7 parodos iš Milano dizaino savaitės, kurias privalote pamatyti

2019 m. balandžio 9 d.

Kiekvieną balandį Milanas sulaukia dizainerių, architektų, pramonės žmonių iš viso pasaulio, kurie kaip į namus, taip kasmet sugrįžta į „Milano dizaino savaitę“. Šią savaitę, visiems meno mylėtojams, širdis nukrenta kažkur po Domo katedra ir plaučiams pritrūksta oro iki kol ji patogiai sugrįžusi įsitaiso į savo vietą. Širdis išdykėlė taip reaguoja į rezultatą, kurį pasiekia interjero ir mados prekių ženklai, siekdami vienas kitą nustebinti. Šiemet parodoje demonstruojami įrenginiai ir produktai priverčia susimąstyti, kad ribų kūrybai nėra arba jos kažkur toli už visatos horizontų. Tad kviečiame į pasivaikščiojimą po ekspozicijas, kurių tikrai negalite praleisti.

VERSACE

 „Versace“ prekinis ženklas įpareigoja stebinti. Dizainerė Sasha Bikoff turėjo suprojektuoti „Versace“ parduotuvės dizaina. Ji iš naujo apipavidalino savo ikonines baldų detales, atnaujino jas audiniais ir neįprastomis medžiagomis. Antrą aukštą pavertė gyvenamojo buto stiliaus erdve. „Juk jau seniai išnyko riba tarp darbo ir namų. Tapome atviresni, labiau pasitikime kitais ir patys savimi. Mums nereikia slėptis vieniems nuo kitų už storų sienų“, – sako dizainerė.

HEM GALERIJA IR SODAS

 „Hem“ pristatys naujus John Booth ir Ian McIntyre keramikos kolekcijos kūrinius – modernaus ir praktiško dizaino produktus. Jie jaukiai įtaisyti sode ir galerijoje. Iš pradžių nesupranti kur tave kojos atnešė. Tik vėliau į galvą ateina mintis, kad šioje modernioje, tačiau aiškios funkcijos neapsibrėžusioje erdvėje viską galima įsigyti. Greičiausiai net į galvą nebūtų atėjusi mintis, kad tai galerija, jeigu ant įėjimo kabantis to neskelbtų.

Peter Guenzel nuotr.

MATTEO CIBIC

Matteo Cibic yra dizaineris, kurį žino visas miestas. Ne, visa Italija. Jis naująją kolekciją sukūrė pagal italų gimtosios kalbos dialektus. Aštuoni stiliai, aštuonios kampanijos, aštuonios viešosios Milano erdvės, kuriose eksponuojami Matteo Cibic sukurti baldai. Kėdės ir žalvario spintelių komplektas yra dalis jo naujosios kolekcijos „Scarlet Splendor“.

SOMMARIVA VALENTINA

Nina Yashar prieš keletą metų atidarė sandėlį kaip dar vieną „Nilufar“ galerijos filialą. Ir tai buvo pradžia. Nauja kolekcijos „Via della Spiga“ pradžia. Dabar visi dizainerės gerbėjai tikisi  „Via della Spiga“ kolekcijos tęsinio. Dizainerė prižada gerbėjus nustebinti, Milano savaitės pabaigoje.

LOUIS VUITTON

Luis Vuitton visada yra įspūdingas. Šiais metais jis bendradarbiavo su naujais dizaineriais, tokiais kaip „Atelier Biagetti“ ir „Zanellato / Bortotto“. Šiemet jis pristatys savo naująją kolekciją „Objets Nomades“ (nuotr. kairėje. S. Muratet nuotr.). Tai prabanga alsuojantys baldai iš natūralių medžiagų: medis, natūralūs audiniai, aiški funkcija, aiškus, griežtas siluetas.

NADA DEBS

Beiruto dizainerė Nada Debs pristato savo „Marquetry Mania“ kolekciją „Dilmos“ galerijoje, esančioje Piazza S. Marco aikštėje. Taip pat ji surengs įspūdingą garso ir šviesų pasirodymą, Via Montenapoleone aikštėje.

PARKER BOWIE LARSON

Įvairių meninių improvizacijų metu šiemet bus pristatyti „Parker Bowie Larson“ kompanijos prekinis ženklas „ELLE Decor“. Šis ženklas įkūnija viską kas susiję su interjero dizainu, pradedant nuo stalo iki virtuvės, ir vonios baldų.

ALEKSAS ČINAS

Britų menininkas Aleksas Činas pernai gatvės šviestuvą pastatė „aukštyn kojom“, o šiemet „atvėrė“ seną Milano fabriką. Sukurdamas iliuziją, kad pastato fasadą galima tiesiog persegti, dizaineris dizaino savaitės dalyviams pristatė įrenginį, kuris apšviečia nedidelę fasado dalį. Darbą ir technologiją galima pamatyti Via Tortona 31, Milane.

Milano dizaino savaitė praėjusiais metais buvo pametusi galvą dėl klimato kaitos ir kaip kovoti su ja, dar metai prieš tai, pirmu smuiku grojo inovacijos, buvo pradėtos skaitmenizuoti net vazos. Šiemet į dizainą sugrįžta natūralumas ir paprastumas. Kas paprasta, tai nereiškia prasta. Atvirkščiai santūrus požiūris, klasika, didesnis dėmesys skiriamas medžiagų kokybei ir funkcionalumui nei išskirtinėms formoms. Dizaino savaitei artėjant link vidurio apima pajauta, kad visas pasaulis nusimeta blizgučius ir perteklines simbolių paieškas ir pagaliau sugrįžta prie to kas tikra ir per amžių amžius patikrinta.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!