Ambicingas projektas: kaip atrodys A klasės verslo kompleksas Rygoje

2020 m. lapkričio 4 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Statytojas „SIA Krasta City“ buvo paskelbusi konkursą dėl Rygos dešiniojo Dauguvos kranto teritorijos plėtros. Laimėtojais buvo paskelbti architektūros įmonė „Arrow Architects“, kurių projektas varžėsi tarp kitų 12 darbų.

Danijos studijos „Arrow Architects“ įkūrėjas ir vadovas Ulrikas Raysse’as projektą apibūdino taip: „Mes siūlome susikoncentruoti į tai, kaip viskas atrodys ateityje. Įvairių dydžių pastatai atstovaus skirtingą darbo aplinką ir turės darnų ryšį su istorine Rygos panorama”. Beje, U. Raysse’as šiais metais yra dalyvavęs STRUCTUM organizuotoje konferencijoje, kur kalbėjo tvarumo bei aplinkosaugos problemas.

„Krasta City“ statys A klasės verslo kompleksą dešiniajame Dauguvos krante. Šioje vietoje stovės pastatai, kurių aukštis sieks iki 17 aukštų.

Ambicingą projektą etapais planuojama įgyvendinti per dešimt metų. Pirmasis etapas turėtų prasidėti kitų metų pabaigoje. Projekto įgyvendinimas turėtų kainuoti apie 150 mln. eurų.

Ši vieta esanti už Salu tilto dėl patogios lokacijos visada domino architektus ir projektuotojus. Projektus vertinęs komisijos pirmininkas, architektas Janis Dripe sakė, kad architektūros įmonė „Arrow Architects“ sėkmingai sujungė du svarbius dalykus: Dauguvos pakrantės natūralumą ir urbanistinę aplinką. Anot jo, ši vieta bus tarsi atskiras „miestas“ mieste, kuri bus tinkama ne tik darbui, bet ir laisvalaikiui.

Danijos studija „Arrow Architects“ yra suprojektavusi ne vieną pastatą Vilniuje. Pavyzdžiui, verslo centrą „Green Hall 2“, kuris išsiskiria savo plastiška, į aplinką reaguojančia forma, aukštais kokybės standartais, keliamais darbo ir poilsio aplinkai bei tvariais technologiniais sprendimais. Kurti trečiąjį „Green Hall“ verslo centrą, kaip ir antrąjį, taip pat buvo patikėta Danijos bendrovei. „Arrow Architects“ taip pat prisidėjo prie „S7“ kvartalo urbanistinės koncepcijos parengimo.

„Krasta City“ nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/12/APP-soninis_baneris_lapkritis.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!