Antverpeno prieplaukos atgimimas

2018 m. spalio 23 d.

Admin.

Šveicarijos ir prancūzų fotografė Helene Binet pristatė neseniai baigtą uosto administracijos pastatą Antverpene. Architektas Zaha Hadidas įrengė milžinišką stiklinį masyvą ant jo stogo.

Z. Hadido įmonė pertvarkė buvusią priešgaisrinę stotį Antverpeno prieplaukoje. Stiklinis masyvas sudarytas iš trikampio formos figūrų, sujungtų tarpusavyje, o viena darinio dalis – lygios tekstūros. Ši dalis simbolizuoja laivą. Statinio dalys sujungtos betonu. Tarp jų, integruota apžvalginė aikštelė.

Pastate dirba 500 viešojo administravimo darbuotojų, dirbančių atviro tipo biuruose. Tyvuliuojantis jūros vanduo pro trikampius langus čia yra pagrindinis interjero akcentas.

Pastatas yra vienas iš vėlyvųjų architekto Zaha Hadido sukurtų projektų. Pirmą kartą šio pastato planai buvo pristatyti 2009 metais. Z. Halidas mirė šiemet, taip ir neišvydęs paskutinio savo projekto atidarymo.

Tai vienas iš ambicingiausių britų – irakiečių architekto darbų. Z. Halido įmonės atstovai sako, kad jo pastatai, paskutiniąjame kūrybos etape, pasikeitė, jis žaidė su technologijomis.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!