VERONIKA OLŠAUSKAITĖ

Balsai:
0

LEDYNMEČIO AUŠRA

APRAŠAS. Mano vonios kambarys suprojektuotas privačiam būstui, tačiau tiktų ir viešbučio apartamentams. Jis yra, visu pirma, funkcionalus – įrengti trys skirtingo aukščio praustuvai ir vonia ant plataus podiumo, šiek tiek įleista į grindis. Vonios aukštis nuo grindų – 40 cm, todėl patogu atsisėsti ant jos krašto, įlipti mažam vaikui ar judėjimo sutrikimų turintiems asmenims. Įrengti trys praustuvai. Pirmasis 40 cm aukštyje, ant vonios podiumo, – jame patogu nusiplauti kojas arba juo gali naudotis mažutis vaikas nuo metų amžiaus. Antrasis praustuvas įrengtas 70–75 cm aukštyje, jis skirtas naudotis darželinukams, pradinukams, vėžimėlyje sėdintiems neįgaliesiems, mažo ūgio žmonėms arba tiesiog prisėsti, atliekant kosmetines veido procedūras, valant makiažą ir pan. Trečiasis praustuvas įrengtas standartiniame aukštyje 85–90 cm. Jis skirtas įprasto ūgio ir neturintiems negalių žmonėms. Klozetas vietą rado laisvoje erdvėje – prie jo patogu privažiuoti vėžimėliu. Be to, šalia klozeto sienoje įrengta bidė leidžia apsiprausti be ypatingų pastangų. Į plačią dušo erdvę patogu įvažiuoti su vėžimėliu arba pastatyti ten ergonominį prausimosi krėslą. Taip pat tokioje erdvėje patogu prausti vaiką po dušu, nes galima įlipti kartu su juo ir visiems užteks vietos. Vonios kambario plotas – ne daugiau kaip 12 m2, tačiau visa ši įranga galėtų tilpti ir į mažesnį plotą, pritaikoma įvairioms erdvėms.

Spalvinį sprendimą lėmė pradinis sumanymas – Arktis, tačiau kuriant nuo jo buvo tolstama ir išėjo savotiška vėsaus, rytmetį juntamo šaltuko prie vandenyno nuotaika. Tai perlo balta, švelniai rusva, melsvi atspalviai ir vietomis gruboka medžio faktūra (spintelių durelės, stumdomosios durys, klozeto dangtis). Visa tai primena po audros vandenyno į krantą išmestus medgalius. Veidrodinė siena platina erdvę, suteikia atmosferiškumo, lengvumo.

APDAILOS PARINKIMAS. Apdaila pasirinkta iš „Vaineta ir partneriai“ tiekėjų gaminių. Sienų plytelės – iš „Serenissima Ceramiche“ gaminių, konkrečiai iš prekių ženklo „Cerasarda“, tai kolekcijos „Transparence Marine“ mozaika. Taip pat sienoms ir grindims naudotos linijos „I Gioielli del Mare“ plytelės „Cotto Turchese Abamar“ ir „Cotto Bianco Lucido“. Lengvos pajūrio ryto vėsos ir malonaus brizo gaivumo interjerui suteikia šių plytelių blizgumas, elegancija, tarsi permatomumas. Plytelės šiek tiek grublėtos, tad neleidžia paslysti.

ĮRANGOS PARINKIMAS. Įmontuojamoji vonia iš „Villeroy & Boch“ kolekcijos „Nexus“ (1 771 x 771 mm) – ovalo formos, pagaminta iš naujos medžiagos „Quaryl®“. Elegantiška forma susieta su bendromis interjere dominuojančiomis suapvalintomis formomis. Praustuvai (595 x 440 mm) ir unitazas (590 x 400 mm) – taip pat iš „Villeroy & Boch“ kolekcijos „Aveo New Generation“.

Serijos „TECEloop“ WC vandens nuleidimo plokštelė įleidžiama į sieną ir yra lygi su jos paviršiumi, naudojant specialų integruoto montavimo rėmelį.

Nerūdijančiojo plieno elegancija

Naudotas universalus WC terminalo modulis „TECElux“. Su dviem spyruoklinėmis svirtelėmis. Galimas montavimas iš priekio ir iš viršaus. Matmenys: 240 x 170 x 2 mm. Pasirinktas, nes tai itin estetiškas ir daugiafunkcis gaminys. Daugiafunkciškumą sudaro: reguliuojamas aukštis, išmanusis valdymas, kondicionavimo sistema, paprastas ir gražus dizainas ir, svarbiausia, universalumas. Kuklus „TECElux“ dizainas puikiai įsilieja į šį vonios kambario interjerą.

VERONIKA OLŠAUSKAITĖ