Gera akustika – komforto garantas

2017 m. kovo 29 d.

Edmundas Žižys, UAB „Akukon Lietuva“ direktorius.

„Norint išvengti papildomų investicijų vėliau, kai reikia sutvarkyti blogą patalpų akustiką, rekomenduojame, kad projektuojant pastatą prisidėtų ir akustikos specialistai“, – įsitikinęs UAB „Akukon Lietuva“ direktorius Edmundas Žižys.

Pasak E. Žižio, visuomenėje patalpų akustika suprantama kaip bloga arba gera. Bloga akustika – kai būdami patalpoje jaučiame per didelį aidėjimą, kolegų pašnekesių keliamą triukšmą, dėl to sunku susikaupti, tai vargina ar nejaučiame privatumo. Gera akustika – kai mūsų ausiai girdimas priimtinas triukšmas, jis neblaško, juntamas komfortas dirbant net ir erdvėse, kuriose yra daugiau žmonių.

Koncertų salių, teatrų, muziejų ar kitų kultūrinės paskirties objektų gera akustika daro didelę įtaką pasirodymų kokybei, t. y. scenoje grojantys muzikantai nevargsta, vaidinantys aktoriai nešaukia ir labiau jaučia publiką, o žiūrovų salėje esančių klausytojų ausis pasiekia raiški kalba, harmoningi muzikos garsai, kad ir kurioje salės eilėje jie sėdėtų.

Siekiant suprojektuoti ir įrengti akustiškai tvarkingas patalpas, labai svarbus architekto ir akustikos specialisto bendradarbiavimas jau nuo pat pradžių. „Skandinavijos šalyse tai neišskiriamas ir funkcionalus tandemas: architektas rūpinasi pastato infrastruktūra, interjeru, eksterjeru, o akustikos specialistas – kaip pagalbininkas – techniškai apskaičiuoja, atlieka kompiuterines simuliacijas, pagal tai detalizuoja, kiek ir kokių medžiagų reikia sienoms, luboms, grindims, kad būtų pasiektas norimas rezultatas, išpildyti reikalavimai“, – pasakoja E. Žižys.

Ypač svarbu numatyti gerą akustiką statant daugiafunkcius centrus regionuose. Šiuo metu Lietuvoje tai intensyviai plėtojama. Į savivaldybių kultūros centrus atvyksta įvairių žanrų muziką atliekantys muzikantai. Koncertų stereotipai keičiasi, klausytojų lūkesčiai kokybės aspektu – taip pat, todėl svarbu, kad atlikėjai ir žiūrovai jaustųsi gerai. „Mes siekiame, kad rengiant koncertų salių planus iš karto būtų projektuojama ir akustika. Ne tik konsultuojame, kaip pasiekti tinkamą akustiką, bet ir užsiimame edukacine veikla, siekiame, kad investuojantys į statybas klientai suprastų, kad dar projektavimo stadijoje pasirūpinus akustikos sprendimais jiems įgyvendinti nereikia papildomų investicijų. Salę su gera akustika galima pastatyti išleidžiant tokią pat sumą lėšų, kaip ir statant salę su blogos ar vidutinės kokybės akustika“, – aiškina E. Žižys.

UAB „Akukon Lietuva“ dirba specialistai, konsultuojantys ne tik akustikos, bet ir pastatų bei patalpų garso izoliacijos, triukšmo ir vibracijų poveikio, aplinkos triukšmo matavimų klausimais.

 

www.akukon.fi/lt

Irena Dirgėlienė

 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/Rastine-baneris-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!