5 nebrangūs daiktai, kurie privalo atsidurti mažame miegamajame

2019 m. rugpjūčio 13 d.

Arba aš senstu, arba miegamieji išties mažėja sparčiau už kitas butų erdves. Nuo solidžių 20 kv. m iki apgailėtinų 12 kv. m – tokios apverktinos pastarojo dešimtmečio tendencijos. Pasak „The New York Times“ tai išmanaus gyvenimo kaina ir simbolis. Niujorkiečiai teigia, kad patogiai gyventi mažame miegamojo kambaryje galima. Tereikia vos penkių nedidelių atributų: naktinis staliukas, pertvara, plūduriuojanti lentyna, drabužių kabykla ir prailginta palangė.

Naktinis staliukas

Sveiki atvykę į „pažangesnio gyvenimo“ amžių, kuriame gyvensite geriau ir visavertiškiau. Šiame gyvenime mažas miegamasis yra subtili ekosistema, dažnai lydima visiško chaoso. Kraustymasis iš vieno mažo buto į kitą priverčia išmokti daryti daiktų auditą. Tačiau patirtis taip pat priverčia meistriškai efektyviai saugoti tai, kas man priklauso.

Kiekvienas suaugęs žmogus nusipelno suaugusiojo dydžio lovos, tačiau mažame miegamajame tai kartais reiškia, kad lova beveik remiasi į sienas ir lieka vos keli laisvi centimetrai. Čia netilptų daugelis standartinių naktinių staliukų. Todėl pravartu įsitaisyti ypač ploną, prie lovos rėmo prikabinamą, naktinį staliuką. Jį galima tiesiog pakabinti Jums patogioje vietoje, o prireikus ir iškelti į kitas namų erdves.

Pertvara

Niekaip nesuprantu šiuolaikinių būstų išplanavimo ar bent jau to, kodėl studijos tipo butą lietuviai vadina vieno kambario butu. Kad ir kaip bebūtų, jeigu ir jus užpykusios likimo deivės nusviedė į tokį „vieno kambario butą“ miegamojo zoną atskirkite ne įprastai griozdiška knygų lentyna, o jaukia žaliąja siena arba užuolaida (nepagailėkite jai išleisti ir kelis šimtus eurų. Prabangi pertvara tikrai atsipirks). Tokiu būdu ne tik sutaupysite brangių kvadratinių metrų, tačiau namuose sukursite jaukumą. Jeigu baiminatės dėl sienų ir nenorite nieko gręžti – užuolaidą pakabinkite ant tarp dviejų sienų įtempto strypo.

„Plaukiojanti“ lentyna

Ant sienos pakabinama lentyna – ekstra stalčiai, kuriems nereikia papildomų kvadratinių centimetrų. Be to dėl tokios lentynos kambarys neatrodys ypač ankštas ir nejaukus, kaip jis atrodytų nudažytas baltomis sienomis ir keliais stalčiais po lova.

Tokia lentyna gali tarnauti ir kaip staliukas ar vieta šviestuvui. Visi dieviname tvarką, tačiau taisyklė, kad kuo mažiau daiktų, tuo erdvė atrodo vizualiai didesnė, nepadės įrenginėjant mažą miegamąjį. Dizaineriai sako, kad miegamajame svarbiau už erdvės pojūtį yra tik jaukumas. Tad mažos, daug vietos neužimančios ir tvarkos įspūdį išlaikyti padedančios detalės yra būtinas atributas.

Prailginta palangė

Negalima pamiršti daugiafunkcinių detalių, tokių kaip jogos kilimėlis, kelios pagalvėlės, kurių vieta nuo lovos ant palangės keičiasi pagal svečių skaičių ir pan.

Niujorkas garsėja milžiniškomis būsto kainomis. Čia kiekvienas kvadratinis centimetras yra saugojimas kaip didžiausia vertybė. Iki santuokos daugelis nuomojasi kambarius, ne butus, ir taip taupo. Todėl dizaineriai niujorkiečiams ir visiems panašų gyvenimo būdą propaguojantiems, siūlo išnaudoti palanges. Jas prailginti bent dešimt centimetrų ir jeigu yra galimybė, po jomis įrengti kelis stalčius. Jeigu nėra – palanges paversti rašomuoju stalu arba, užklojus kelis pledus, papildomu krėslu kambaryje.

Drabužių kabykla

Jei jūsų mažame miegamajame trūksta spintelės (arba jei jūsų spintos galimybės yra jau perviršytos), drabužių kabykla gali padėti. Tai puikus būdas atsikratyti didelių gabaritų, daug vietos užimančių paltų ar krepšių. Taip pat galimybė surasti vietą dažnai nešiojamiems daiktams susidėti.

Ieškokite tokios kabyklos, kuri išliktų tvirta pagal sunkių daiktų svorį ir turėtų ratukus. Tad būtų lengviau judinama. Gerai paieškojus, galima rasti ir tokių kabyklų, kurios turi papildomų funkcijų, tarkim, knygų lentyna.

„The New York Times“ informacija ir nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!