4 labiausiai įkvepiantys pasaulio pastatai 2018


Karališkasis britų architektų institutas (ang. The Royal Institute of British Architects – RIBA) paskelbė keturis tarptautinio konkurso „Labiausiai įkvepiantis ir reikšmingiausias pasaulio pastatas“ finalininkus. Konkursas skelbiamas kas dvejus metus. Atrankos kriterijai apima dizaino kompetencijos, architektūros ambicijų ir reikšmingo socialinio poveikio išraišką/demonstravimą.

Šiais metais keturi finalininkai buvo pasirinkti iš 20 pastatų, iš 16 šalių. Laimėtoją, kuris bus paskelbtas lapkričio 29 dieną, pasirinks komisija, kurią sudaro Diler Skofido (Diller Scofidio), Renfro Elizabet Diler (Renfro Elizabeth Diller), Džosua Bolshover (Joshua Bolchover), Gloria Kabral (Gloria Cabral), Peteris Klegas (Peter Clegg) ir Kazujo Sejimas (Kazuyo Sejima).

Nors šie keturi pastatai yra skirtinguose žemynuose, kaip ir visa kokybiška architektūra, jie turi bendrąsias savybes, tokias kaip ryšį su aplinka, reakciją į konkrečius žmonių poreikius, kurie juos naudoja.

Vidurio Europos universitetas

RIBA apdovanoti architektai į Budapešto širdį įdėjo naują klinčių klodų pastatą. Statinio dizainas meistriškai sujungia net kelis istorinius objektus ir sukuria vidinių kiemų, erdvių maršrutų seką.

2015 metais tie patys Airijos architektai – Šeila Donel (Sheila O’Donnell) ir Džonas Tumey (John Tuomey) buvo apdovanoti Didžiosios Britanijos karaliaus aukso medaliais. Tai vienas iš prestižiškiausių pasaulio architektūros apdovanojimų, teikiamas architektams už indėlį į architektūros pažangą.

Vaikų kaimas

Internatinė mokykla Brazilijoje buvo projektuojama išnaudojant visus gausius gamtos išteklius, esančius aplinkoje. Toks būdas buvo pasirinktas, siekiant skatinti ne tik ekonominį, bet ir aplinkos tvarumą. Kaip patys architektai juokauja, moderni gamtos išraiška padėjo sustiprinti klasikinės amazonės krašto identitetą.

Toho Gakueno muzikos mokykla

Nikė Sekei (Nikken Sekkei) Tokijuje sukūrė kaimo tipo muzikos mokyklos projektą. RIBA komisija pastebėjo, kaip virtuoziškai buvo panaudoti architektūriniai elementai. Nepriklausomos mokymo erdvės užpildomos natūralios šviesos pluoštais. Garso izoliacijos sprendimai padėjo suvaldyti garsus ir prireikus „uždaryti” patalpose.

Vertikalus miškas

Architektų studija „Boeri Studio“ suprojektavo antrąjį iš dviejų tvarių gyvenamųjų daugiabučių Milane. Dažniausiai, kalbėdami apie ekologiją, pabrėžiame gebėjimą pastatą integruoti į jo natūralią aplinką. Šiuo atveju apdovanojimas buvo skirtas už biologinės įvairovės padidinimą, su pastato iškilimu buvo atstatyta miesto flora ir fauna. Šis projektas gerina miesto mikroklimatą, nes ant jo fasado sukurto vertikalaus miško augalai filtruoja smulkias daleles ir taip gerina oro kokybę.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų