Akmenėje iškils medienos drožlių plokščių gamykla už 54 milijonus eurų

2019 m. sausio 16 d.

Agnė.

Šią savaitę „Swedbank“ paskelbė, kad Lietuvoje suteikė dvi investicines paskolas 53,9 milijonų eurų sumai medienos drožlių plokštės gamyklos statyboms Akmenės LEZ. Abi paskolos yra ilgalaikės, skirtos gamyklos statybai, įrangos įsigijimui bei infrastruktūros diegimui. 

„Swedbank“ yra mūsų ilgalaikis finansų partneris, ir pagrindinis mūsų bankas, su kuriuo dirbame nuo 2012 metų. „Swedbank“ prisidėjo prie mūsų plėtros ir modernizacijos Lietuvoje bei Baltarusijoje. Ši ilgalaikė paskola gamyklos statyboms Akmenėje yra tolimesnis bendradarbiavimo žingsnis“, – sako Sigitas Paulauskas, VMG grupės savininkas. 

„Ši automatizuota medienos drožlių plokštės gamykla leis Lietuvos baldų gamintojams išlaikyti konkurencingumą ir toliau plėsti gamybos apimtis. Ji atitiks geriausias gamybos praktikas bei naudos tik FSC (Forest Stewardship Council) sertifikuotą medieną. Be to, tai bus naujas konkurencingas darbdavys regione. Labai džiaugiamės galėdami prisidėti prie tokio masto ir svarbos investicijos mūsų šalyje“, – sako „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas. 

Bendros investicijos į medienos drožlių plokštės gamyklos statybas Akmenės LEZ siekia 140 mln. eurų. Medienos drožlių plokštės gamyklos statybas ketinama baigti iki 2019 metų pabaigos, o gamybos darbus pradėti 2020 metų pirmąjį ketvirtį. Vėliau planuojama investuoti į baldų gamyklą.

VMG HOLDINGS LTD yra vertikaliai integruotas medienos perdirbimo įmonių holdingas. Bendrovė investuoja bei didžiausią dėmesį telkia į medienos pramonės įmones ir su šiuo sektoriumi susijusias gretutines veiklas.

Šiuo metu VMG grupė valdo 15 įmonių Lietuvoje ir Baltarusijoje, kurios gamina apdailintą medienos drožlių plokštę, baldų detales, baldus, granules bei kitus gaminius.  

Pranešimas redaguotas ir adaptuotas. Originalus pranešimas čia 

Asociatyvi nuotr. 

 
https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/12/soninis12.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!