VTDK

Pagrindinis objektas – Viekšnių vandens malūnas, jį supantis gamtinis ir urbanistinis kraštovaizdis. Bendrasis projekto tikslas – atgaivinti objektą, padaryti jį patrauklų vietiniams gyventojams ir turistams, pritaikyti pastatą naujai veiklai.

Pagrindinė idėja – objektą vystyti ir pritaikyti žvejybos turizmo veiklai. Visų pirma, idėja kilo iš objekto pavadinimo „vandens malūnas“.

Didžiausios vandens kaupimosi vietos yra vandenynai, jūros, upės, kuriose ir gyvena žuvys. Antra, Viekšnių vandens malūnas yra urbanizuotas Viekšnių miesto dalies pakraštyje, greta Ventos upės, per kurią įrengta užtvanka ir žuvitakis.

Šiame objekte yra puikios sąlygos plėtoti su žvejyba susijusią veiklą. Čia kiekvienas lankytojas galėtų išmokti ir įgyti įgūdžių, taip pat pažinti paveldo objektus bei ir žvejodamas turiningai praleisti laiką gamtoje.

Ieškant idėjų ir analogų, buvo atsižvelgiama į pagrindinį objekto tikslą. Įkvėpimo šaltiniais tapo trys analogai:

1 pav. analogas: Sartų regioninio parko lankytojų centras, kurio pagrindinė ekspozicijos tema – Sartų ežeras ir aplink susiformavęs gamtinis bei kultūrinis kraštovaizdis;

2 pav. analogas: italų žuvų restoranas „Pesce al Forno“ Odesoje. Jūrinė tematika pasireiškia smulkiausiomis detalėmis;

3 pav. analogas: restoranas „FISH by José Andrés“ Bahamuose. Interjeras sukuria įspūdį, kad svečiai yra panardinti į ryškų povandeninį pasaulį.

Tad, atsižvelgdama į analogus, savo projektui ketinu pritaikyti tinkamai temą atspindinčias apdailos medžiagas, motyvus, interjero detales.

VTDK

Komandos nariai:

Diana Asgarova

Vadovai:

Rasa Mazūrienė, Asta Kazlauskienė

Pasirinkta teritorija:

Mažeikiai