Marijus Knabikas

Balsai:
149

Šiame chaotiškame vartotojiškumo amžiuje vis dažniau pamirštame savo šaknis – iš kur esame kilę. Su naujoviškumu siejamas įvaizdis vis dažniau tampa futuristine fantazija, kurioje žmogus praranda ryšį su aplinka, o technologijos pakeičia anksčiau, atrodytų, nepakeičiamus gyvenimo elementus. Vis dėlto technologija turėtų papildyti žmogaus būtį, įsilieti nepastebimai ir subtiliai. Kiekviename kampe kabantys išmanieji ekranai ir švarus dizainas nebūtinai yra priimtiniausias namų variantas. Tad projektiniame pasiūlyme siekta įtraukti taip sparčiai nuo žmogaus tolstančią gamtą, pasitelkiant tradicines ir tvarias medžiagas, subtilius interjero ir išdėstymo sprendimus.

Interjere buvo kuriama laisva ir maloni judėti erdvė, todėl pasitelktas kompaktiškas patalpų išdėstymas ir nestandartinės konstrukcijos stumdomosios durys, griežtai neperkertančios erdvės. Dominuoja vertikalūs, dažniausiai mediniai elementai, kurie medžių motyvais sujungia išorinę gamtos erdvę su vidaus erdvėmis. Viena pagrindinių idėjų interjere – naudoti natūralias medžiagas arba tvarias jų imitacijas (grindų dangos). Stengtasi sukurti jaukų namų centrą – svetainę. Tam panaudotas grindų pažemėjimas, jaukus atskyrimas nuo virtuvės ir dideli langai, sujungiantys tris sienas ir atveriantys gamtos panoramą.

Kadangi technologijos į mūsų gyvenimą turėtų įsilieti subtiliai, interjero idėjai dažnai naudoti nepastebimi projektavimo sprendimai, pavyzdžiui, nuo dienos laiko ir saulės pozicijos nusileidžiančios užuolaidos, pagal tai reaguojančios šviesos, šildymo sistemos ir t. t.

RĖMĖJAI

JUNG. Dėl savo klasikinio dizaino ir labai plačios spalvų paletės panaudoti LS 990 serijos šviesos jungikliai ir elektros kištukiniai lizdai, o visiems namo išmaniesiems įrenginiams sujungti panaudota valdymo sistema „Jung KNX“. Nuo šviesos įrenginių, kurie savo spalva ir intensyvumu prisitaiko pagal dienos ir metų laiką, žaliuzių, veikiančių tokiu pat principu, iki buvimą kambaryje jaučiančių sistemų ir pagal tai pritaikančių šildymą – „Jung KNX“ gali viską nepastebimai kontroliuoti ir namuose pakabintais valdymo skydeliais, ir mobiliaisiais įrenginiais. Todėl, siekiant nepastebimo integravimo, pasirinkta sistema „Smart Visu Server“, leidžianti visas namo išmaniąsias funkcijas kontroliuoti mobiliaisiais įrenginiais.

INTERJERO LINIJA. Visuose namuose dėl savo ilgalaikiškumo ir didelės skirtingų stilių lentelių įvairovės panaudotos „Amtico Spacia“ grindys iš serijos „Sun Bleached Oak“.

VALVĖSTA. Panaudotos terasinės lentos „Millboard Smoked Oak“. Šios lentos atrodo kaip tikras medis, tačiau yra daug patvaresnės, neslystančios ir atsparios dėmėms.

GROHE. Vonioje panaudoti vandens maišytuvai iš serijos „Grohe Atrio“ (vonios maišytuvas ir praustuvo maišytuvas). Dušui panaudota „Grohe Rainshower System 400“. Virtuvėje panaudotas maišytuvas „Grohe Blue Home U-Spout“ kartu su vandenį filtruojančia ir gazuojančia sistema „Grohe Blue“.

CLASSIC LINE DECOR. Virtuvės spintelėms vizualiai sujungti su siena panaudota lubų apdailos juosta PNC 2002. Ji taip puikiai dera, kad atrodo lyg pakabinamų spintelių dalis.

GEBERIT. Juodos ir baltos spalvų vonios interjere puikiai tiko „Geberit Citterio“ praustuvas ir išmanusis unitazas „AquaClean“. Prie esamų blizgaus metalo santechnikos įrenginių priderintas vandens nuleidimo mygtukas „Geberit Sigma 20 Brushed Metal“.

ISKU. Jaukiai poilsio vietai sukurti panaudotas sofos ir minkštojo krėslo komplektas „Pohjanmaan Chic“. Siūloma spalvų įvairovė padėjo puikiai priderinti baldus interjere. Miegamajį puošia „Continental Urban“ išskirtinė lova.

THINK LIGHT. Apšvietimui panaudoti įleidžiami šviestuvai „Onea Stormsystem“ beveik nepastebimi, tačiau užtikrina puikų ir tolygų apšvietimą. Virtuvėje priderintas tos pačios įmonės šviestuvas „X-tendable“. Jis pasirinktas dėl natūralių medžiagų ir išskirtinio modulinio dizaino, leidžiančio lengvai pritaikyti šį gaminį.

Marijus Knabikas

Marijus Knabikas | marijusknabikas.com | marijusknabikas@gmail.com | 866221080