3 įspūdingiausios inovacijos iš Dubajaus dizaino savaitės


Dubajuje vykstančioje Global Grad Show” parodoje eksponuojama 150 išradimų iš pirmaujančių pasaulio projektavimo ir technologijų mokyklų. Dailės dizaino savaitėje pristatyti ryškiausi jaunųjų dizainerių darbai iš 100 universitetų, atstovaujančių 45 tautoms. 

Pasak parodos kuratoriaus Brendan McGetrick, dauguma studentų šiemet siekia padaryti socialinį poveikį ir teigiamus pokyčius aplinkai.  

Tai tikrai orientuota į inovacijas plačiąja prasme. Mes turime daug aukštųjų technologijų projektų, kurie bando technologijas pritaikyti žmonėms gyvenimą palengvinančiais būdais„, – sakė jis ir pridūrė, kad parodoje yra nemažai įrenginių, kurie nėra labai technologiškai sudėtingi, tačiau ypač išskirtinio dizaino, bandantys suteikti žmonėms naujus sugebėjimus, sukurti gražesnį, teisingesnį pasaulį.  

Daugiafunkciniai gatvės šviestuvai   

Isfahano meno universiteto pramoninio dizaino studentų grupė sukūrė prietaisą, kuris potvynių metu įjungia gatvių apšvietimą į plūduriuojančius įrenginius. 

Įrenginį sukūrė Farshad Saffari GandehariMolodu Sadat TavakoliHemra Teke, Ali Shahmir BarzokiMohammad Amin Kamali Moghadam. Pasak dizainerių komandos, kuriant daugiafunkcinius gatvės šviestuvus, buvo stengtasi juos pritaikyti prie esamos infrastruktūros. Šie šviestuvai gali veikti ir kaip saugios salos, potvynių metu.  

Sukurtas taip, kad būtų lengvai prijungtas prie esamos infrastruktūros. Esant dideliam potvyniui, prietaisas, pagamintas iš etileno vinilacetato, plūduriuoja ant vandens paviršiaus ir gali išlaikyti net kelis žmones. Įrenginys turi diržus, todėl žmonės gali saugiai sėdėti ant jo, kol laukia savųjų gelbėtojų.  

 Apyrankė be telefono signalo, bet su išmaniojo funkcijomis  

Rehber by” yra nešiojamas stebėjimo prietaisas, kuris gali veikti be mobiliojo ryšio tinklo. 

Nors sukurta Karališkame meno koledže, apyrankė yra specialiai suprojektuota piligrimamsDebesų sistema padeda savo grupės narius rasti net ir didžiausioje minioje. 2017 metais Rehber Hamza Oza dalyvavo apie 2,35 mln. musulmonų sutraukusioje šventėje. Norint nepasimesti nuo savo grupės narių Rehber Hamza Oza nereikėjo išmaniojo telefono. Šios apyrankės navigacija padėjo susiorientuoti centimetrų tikslumu.  

 Gėlo vandens šaltinis   

Tvarus mechaninis slėgio konverteris vandens nudruskimui, kurį pateikė Shahta AlMarriRawdha Alhammadi ir Ohoud Alyammahi yra viena didžiausių parodos inovacijų. Jungtinėse Arabų Emyratuose vandens trūkumas vis dar yra viena iš didžiausių problemų. Brangiaisiais vandens valymo įrenginiais išvalyto vandens šalyje suvartojama 80 proc.  

Abu Dabyje Khalifa universiteto inžinieriai sukūrė tvaresnį įrenginį, kuris gali paversti druskos vandenį gėlo vandens be elektros energijos ar iškastinio kuro. Jame naudojama hidraulinė sistema, kuri vėjo energiją paverčia slėgiu. Slėgis panaudojamas gėlo vandens gamybai. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų