Alberto Pinto dizainas prabangiausioms pasaulio jachtoms


Pasaulyje nėra geresnio didžiulių turtų įrodymo nei spindinti jachta. O jeigu vandenį skrodžiančio laivo aprašyme paminėta, kad jos dizainą kūrė toks korifėjus kaip Alberto Pinto, tai laivo vertė bus dar didesnė ir interjeras tviskės prabanga.

 

 

Plūduriuojančių rūmų interjerų dizaineris

Didžiausi turtingiausių pasaulio žmonių žaisliukai – jachtos – suteikia jiems ekstravagancijos ir komforto. Plūduriuojančiuose rūmuose rasis ir šokių salė, ir kino teatras, ir kirpykla, ir restoranas, ir lazerinė apsauga nuo smalsių paparacių – galingieji vertina privatumą, o prabangą gali sau leisti. Pavyzdžiui, Alberto Pinto interjero dizaino studijos darbus. A. Pinto dizainas neatsiejamas nuo išskirtinai prabangaus stiliaus, eklektikos, rafinuotumo. Prestižinės jo vardo studijos klientų projektai apima viską – nuo rūmų iki viešbučių, nuo jachtų iki lėktuvų. Į sąrašus įeina ir pagal individualius užsakymus kuriami baldai, patalynė, net stalo įrankiai. Studija yra sukūrusi dešimt iš šimto didžiausių pasaulio jachtų interjerų. Kiekviename jų pritaikytas eklektiškas tarptautinės klientūros skonis, dekorui būdinga subtili elegancijos ir prabangos pusiausvyra.

Brangiausių pasaulio jachtų interjero dizaineris A. Pinto… neturėjo tradicinio dizaino išsilavinimo. Jis gimė 1945 m. Kasablankoje, argentiniečių šeimoje. Prieš išvykdamas į Niujorką, kur įkūrė fotografijos agentūrą ir specializavosi kurdamas dekoracijas ir interjero dizainą, jis studijavo Paryžiaus meno ir istorijos koledže „Ecole de Louvre“. Remdamasis įgyta patirtimi, kultūrinėmis vaikystės įtakomis, ieškodamas išskirtinumo, jis ėmėsi kurti interjerų dizainą. Kūryboje naudojo įvairius dekoravimo stilius: nuo drąsių raštų, baroko iki naujojo kosminio amžiaus ir minimalizmo.

Dizaineris mirė 2012 m., sulaukęs 69 metų, bet jo pasekėjai, kaip ir sukurti dizaino darbai, gyvuoja toliau. Studijoje veiklą tęsia verslo partnerė sesuo Linda Pinto, artimai su juo dirbusi kelis dešimtmečius, ir 80 darbuotojų komanda.

Žymios jachtos

Pirmąjį jachtos interjerą A. Pinto sukūrė Gucci įpėdiniui, o vėliau savo eklektišką dekoravimo stilių pritaikė įvairiems dideliems ir prabangiems vandens rūmams. Alberto Pinto interjerai puošia žymiąją „Alfa Nero“, 72 metrų „Dunya Yachts“ ir 85,6 metro „St. Princess Olga“, nuostabiąją „Axioma“ (buvusi „Red Square“) ir žvilgančiąją „Oceanco“. Į geriausių ir didžiausių pasaulio jachtų apdovanojimų sąrašą patenka Alberto įvertinimai už kūrybinius darbus „Oceanco“ ir „Alfa Nero“ gražuolėse. Tad nenuostabu, kad po keturių dešimtmečių darbo A. Pinto ir jo studijos prioritetu tapo jachtų ir privačių lėktuvų interjero dizainas.

Linda Pinto apie naujus prabangos standartus ir interjero prognozes

Kaip apibūdintumėte naujus prabangių jachtų dizaino standartus?

Dydis yra naujasis prabangios jachtos standartas. Siekiant padaryti įspūdį, megajachtos siekia 80 kvadratinių metrų ir daugiau. Dydis – svarbiausias skirtumas tarp individualaus ir standartinio serijinio dizaino laivų. Didžiųjų jachtų užsakovai pageidauja didesnės SPA srities erdvės jachtos viduje, o išorėje svarbus dizaino lankstumas, pavyzdžiui, galinčios atsidaryti ir pavirsti lauko terasomis sienos, šviečiantys korpusai. Taip pat pageidaujama daugiau ir prabangesnių patogumų pačiame laive: vandens motociklų, slidžių ir pan.

Kokie kiti motyvai veikia dizaino procesą, kai klientai suteikia kūrybinę laisvę?

Net turint kūrybinę laisvę, dialogas su klientu yra būtina dizaino ir jo kūrėjų darbo dalis. Proceso metu mėgstame priminti, kad jachtos dizainas yra paplūdimio klubo atmosferos tąsa. Nuolat ieškome naujų medžiagų, projektuose naudojame aukštosios dizaino mados detales, siūlome modernią įrangą ir prietaisus, padedančius pasiekti novatoriškų rezultatų. A. Pino interjero dizaino studija visada siekia pasiūlyti naujovių.

Kurie privačios jachtos interjero projektavimo etapai sudėtingiausi?

Sudėtingiausias jachtos interjero projektavimo aspektas – dekoro harmonijos išlaikymas, prisitaikant prie atsarginių išėjimų, gaisro jutiklių, avarinio apšvietimo ir kitų techninių apribojimų. Šie veiksniai priklauso nuo laivo dydžio. Nors kartais iššūkiai taip pat suteikia ir naujų galimybių išbandyti savo gebėjimus ieškoti sprendimų. Pavyzdžiui, A. Pinto interjero dizaino studija pirmoji „paaukojo“ dalį jachtos denio dėl didingos dviejų aukštų svetainės sukūrimo.

Unikaliausi prašymai, kuriuos jums išsakė klientai?

Kartą buvome paprašyti, kad jachtos stebėjimo kambario grindys būtų stiklinės, nes šeimininkai norėjo matyti vandenyną. Tokį kambarį su stiklinėmis grindimis nepaprastai sunku sukurti. Dar vienas užsakovas jachtos viduje norėjo didžiulio akvariumo. Pirmiausia turėjome rasti tinkamą akvariumo montavimo būdą, nes jis išties sunkus. Antra – per pirmąją kelionę žuvys susirgo… „jūros liga“. Atlikus korekcijas, įrenginys sėkmingai naudojamas. Dar vienas klientas paprašė biliardo kambario, kurį turėjome specialiai projektuoti, kad jis tinkamai veiktų jachtai judant. Po tokių pavyzdžių kamino sumontavimas ir panašūs prašymai atrodo gana santūrūs! 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų