Kauno technologijos universitetas

Komandos nariai:
Agnija Ponomariova
Vadovai:
Gražina Janulytė-Bernotienė
Pasirinkta teritorija:
Kauno rajonas

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Tai maža, tačiau jauki gyvenvietė su nuostabiu kraštovaizdžiu. XVI a. pastatyta Jono Krikštytojo bažnyčia yra vienas seniausių gotikinio kultūros paveldo Lietuvoje objektų, miestelio puošmena. Dviračių takas prie Nemuno krantinės pritraukia vis daugiau svečių į vietovę, tad Zapyškio miestelis yra patraukli vieta apsilankyti, tačiau jo potencialas dar nėra visiškai atskleistas.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta pasirinktai teritorijai?

Mano nuomone, išmanusis miestas turi turėti apgalvotus, pagrįstus ir šiuolaikiškus sprendimus. Tai toks miestas, kuris remiasi darnaus vystymosi strategija, daro kuo mažesnę žalą aplinkai, kuria aukštesnę gyvenimo kokybę gyventojams ir tenkina žmonių poreikius. Mano pasirinktoje teritorijoje dar trūksta šiuolaikiškų sprendimų, bendros vizijos, funkcijų. Šiuo metu traukos taškas turistams yra bažnyčia ir jos aikštė, tačiau šaltąjį sezoną veiklų pasiūlos miestelyje stokojama.

Kas labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Teritorija sudomino savo įvairiu kraštovaizdžiu, upe. Taip pat vieta yra strategiškai palanki naujiems traukos objektams kurti, patogu susisiekti su aplinkinėmis vietovėmis.

Kokia yra projekto vizija, tikslas?

Mano projekto tikslas – sukurti naujų funkcijų objektą, traukiantį ir turistų, ir miestelio gyventojų dėmesį. Tikiuosi sukurti projektą, kuris pabrėžtų miestelio identitetą, jį stiprintų, taip pat būtų darniai integruotas į esamą kontekstą.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?

Japonų architektas Tadao Ando yra suprojektavęs bene visą nedidelę Naošimos salą Japonijoje. Jo kūryba yra išskirtinė ir atrodo itin šiuolaikiškai, tačiau visada turi unikalią idėją ir kuriamą atmosferą. Pavyzdžiui, projektuodamas muziejus saloje, jis pasirinko būdą išskirti kraštovaizdį ir jo nedarkyti nauja statyba, todėl savo pastatus kūrė integruotus į aplinką ir reljefą, netgi požeminius. Be abejo, žavi ir kiti žinomi architektai, tokie kaip Danijos „Bjarke Ingels Group“ arba britų „Foster + Partners“ grupė, sugebantys tvarius ir funkcionalius sprendimus suderinti su estetika.

NAUJAUSIAS NUMERIS