Šilalės raj. už daugiau kaip 15 mln. bus statomos vėjo jėgainės

2021 m. liepos 21 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Šilalės rajone bus įgyvendinamas naujas vėjo jėgainių projektas. Už daugiau kaip 15 mln. eurų numatyta pastatyti 12 vėjo jėgainių.

Sutartį šiam projektui pasirašė „Merko statyba“ ir „Šilalės vėjas“ priklausanti atsinaujinančios energijos įmonė „Enefit Green“.

Pastarosios įmonės valdybos narys Linas Sabaliauskas pastebi, jog naujo vėjo jėgainių parko statybos Lietuvoje yra dar vienas žingsnis didinant atsinaujinančios elektros energijos gamybą.

„Kiekvieną dieną dirbame tam, kad elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių šaltinių ateityje visiškai patenkintų vartotojų lūkesčius. Žaliosios energijos naudojimas žemės ūkyje, transporto priemonėse, galiausiai – namuose yra lengviausias kelias siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį“, – kabėjo L. Sabaliauskas.

Pasirašyta sutartis ir dėl projektavimo, ir dėl rangos darbų. Projektavimas prasidės rugpjūčio mėnesį, rangos darbų planuojama imtis rugsėjo viduryje.

Rangos darbai šiame projekte neapsiribos tik pamatų dvylikai vėjo jėgainių išliejimu. Bus statomos pastotes energijos perdavimui (transformatoriaus galia 60 Mw), tiesiami keliai (bendras jų ilgis bus apie 8 km), klojamos 30 Kv kabelinės trasos (viso apie 36 km). Visi statybos darbai turi būti baigti 2023 metų pirmą ketvirtį.

„Vėjo jėgainių parkų statyba tampa viena iš rinkos padiktuotų veiklos krypčių. Sėkmingai – laiku, kokybiškai – jau esame realizavę ne vieną tokį projektą. Užsakovai vertina šią mūsų patirtį, leidžiančią priimti geriausius sprendimus, mūsų žinias bei patikimumą, nes statant vėjo jėgaines darbų kokybė ir jų atlikimo laikas yra labai svarbu“, – sako Saulius Putrimas, „Merko statyba“ generalinis direktorius.

Pasak pašnekovo, vienas didžiausių iššūkių statant vėjo jėgainių parkus – suvaldyti procesą, kad statybos darbai būtų baigti numatytais terminais, kad būtų galima laiku pradėti montuoti vėjo jėgaines.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/09/geberit_ib_340x430_lt.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!