2020 metais Vilniuje nutiesta 50 km naujų vandens ir nuotekų tinklų

2021 m. kovo 4 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Per 2020 metus vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ išplėtė savo tinklą ir padidino jo prieinamumą, įdiegė daugiau nei 5600 išmaniųjų vandentiekio rodmenų nuskaitymo įrenginių bei pradėjo didžiausios Lietuvoje nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbus.

„Vilniaus vandenys“ pernai nutiesė 25,3 km nuotekų ir 24,8 km vandentiekio tinklų. Prie centralizuotos vandens tiekimo ir nuotekų sistemos prijungta 6418 naujų klientų – 7 proc. daugiau nei 2019 m.

Auginti klientų skaičių padėjo paslaugų „iš vienų rankų“ sistemos plėtra. Tai reiškia, kad klientai „Vilniaus vandenyse“ gali gauti projektavimo, rangos darbų ir geodezinės nuotraukos parengimo paslaugas. Taip pat buvo 16 proc. sutrumpintas klientų prijungimo prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų laikas. Klientų GCSI pasitenkinimo indeksas pasiekė 76 – 4 punktais daugiau nei 2019 m. ir 4 punktais aukščiau už Lietuvos komunalinių paslaugų įmonių vidurkį (72).

Siekdami tiekti kokybiškesnį geriamąjį vandenį ir geriau išvalyti nuotekas, 2020 m. „Vilniaus vandenys“ taip pat įgyvendino ir pradėjo svarbius infrastruktūros gerinimo projektus. Tarp jų – pasirašyta rangos sutartis dėl Vilniaus nuotekų valyklos įrenginių rekonstrukcijos, į kurią investicijos sieks daugiau nei 44 mln. eurų.

Be to, pernai įdiegti 5600 išmaniųjų vandentiekio rodmenų nuskaitymo įrenginiai, kurių diegimui pirmą kartą regione buvo panaudota nauja siaurajuosčio daiktų interneto technologija. Tai leido „Vilniaus vandenims“ atsakingiau naudoti gamtos išteklius, greičiau pastebėti ir likviduoti avarijas bei veikti efektyviau.

2020 m. kartu su Vilniaus miesto savivaldybe „Vilniaus vandenys“ taip pat įdiegė mobiliąsias gertuves daugiau nei pusėje mokyklų bei 6-iose judriose miesto vietose. Tai suteikė galimybė miestiečiams gyventi tvariau – mažinti plastikinių buteliukų vartojimą. Tarp kitų „Vilniaus vandenų“ pernai vykdytų tvarumo projektų – saulės elektrinių ant bendrovės pastatų stogų diegimo pradžia, dumblo perdirbimas, automobilių parko papildymas 8-iais elektromobiliais.

Iš viso 2020 m. „Vilniaus vandenys“ įgyvendino investicinių projektų už 15 mln. eurų, šiemet investuoti planuojama dvigubai daugiau – 44 mln. eurų.

„Vilniaus vandenys“ nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!