Klaipėdos universiteto komanda, Kraštovaizdžio architektūra, Medijų filosofija, Statybos inžinerija,

1. Plungė – miestas kalvotoje Žemaitijoje, išsiskiriantis turtinga istorija, išlikusiu apstatymu ir urbanistinėmis struktūromis. Plungės mieste siūlomose teritorijose mūsų komanda įžvelgė potencialą, todėl taikydami studijų metu įgytas žinias šiose teritorijose ieškosime naujų ir išmanių sprendimų. Savo idėjomis sieksime nepatrauklias erdves prikelti naujam gyvenimui, pritaikyti jas visuomenės ir verslo poreikiams, paversti jas traukos centru.

2. Šiuolaikinis išmanus miestas – tai miestas, atviras naujovėms, kintantis kartu su tobulėjančiu pasauliu, prisitaikantis prie besikeičiančių gyventojų poreikių bei naujų aplinkybių. Išmanusis miestas turi būti pritaikytas įvairioms žmonių grupėms, mieste turi vyrauti pusiausvyra. Tokiame mieste dera žmogaus veikla ir gamta, o ištekliai yra tausojami pasitelkiant naujus ir išmanius sprendimus.

3. Šiuo metu mus įkvepia studijos „Ramboll Dreiseitl“ projektai, kuriais atkreipiamas dėmesys į tokias aktualias problemas, kaip atsakingas išteklių naudojimas, gamtos ir šiuolaikinio miesto darna, ir tokiu būdu kuriama savotiška mėlyna ir žalia miesto aplinka. Ši studija savo projektuose išskiria keturis svarbiausius elementus: aplinką, kultūrą, urbanistinį dizainą ir infrastruktūrą.

4. Siudžou – miestas rytų Kinijoje, Dziangsu provincijoje. Šiuolaikinis miestas, kurio dabartinė architektūra išlaiko ir senąsias tradicijas bei formas, apibūdinamas kaip „rojaus sodai Žemėje“.

5. Šis projektas suteikia studentams galimybę dirbti komandose, sudarytose iš skirtingų sričių specialybių atstovų. Tai duoda naudingos patirties ir padeda progresuoti, dedant pastangas plėtoti komandos mobilumą, vadovavimą ir skirtingų disciplinų kolegų bendradarbiavimą.

6. Palinkėčiau komandai būti komandai – vienas už visus ir visi už vieną. Atsiduoti savo fantazijoms ir spausti pirmyn visas kartais beprotiškas idėjas.

7. Vizija be veiksmo yra tik svajonė, veiksmas be vizijos – košmaras. (Japonų patarlė)

Klaipėdos universiteto komanda, Kraštovaizdžio architektūra, Medijų filosofija, Statybos inžinerija,

Komandos nariai:

Viktorija Gričenaitė (Kraštovaizdžio architektūra, II kurso magistrė)


Giedrė Leonikaitė (Kraštovaizdžio architektūra, II kurso magistrė)


Juozas Zakarauskas (Medijų filosofija, III kurso bakalauras)


Nedas Stakutis (Statybos inžinerija, III kurso bakalauras)


Viktorija Bunkevičiūtė (Statybos inžinerija, III kurso bakalaurė)


Robertas Trakšely (Elektros inžinerija, IV kurso bakalauras)

Vadovai:

Prof. dr. Petras Grecevičius, Klaipėdos universiteto Menų akademija, Architektūros, dizaino ir dailės katedra, katedros vedėjas


Dr. Jevgenija Rutė, Klaipėdos universitetas JTGMF, KU, Statybos inžinerijos studijų programos vadovė

Pasirinkta teritorija:

Plungė