3D spausdinti namai tampa lygiaverčiu rinkos objektu

2021 m. kovo 12 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Viename iš sparčiausiai besivystančių JAV miestų, Teksase, įgyvendinamas pirmasis 3D spausdintų namų projektas.

Statybų technologijų kompanija „ICON“ jau pristatė dvi dešimtis tokių namų Teksaso centre ir Meksikoje. Projektą įgyvendinančios įmonės „3Strands“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Gary O’Dellas sako, kad šiuo projektu siekiama pakeisti požiūrį į tai, kaip kuriame ir kartu gyvename bendruomenėje.

Pirmasis namų aukštas buvo atspausdintas naudojant kompanijos „ICON“ pažangią medžiagą, kuri gali atlaikyti gaisrą, potvynį, vėją ir kitas stichines nelaimes, kol jie kelias savaites yra statomi.

Namai turi dengtas verandas, automobilių stovėjimo aikštelę ir pasižymi minimalistiniu interjerą, kurį kūrė dizainerė Claire Zinnecker. Interjere dominuoja natūralus medis, metalo apdailos ir žemės spalvų plytelės.

Projektu, pavadintu „East 17th St Residences“, siekiama išjudinti namų statybos ateitį. „ICON“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Jasonas Ballardas tikisi, kad 3D spausdinimo technologija taps ateities pažanga ir statybos atitiks šiuolaikinius žmonijos poreikius.

Amerikiečių kompanijos „ICON“ darbuotojai prieš keletą metų 3D spausdintuvu yra atspausdinę 60 kvadratinių metrų ploto vieno aukšto namą. Būstas buvo pritaikytas vargingai gyvenantiems žmonėms iš besivystančių šalių. Statinys turėjo viską, kas reikalinga komfortiškam žmonių gyvenimui: svetainė, miegamasis, vonios kambarys, virtuvė ir nedidelė išlenkta aplink namą veranda.

3D spausdinimo technologijas naudoti statybose bandoma nuo 2012-ųjų, tačiau inžinieriai nuolatos susiduria su įvairiomis problemomis. Pavyzdžiui, iki šiol bandoma ieškoti sprendimo tokiu būdu „atspausdintų“ sienų stingimui paskaičiuoti.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/04/thumbnail_thumbnail_baner.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!