Ant išskirtinio koncertų salės fasado – kvapą gniaužiantis reginys

2018 m. spalio 8 d.

Agnė.

Kiekvieną vakarą Los Andželo  „Walt Disney“ koncertų salės fasadai virsta milžiniškais ekranais, rodančiais svajonių šou programas.

Fasadų modelius sukūrė Turkijos žiniasklaidos menininkas Refik Anadol. Projekcijos apima tekstą, nuotraukas, modelius, sukurtus naudojant dirbtinį intelektą (AI) ir orkestro skaitmeninį archyvą.

Refik Anadol analizavo mašininius žvalgybos duomenis, kad būtų galima išnagrinėti filharmonijos archyvinę medžiagą, apimančią 587 763 vaizdus, ​​1880 vaizdo įrašų, 1483 metaduomenis ir 17 773 garso failus. Duomenys buvo skaitmenizuoti, sukurtos šou programos ir pritaikytos prie neįprastos pastato formos.

Architektei Zaha Hadid tai buvo ne pirmas projektas, kuriame prireikė skaitmeninio projektavimo įgūdžių. Kaip architektų studijos atstovai sakė žurnalistams, šį kartą apdorota bendruomeninė atmintis sukūrė naują vaizdų ir idėjų derinį.

Pastato fasadas apšviestas 42 didelio masto, nerūdijančio plieno projektoriais, kurie buvo įrengti aplink visą koncertų rūmų perimetrą.

2003 metais pabaigta „Walt Disney“ koncertų salė yra vienas žinomiausių Franko Gehrio projektų ir demonstruoja ekstravagantiškas formas, kurios tapo jo stiliaus sinonimu.

Statyba prasidėjo 1991 metais ir buvo baigta daugiau nei po 10 metų.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/09/V_JUNG_KNX_F_50_STRUCTUM-340x430.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!