Lina Bakienė

„Mild Studio“ įkūrėja, architektė

„Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas - nevaržomas, laisvas, ramus ir privatus. Nėra sprendimų, kuriuos būtų galima išspręsti vėliau - visi projektavimo sprendimai turi būti priimami dabar. Eikite toliau, žiūrėkite giliau, norikite daugiau.“

Žygimantas Gudelis

Studijos „AIAI architects“ architektas

Jo studija kuria sprendimus sėkmingam verslui bei įdomiam gyvenimui. „Šiuolaikiškas namas turi atstovauti laikmetį ne tik architektūros ar dizaino, bet ir kasdienės rutinos sprendimais. Žmogus savo namuose turi turėti kuo daugiau laiko ilsėtis ir "įsikrauti" geromis emocijomis. Linkiu sugalvoti stiprią idėją, kuri surištų visas detales į darnią visumą“, - sako Ž. Gudelis.

Tomas Lapė

Architektų studijos „Studija lape“ vadovas

„Šiuolaikinis žmogus kuria vertybėmis paremtą pasaulį. Jis gerai supranta, kad yra pasaulio dalis ir pasaulis yra toks, kokį jį sugeba sukurti žmogus. Šiame pasaulyje egzistuoja supratingumas, pagarba, išsilavinimas, nes be to pasaulis yra tamsus. Todėl šiuolaikinio žmogaus namai yra stipriame ryšyje su gamta, talpinantys savyje pažangą ir edukuojantys. Šiuolaikiniai namai nebėra nebylios fizinius poreikius tenkinančios mašinos gyventi, šiuolaikiniai namai kalba apie pagarbą savo aplinkai, apie pagarbą žmonijos techniniam progresui, apie pagarbą žmonijos kultūriniam identitetui. Gyvenamas būstas jau nebėra tik vieta gyventi, gyvenamasis būstas yra žmogaus tąsa, todėl linkėčiau savo projektuose ieškoti ne tobulos kompozicijos, o turiningo gyvenimo scenarijaus“, - sako T. Lapė.

Ignas Kalinauskas

Architektas, studijos „Archispektras“ kūrybos vadovas

„Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas turėtų būti funkcionalus ir turėti efektingas erdves ar elementus, papildančius funkciją bei įkvepiančius jaustis išskirtinėje aplinkoje, pritaikytoje tik tam specifiniam žmogui. Individualus gyvenamas namas - tai vieta, kur visi galime siekti autentiškumo ir vengti standartizacijos. Šiuo aspektu labai įdomi šiuolaikinė japonų gyvenamųjų erdvių architektūra. Tai, kaip jie mato savo erdvę, yra nuostabus laisvės ir saviraiškos atspindys. Linkiu būti žaismingiems ir nesustojant kvestionuoti tai, kas atrodo normalu ir savaime suprantama.“

Gintaras Čaikauskas

Įmonės „ARCHITEKTŪROS LINIJA“ projektų vadovas, architektas, VILNIUS TECH Architektūros katedros profesorius.

„Dabarties gyvenamam namui, kaip ir visiems būstams, jau nepakanka atlikti tradicinę paskirties funkciją – suteikti žmogui prieglobstį, individualumo jausmą, galimybę atsiriboti nuo aplinkos. Šioje erdvėje žmogui turi būti sudarytos sąlygos šeimos bendrystei, aktyviam ir ramiam poilsiui, fizinių ir psichologinių jėgų atstatymui, esant reikalui – produktyviam darbui ir kūrybai. Gyvenimo realijos kelia dar didesnius naujus iššūkius – turi būti sprendžiami fizinio saugumo net ir nepalankiausiomis aplinkybėmis, klausimai. Kiekvieną kartą, prieš paimant į rankas pieštuką, stengtis turėti mintyse jau suformuotą būsimo kūrinio idėją ir viziją.

Diana Pečiulevičienė

Interjero dizainerė, Lietuvos dizaino asociacijos valdybos narė.

Dirba ne tik su interjero projektais, bet ir su dizaino bendruomene - yra įkūrusi dizaino pusryčių platformą, kurioje interjero dizaino srities profesionalai ir jos entuziastai dalinasi žiniomis. Sukūrė ir veda asmeninį interjero dizaino kursą pradedantiesiems ir kiek pažengusiems interjero dizaino srityje. Šiuolaikinio žmogaus poreikiams pritaikytas namas turi būti modernus, tvarus, autentiškas. Namas, kuris be teisingos projektavimo logikos ir gero dizaino turi mūsų laikmečiui būdingų tvarių sprendimų. Labai linkiu atsipalaiduoti ir leisti kūrybai nutikti. Norėtųsi darbuose pamatyti viziją - projekte jaustųsi samplaika to, kas amžina ir nauja.