2020 metų interjero dizaino spalvų tendencijos

2019 m. gruodžio 9 d.

Spalva vaidina svarbų vaidmenį interjero dizaine. Keisdami spalvą, galime visiškai kardinaliai transformuoti erdvę. Spalva nustato kambario toną, nuotaiką, atmosferą. Ji taip pat turi galią suteikti erdvės iliuziją arba padaryti erdvę mažesnę, nei ji yra iš tikrųjų. Kiekvienais metais didžiosios dažų kompanijos, tokios kaip „Sherwin-Williams“ ir „Pantone“, skelbia savo metų spalvą, o interjero dizaineriai šias spalvas pasirenka kurdami gražias virtuves, vonios kambarius ir gyvenamąsias erdves.

Tačiau iš kur atsiranda šios tendencijos? Interjero spalvų pokyčiams didelę įtaką daro mados tendencijos. Tiesą sakant, dauguma interjero dizaino tendencijų, įskaitant spalvą, medžiagą ir apdailą, taip pat priklauso nuo mados tendencijų, netaip toli nutolusių nuo mados pasaulio sostinės – Milano.

Madingiausią ateinančių metų spalvą „Pantone“ skelbia kiekvieną gruodžio mėnesį. Tarptautinio spalvų instituto ekspertų įžvalgos kasmet pasufleruoja spalvų spektrą įvairių sričių ekspertams – pradedant interjero, baigiant drabužių dizaineriais.

Šiemet buvo išrinkta „PANTONE 19-4052 Classic Blue“ – klasikinė mėlyna – ramybės, harmonijos ir pasitikėjimo savimi spalva, kviečianti į naują erą žengti tvirta koja. Spalvų institutas skelbia, jog technologijoms judant į priekį ir žmonėms gebant sukurti beveik viską, labiausiai mums trūksta patikimumo ir sąžiningumo. Ateinančių metų spalva esą skleis taip trokštamo saugumo ir harmonijos jausmą. Beje, skelbia, kad kitąmet bus populiarūs ir kiti mėlynos spalvos atspalviai – nuo nakties tamsios iki melsvos koralų.

Tai visų mėgstama spalva. Net 74 proc. portalo DELFI apklausos dalyvių šią spalvą puikiai įvertino:

Tamsiai mėlyna arba klasikinė mėlyna

„Navy blue” yra nesenstanti (ir karaliaujanti) spalva, kuri vis labiau populiarėja. „Naval SW 6244“ yra „Sherwin-Williams“ išrinkta metų spalva 2020 m. Ji yra tamsiai sodri, tamsiai tamsiai mėlyna, primenanti naktinį dangų. Tamsūs mėlynos spalvos atspalviai gražiai dera su šampanu, suteikdami bet kokiems namams jaukumo. Dar kiti kūrėjai siūlo tokias 2020 metų spalvų tendencijos:

Šampano

Šampanas bus viena populiariausių kitų metų spalva. Ir jei manote, kad šampanas yra nuobodus, pagalvokite dar kartą. Šampano spalva keičia šaunius pilkus atspalvius, kurie daugelį metų dominuoja interjero dizaino pasaulyje. Šis smėlio spalvos natūralus tonas suteiks erdvei daugiau šilumos ir ramybės.

Galite suporuoti šampaną su drąsiomis faktūromis ir medžiagomis, jei norite uždėti akcentų kambaryje. Taip pat galite žaisti su metaliniais priedais, tokiais kaip auksas ir sidabras.

Aukso geltona

Geltona yra optimizmo ir laimės spalva. Tai akimirksniu pagyvins bet kurį kambarį, nors per didelis geltonos kiekis gali sukurti priešingą efektą. Dizaineriai paprastai naudoja geltoną spalvą, kaip akcentinę spalvą.

„Gen-Z“ geltona spalva buvo populiari 2019 m., tačiau švelnesnė ir šiek tiek gaivesnė aukso geltona spalva ją pakeis ateinančiais metais.

Alyvuogių žalia

Jeigu nurašėte alyvuogių atspalvio žalią, suklydote. Šiemet Milano dizaino savaitėje jis buvo ypač populiari, imituojanti gamtos vaizdą. Manoma, kad kitąmet išvysime dar daugiau.

Šviesiai alyvuogių žalia gali būti naudojama tiek kaip interjero, tiek kaip eksperjero akcentas. Tai spalvų tendencija, kuri grąžina mus į gamtą ir sukuria ramią aplinką.

Medžio anglies kambario spalva

Tamsios spalvos jau kurį laiką buvo mados viršūnėje ir, panašu, kad išliks tendencijos dar bent metus. Medžio anglies spalva yra labai prašmatni ir intymi, kurią galima naudoti beveik bet kuriame kambaryje – miegamajame, virtuvėje, vonios kambaryje.

Medžio anglis gali būti naudojama ant akcentinės sienos arba gali būti pagrindinė kambario spalva. Puikiai dera su kitais pilkos spalvos atspalviais, erdvei suteikiant gylį.

Mango

Mango spalva gal enlabai dera prie solidžių spalvų paletės 2020. Ji rėkianti IR linksma, energinga (ir skania)! Tai yra dar viena 2020 metų spalvų tendencija.

Kaip ir dauguma drąsių spalvų, mango galima naudoti kaip akcentinę spalvą gyvenamuosiuose kambariuose ar valgomajame.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/06/šoninis-baneris_ios_apple.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!