VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

Komandos nariai:
Viktorija Milčiūnaitė, Dovilė Leišytė
Vadovai:
Doc. Raimund Stupak ir doc. Saulius Motieka
Pasirinkta teritorija:
Anykščiai

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Teritorijos padėtis sužavėjo savo masteliu, potencialia vieta mieste ir jaukumu. Teritorija yra šalia miesto dominantės – Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios. Įdomi pasirodė ir gamtinė padėtis: anksčiau per teritoriją tekėjo Šaltupys bei yra susiformavęs išraiškingas reljefas. Taip pat teritorijoje šiuo metu yra pastatų, kurių nemaža dalis yra prastos būklės, apleisti ir nekuriantys pridėtinės vertės.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

Išmaniajame mieste aplinka pritaikyta šiuolaikiniam žmogui. Ji sukuria palankias sąlygas gyventi bei judėti mieste. Kuriant išmanųjį miestą ir pasitelkiant šiuolaikines technologijas, formuojamas darnus ryšys tarp žmogaus ir gamtos. Pasitelkiant tvarų projektavimą kuriama erdvė yra draugiška žmogui ir kartu jį supančiai aplinkai.

Pasirinkta teritorija šiuo metu yra menkai prisijungusi prie miesto integracijos. Kuriami ryšiai su aplinka galėtų teritoriją paversti nauju traukos tašku mieste. Naujas traukos taškas kurtų darnią aplinką su esama miesto situacija ir supančia gamta.

Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Mus nustebino tai, kad teritorija, esanti Anykščių miesto centre, prie pat bažnyčios ir senamiesčio bei Šventosios upės krantinės, yra tokia apleista, bet taip pat turinti daug potencialo tapti nauju miesto traukos tašku. Teritorijoje yra ir kultūros paveldui priklausantis pastatas, kuris galėtų būti sutvarkytas ir apjungtas su naujai kuriama aplinka.

Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?

Įsigilinę į istoriją ir aplankę teritoriją, pamatėme daugybę galimybių. Mūsų projekto vizija – esamą teritoriją integruoti į Anykščių miesto gyvenimą, sujungti su takais palei Šventosios upę bei Šaltupio vagą. Kaip vieną pagrindinių tikslų galėtume įvardinti kadaise per teritoriją tekėjusios Šaltupio vagos atkūrimą. Pačioje teritorijoje norime sukurti tarptautinį piligrimystės centrą, kuris kviestų tikinčiuosius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Anykščių miestas turėtų galimybę tapti kaip vienas iš svarbiausių šių laikų piligrimystės centrų. Taip pat teritorijoje kurtume sveikatingumo centrą bei komercinį tašką, kurie taptų naujais traukos centrais ir integruotųsi į Anykščių miesto aplinką.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų