Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Komandos nariai:
Gerda Falk, Taura Aurylaitė, Karolis Palaima
Vadovai:
Nėra
Pasirinkta teritorija:
Vilkaviškis

Kodėl projektui pasirinkote būtent šią teritoriją?

Ši teritorija yra išskirtinė. Joje esantys pastatai turi labai išraiškingą architektūrą – turbūt tai mus ir patraukė. Įdomu ir tai, jog Vilkaviškio mieste yra labai nedaug raudonų plytų pastatų, tad ši teritorija mieste turi savitą charakterį ir tuo išsiskiria. Manome, kad miestui tai yra didelis privalumas, todėl ir pati teritorija yra potenciali tolimesnei plėtrai ir vystymui.

Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniuoju? Ko iki išmanumo trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

Šiandien ši sąvoka labai dažnai vartojama. Išmanumas dažniausiai siejamas su naujovėmis, modernumu, šiuolaikiškumu. Sparčiai besivystančiame pasaulyje siekiama sukurti kuo didesnį komfortą visiems Žemės gyventojams. Manome, kad išmanusis miestas, visų pirma, yra toks, kuriame patogu ir malonu gyventi. Jis yra kupinas visko, ko reikia kokybiškam gyvenimui. Taip pat jis patenkina visų poreikius – nuo mažųjų miestiečių iki garbaus amžiaus žmonių. Vilkaviškio mieste, kaip ir daugelyje kitų Lietuvos miestų, pastebimas gyventojų mažėjimas, o daugiausiai čia gyvena senyvo amžiaus žmonių, kurie šiame mieste ir užaugo. Jaunimas išvažiuoja į kitus miestus, o naujų, jaunų gyventojų neatvyksta arba atvyksta labai mažai. Keliame prielaidą, jog šis miestas nėra gerai pritaikytas jaunesnėms kartoms, nėra pakankamai šiuolaikiškas. Manome, kad Vilkaviškyje trūksta modernių vystymo metodų.

Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

Teritorijoje esantys pastatai skaičiuoja jau daugybę metų ir vis dar yra ganėtinai geros būklės. Svarbu pažymėti ir tai, jog jų architektūra yra išties išskirtinė. Taip pat įdomu pasirodė ir tai, kad teritorija yra prie vienos iš pagrindinių miesto gatvių, tačiau nėra išvystyta, neturi aiškios struktūros.

Kokia yra Jūsų projekto vizija, tikslas?

Pagrindinė mūsų idėja yra integruoti teritoriją į miestą, ją įveiklinti, padaryti patrauklią, naudojamą ir pritraukti gyventojus bei miesto lankytojus. Šalia spirito fabriko komplekso yra miesto parkas, tačiau aplink jį nėra jokių veiklų, kurios trauktų žmones čia ateiti.

Kokie užsienio profesionalų pavyzdžiai Jus įkvepia kurti išmanųjį miestą ir kuo?

Vienas tokių pavyzdžių galėtų būti „Quayside“ projektas Toronte. Šis projektas įkvepia sukurti miestą ar jo dalį, kaip šiuo atveju – rytinę miesto pakrantę, patrauklią gyventojams. Patrauklumas apibrėžiamas ne tik architektūriniais sprendimais, tačiau ir tokiais būdais, kaip darbo vietų didinimas, būsto prieinamumas, komunikaciniai ryšiai, ekosistemos klestėjimas, klimatui palankūs plėtros sprendimai. Visi šie aspektai glaudžiai susiję su žmogaus ir jį supančios aplinkos poreikiu. Būtent toks miesto vystymas, mūsų nuomone, yra veiksmingas ir kuria ateities miesto viziją.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų