VTDK

Turgus neatsiejamas nuo kultūrinių tradicijų, kurių raida neišvengiamai keičia ir paties turgaus veidą. Šiandien daug senųjų turgaus tradicijų yra prarasta: jis tampa tik vieta apsipirkti… Pasirinkę savo projektui Joniškio turgaus teritoriją, manome, kad šiais laikais labai svarbu išsaugoti turgaus reikšmę miesto, miestelio ar kaimo gyvenime.

Mūsų tikslas – inovatyvi ir šiuolaikiška erdvė, kurioje žmonės galėtų ne tik apsipirkti, bet ir pailsėti po darbingos savaitės, taip pat žaisminga ir ryški vaikų zona, paverčianti paprastą apsipirkimą tikru nuotykiu! Kurdami projektą sieksime, kad pagal šiuolaikinius žmonių poreikius atnaujintas turgus taptų aplinkinių gyventojų traukos centru, o galbūt pritrauktų ir nemažai pirkėjų iš Latvijos – juk Joniškis yra vos už 14 km nuo Latvijos sienos. Dar vienas Joniškio turgaus pranašumas, kad jis netoli miesto centro ir yra puiki didžiųjų prekybos tinklų alternatyva.

Turėdami gražią idėją ir ieškodami vizualinio įkvėpimo Joniškio turgaus projektui, atradome keletą pavyzdžių iš užsienio: Olandijos (Roterdamo miesto turgaus su apartamentais) bei Ispanijos (Barselonos turgavietės). Roterdamo prekyvietės pastato projektas sužavėjo mus neįprastu sprendimu, sujungiančiu kelias funkcines zonas – gyvenamąsias erdves, maitinimo įstaigas, turgų ir parduotuves. Taip pat neįprasta yra šio pastato forma, primenanti arką, bei jos viduryje esanti anga, iš abiejų pusių uždengta stiklinėmis sienomis, per kurias galima matyti pastato viduje esančius įspūdingus sienų ir lubų piešinius. Barselonos turgus įspūdį paliko modernių formų stogo konstrukcija, kurioje atsispindi turgaus gyvenimo šurmulys.

Tikimės, kad, remiantis įvairiais analogais tiek iš užsienio, tiek iš Lietuvos, pavyks suprojektuoti modernų ir visuomenės poreikius bei lūkesčius atitinkantį Joniškio turgų.

VTDK

Komandos nariai:

Gintarė Blažonytė, Sergej Chmeliov, Egidijus Grėbliūnas, Eirimas Baltuška

Vadovai:

Lina Sakalauskienė, Edita Šarkienė

Pasirinkta teritorija:

Joniškis