Vytauto Didžiojo universiteto komanda

1. Kėdainiai. Arti Kauno, beveik mūsų kaimynai.

2. Bet kuris miestas yra jame gyvenančių žmonių atvaizdas: ar tai būtų kelių daugiabučių miestelis, ar milijonus gyventojų turintys didieji pasaulio miestai, todėl miesto išmanumas labai priklauso ne nuo įdiegtų technologijų gausos, bet nuo mieste sukaupto įvairaus talento. Kai miestas, kitaip tariant, jame sukauptas talentas plačiąja prasme juda greičiau už individualų žmogų, prisitaikydamas prie jo kintančių socialinių, ekonominių bei infrastruktūrinių poreikių, suteikdamas galimybę augti ir tobulėti, tada tokį miestą galime vadinti išmaniu.

3. Man asmeniškai viena labiausiai įkvepiančių asmenybių, kalbant apie „Išmaniojo miesto“ projektą, yra Amerikos ir Kanados žurnalistė Jane Jacobs, skyrusi daug dėmesio urbanizmui. Ji aktyviai priešinosi identitetą kuriančių prasmių naikinimui miestuose ir siekė išsaugoti jų unikalumą.

4. Sunku pasakyti, kiekvienas miestas yra savotiškai gražus. Galbūt išskirtume tokius miestus, kurie turi labai stiprų identitetą ir simboliką, kurie skatina turizmą, kūrybiškumą, taip sukurdami didelę pridėtinę vertę. Žavimės tokiais miestais kaip Amsterdamas (Olandija) ar Naujasis Orleanas (JAV) ir kt.

5. Manome, kad „Išmaniojo miesto“ projektas yra puiki galimybė mums išeiti iš savo komforto zonos ir dirbant komandoje sukurti kažką realaus bei pastebimo. Manome, kad iš projekto pasisemsime komandinio darbo patirties ir išmoksime atrasti jungtis tarp įvairių disciplinų.

7. Man asmeniškai: miestas = žmogus.

„Miestai turi galimybę duoti kažką kiekvienam, bet tik todėl ir tik tada, kai jie yra kuriami visų.“― Jane Jacobs, „The Death and Life of Great American Cities“

Vytauto Didžiojo universiteto komanda

Komandos nariai:

Jūratė Tutlytė

Vadovai:

Doc. dr. Jūratė Tutlytė

Pasirinkta teritorija:

Kėdainiai