Abu Dabis – ne tik daugiaaukščiams, bet ir bendruomenės centrams

2020 m. spalio 29 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Nors Abu Dabis vis plečiasi, tačiau milijoniniame mieste vis dar pastebimas bendruomenės erdvių, skirtų vietiniams gyventojams, trūkumas. Tačiau tai bandoma kompensuoti. Viename iš Abu Dabio rajonų įsikūrė erdvė, kur visų amžiaus grupių žmonės gali turiningai leisti laisvalaikį.

Šioje erdvėje siūlomų veiklų spektras ypač platus: nuo švietimo srities iki poilsio. Tikimasi, kad minima vieta skatins jaunimą pastatą pajusti kūrybiškais ir novatoriškais būdais.

Kultūros ir laisvalaikio erdvė įsikūrusi Abu Dabio centre. Objektą sudaro dvi dalys – pastatas, kuriame įsikūrė bendruomenės centras, ir vieša interaktyvi aikštė. Pastate galima rasti susitikimų ir pasirodymų erdves, dirbtuves, parodų salę, viešąją galeriją, biblioteką.

Pastato struktūroje galima įžvelgti perėjimą nuo kieto balto tūrio į šviesų perforuotą paviršių.

Atsižvelgiant į karštą Jungtinių Arabų Emyratų klimatą, pastatas yra suprojektuotas taip, kad būtų apsaugotas nuo rytinės saulės. Nepaisant klimato sąlygų, pastato dizainas sukurtas taip, kad įvairiomis veiklomis būtų galima užsiimti ne tik viduje, bet ir lauke. Unikali forma taip pat buvo pasirinkta neatsitiktinai – jog vėjai ventiliuotų pastatą.

Vandens elementų integracija erdvėje buvo svarbi siekiant išlaikyti vėsų pastato mikroklimatą.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/11/340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!