„DIZAINAS X. RYTOJUS – ŠIANDIEN“ (pasibaigęs)

Architektas Vytautas Vytuvis, MB „Formos perspektyva“

Balsai:
109

VIZIJA

Pasirinktas namo tipas su vidiniu pusiau dengtu kiemeliu, kuris suteikia visišką privatumą – aktualu tankėjant miestų užstatymui, pastatams artėjant greta vienas kito. Patalpų apsupta lauko terasa pripildo vidų šviesos ir neleidžia pašaliniams matyti vidaus.

Vis spartėjant gyvenimo būdui, intensyvėjant darbo ir bendravimo ritmui, namai yra ta erdvė, kurioje norima pabėgti nuo atvirų biurų, triukšmingų gatvių ir jaukiai įsitaisius leisti laiką šeimos apsuptyje. Išmaniosios technologijos gali perimti namų ruošą, tereikia tinkamai parinkti ir išdėstyti prietaisus, kad jie veiktų harmoningai įsiliedami į šeimininkų gyvenimą.

JUNG. Pastatas gali rūpintis šeimininku – tam reikia komunikacijos tarp šeimininko ir statinio. Šią sąsają sukuria JUNG išmanieji sprendimai, kurie ne tik patogūs, bet ir estetiškai įsilieja į aplinką. Panaudotas išmanusis ekranas, „A-flow“ dizaino jungikliai ir kištukiniai lizdai su USB jungtimis.

GROHE. Išmanieji vandens maišytuvai „Grohe Blue Professional C-Spout“ numatomi virtuvėje. Kartu montuojama plautuvė „Grohe K400“.

THINK LIGHT. Svetainės ir valgomojo zonoje kabinami apvalūs šviestuvų debesėliai „Oh! Line Medium LED“. Išilgai virtuvės baro – „I-Line Short LED“. Pasirinkti lengvi, medžio natūralumą išreiškiantys šviestuvai dera prie bendros koncepcijos.

KAMĖ. Vonios, WC ir dušo patalpose pasirinktos spintelės su praustuvais „Big“. Dušo sienelė iš „Kamė“ katalogo. Šie komponentai išsiskiria aiškiomis, neperkrautomis formomis.

LAUFEN. Sanitarinėse patalpose prie praustuvo pasirinkti maišytuvai „Kartell by Laufen“, klozetai „Cleanet Riva“ ir vonia „Laufen Pro Bathtub“.

EASE BALDAI. Greta virtuvės baro statomos aukštesnės kėdės – „MOOD 91“. Svetainės poilsio erdvė susideda iš dvivietės sofos POLA, dviejų fotelių POLA ir dviejų skirtingo dydžio staliukų „Secret Coffee table fi 40 , „Secret Coffee table fi 80“. Poilsio zonai baldai pasirinkti minkšti, aukštais atlošais, kad būtų galima pilnai atremti nugarą ir galvą. Valgomasis stalas „Float” 100×200 komplektuojamas su kėdėmis „MOOD 95“. Valgomasis komplektas pasirinktas ryškesnis, nes tai namų komunikacijos centras – vieta, kur valgoma, bendraujama, priimami sprendimai.

ARTFIKSA. Sanitarinėse patalpose aktualu neslidžios ir lengvai valomos dangos. Pasirinktos ilgo profilio plytelės „Multistone Ivory“ (10,5 x 56 cm) ir „Fosen Natural Rect“ (25 x 100 cm). Koridoriuje ir virtuvėje be anksčiau minėtų charakteristikų aktualu šviesumas, kurio suteikia plytelės „Dakar White“ (60 x 120 cm).

GEROS GRINDYS. Svetainėje norisi natūralumo ir šilumos. Tam puikiai tinka medžio parketlentės „Boen“.

DIMENSE. Svetainėje viena akcentinė siena dengiama dažomu DIMENSE dekoru. Ši siena patalpai suteikia minkštumo bei tarnauja kaip ekspozicinė plokštuma paveikslams. Ritmingas, tolygus raštas padeda eksponuoti pakabintus kūrinius, kurie suteikia namams savito išskirtinumo.

RENVERSA. Gyvenamosiose patalpose langai pridengiami užuolaidomis, kurios ne tik suteikia privatumo, bet ir sugeria aidą.

GAJA DECOR GROUP. Pasisėdėjimo erdvėje televizorius įrėminamas stabilizuotų augalų kompozicija – samanų kupsteliais. Virtuvėje formuojamos vazoninių augalų žaliuzės, iš dalies pridengiančios langą. Vazonėliuose prieskoniniai augalai ir bonsai. Augalai ir jų kompozicijos suteikia aplinkai minkštumo, sugeria aidą, teigiamai veikia stebėtojus.

CEDRAL. Vidinė dengta terasa formuojama aplink stogo kiaurymę kaip šviesos šulinį. Terasos lubos apkalamos lygaus paviršiaus dailylentėccmis „Cedral Click“, kurioms nereikia daug priežiūros. Spalva – mineralų balta, kad atspindėtų kuo daugiau šviesos.

Architektas Vytautas Vytuvis, MB „Formos perspektyva“

Vytautas Vytuvis, vytautas.vytuvis@gmail.com, 8686 10 322