8 epiniai Dubajaus statybų projektai

2019 m. birželio 12 d.

Aukščiausias pasaulyje pastatas, aukščiausias viešbutis, didžiausia žmogaus rankomis supilta sala ir didžiausias prekybos centras, didžiausia panorama pasaulyje – jau yra Dubajaus mieste. Kas mus nustebins ateityje? Pateikiame aštuonis epinius Dubajaus projektus – tai nuo gravitacijos dėsnius įveikusių dangoraižių iki nuostabių atrakcionų.

Dinaminis dangoraižis

Tai gali atrodyti kaip bet kuris kitas Dubajaus dangoraižis, tačiau „Dynamic Tower“ unikalus

80 aukštų pastatas sudarytas iš atskirų, besisukančių grindų blokų, pritvirtintų prie centrinės ašies. Tai pirmasis besisukantis dangoraižis planetoje, kuriame butai taip pat sukasi. Pirmą kartą 2008 metais šią idėją pateikė architektas Davidas Fisher. Dangoraižio statyboms vis dar ieškomas sklypas, tačiau skelbiama, kad statybos prasidės dar šiemet.

Dubajaus žvaigždės

Neseniai pristatytas „Dubai Stars“ projektas Dubajaus centrinėje miesto dalyje bus atidarytas 2019 metų spalio mėnesį. Šis projektas siekia laimėti konkurencinę kovą prieš Holivudo „žvaigždių” alėją. Pirmąjame etape bus atskleisti 400 įžymybių rankos antspaudai, projekto pabaigoje čia bus 10 000 įžymybių antspaudų, o tai yra keturis kartus daugiau nei Holivudo originale.

„Cityland Mall“

„Cityland Mall“ – iš pirmo žvilgsnio tai dar vienas Dubajaus prekybos centras. Tačiau šiuo atveju bent jau turėsime pasiteisinimą, kad praleidžiame laiką gamtoje. „Cityland“ prekybos centras kuriamas tų pačių žmonių, kurie dirbo su tokiais projektais, kaip „Dubajaus stebuklų sodas” ar  „Dubajaus drugelių sodas“. Tai pirmasis prekybos centras tiesiogine šio žodžio prasme bus įkvėptas gamtos. Tikimasi, kad botaniniai stebuklai tarp kurių bus įkurtos parduotuvės pražys dar šiemet.

Dubajaus žingsniai

Vienas iš šešių būsimų projektų, patvirtintų 2016 metais yra „Dubajaus žingsniai” (angl. Dubai Steps). Tai yra nuostabus architektūrinis pastatas, skirtas gerai atrodyti. Jis pakils 100 metrų virš žemės ir greičiausiai bus pastatytas prie Sąjungos aikštės, Deiros pusėje. Užlipę 500 žingsnių keliautojai galės pasigrožėti įspūdinga miesto panorama.

Europos širdis

Šiuo metu tik Libano sala dėl Dubajaus Pasaulio salų projektų yra atvira viešam naudojimui, tačiau tai pasikeis, kai atsidarys „Europos širdis”. Austrijos kūrėjas „Kleindienst“ įkūrė šešias salas, pavadintas: Vokietija, Monakas, Šveicarija, Sankt Peterburgas ir Švedija, Venecija.

Šios salos įkurdintos 4 km nuo Dubajaus pakrantės. Kelionė iki jų laivu užtruks apie 20 minučių. Salose išdygs 12 viešbučių, įskaitant „šešių žvaigždučių“ viešbutį Monako saloje, 10 parduotuvių rūmų Švedijos ir Šveicarijos salose. Salose bus reguliuojamos temperatūros, todėl šiose salose visais metų laikais bus sniego. Pirmieji viešbučiai svečius priimti turėtų dar šiemet.

… Ir Venecija

Kitas Austrijos kūrėjo „Kleindienst“ projektas „The Floating Venice“ atsidurs tarp plaukiojančių salų. Tai plūduriuojantis kurortas. Jis apibūdinamas kaip „pirmasis pasaulyje prabangus povandeninio laivo kurortas“, kuriame kasdien galės lankytis 3 000 svečių. Kurortas bus padalintas į keturis lygius (arba denius), iš kurių vienas įrengtas po vandeniu. Planuojama, kad jis bus atidarytas 2020 metų pabaigoje. Todėl tenka tikėtis, kad daugiau informacijos apie šį projektą bus paskelbta šiais metais.

Aukščiausias dangoraižis

Iki šiol aukščiausiu pasaulio dangoraižiu buvo laikomas „Burj Khalifa”, tačiau Dubajus iki 2020-ųjų planuoja šį rekordą pagerinti.

Ateities muziejus

2015 metais pristatytas Ateities muziejus yra statomas priešais „Emirates Towers“. Didelėje akies formos konstrukcijoje įrenginėjamos laboratorijos. Ateities muziejuje integruojama aplinka, suteikianti kūrybiniams protams galimybę išbandyti futuristinius prototipus ir įgyvendinti paslaugų idėjas. Tai pirmas žingsnis daugeliui ateinančių, žymintis didelių pasiekimų pradžią. Muziejus duris atvers jau kitais metais.

Ir du Abu Dabyje… Guggenheim“

Luvras Abu Dabyje duris atvėrė 2017 metų lapkritį. Netrukus šalia jo buvo užsimota statyti „Guggenheim“ muziejų. Abu Dabio Kultūros ir turizmo departamento sekretorius, neseniai patvirtino, kad vis dar vyksta šio projekto derinimas. Skamba perspektyviai.

Aukščiausia pasaulyje vidaus laipiojimo siena

Ekstremalaus sporto šakos Abu Dabyje dar labiau ekstremalios. Šiemet bus atidaryta aukščiausia vidaus laipiojimo siena Abu Dabyje. Čia bus trys lygiai: pradedantiesiems, pažengusiems ir profesionaliems alpinistams. Iki šiol nėra skelbiamas pastatytos sienos aukštis.

Projekto autorių vizualizacijos ir nuotr. 

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!