Apdovanoti geriausi konkurso „Išmani klinika: futurizmas šiandien“ projektai

2021 m. liepos 1 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Besibaigiant šiltam ir saulėtam pirmajam vasaros mėnesiui, birželio 30-ąją buvo apdovanoti „Structum projektai“ organizuoto konkurso „Išmani klinika: futurizmas šiandien“ geriausi projektai.

Apdovanojimų ceremonija surengta pačioje Vilniaus širdyje – naujam gyvenimui prikeltame konferencijų ir meno centre „Arkangelo“. Jis įsikūrė buvusioje Šv. Arkangelo Mykolo bernardinių vienuolyno teritorijoje.

Renginio vietos papuošimą padėjo sukurti dekoro ir gėlių salonas „Inesos gėlės“, o pati renginio vieta sujungė praeitį su ateitimi: „Arkangelo“ centre, pasižyminčiame ypatinga renesansine architektūra, konkurso dalyviai pristatė savo ateities klinikų vizijas.

Išmanioms klinikoms – pažangios technologijos

Konkurse „Išmanioji klinika: futurizmas šiandien“ buvo pateiktos 26 novatoriškos idėjos ir išskirtiniai klinikų projektai. Dalyviai turėjo sukurti tokią ateities klinikos koncepciją, kuri atspindėtų ne tik technologines inovacijas, bet kartu ir šiuolaikišką bei modernų dizainą. Iki 400 m2 plote turėjo tilpti registratūra (pacientų laukiamasis), specialisto darbo kabinetas, vonios kambarys ir kitos pasirinktos erdvės.

Tam, kad išmanių klinikų koncepcijos atitiktų aukščiausius kokybės standartus, konkurso dalyviai savo projektuose pritaikė pažangias technologijas: „Jung“ jungiklius ir išmanaus pastato valdymo sistemas, bendrovės „Narbutas“ baldus bei akustikos sprendimus, „Alucobond“ fasadų sprendimus, „Laufen“ vonios keramiką, vonios baldus ir potinkines sistemas.

Projektuose kuriamą dizainą pagyvino „Gaja Decor“ stabilizuoti augalai. Interjerui panaudotos „Artfiksa“ plytelės, „Vilniaus Ejotra“ dienos apšvietimo sistemos, „Domus Lumina“ žaliuzės bei romanetės, įmonės „Interjero linija“ sukurtos sienų ir grindų dangos. Klinikų funkcionalumui užtikrinti panaudoti bendrovės „E-durys“ produktai, taip pat „Corian“ stalviršiai ir paviršių dangos, „Salda“ vėdinimo sistemos.

Apdovanoti geriausi

„Structum projektai“ rengtame konkurse dalyvavo 19 architektų ir 26 interjero dizaineriai, tačiau kompetentinga komisija atrinko tik geriausius iš geriausių.

Pateiktų ateities vizijų efektyvumą, inovatyvumą, dizainą ir pažangių technologijų pritaikymą vertino ne tik pasižymėję architektūros pasaulio atstovai, bet ir medikai. Geriausius konkurso darbus išrinko architektas Vidmantas Kančiauskas, neurologė ir estetinės medicinos gydytoja Hilda Ivanauskienė, architektė Skirmantė Kubiliūtė-Deniušienė, architektas Vilius Adomavičius, architektas Ignas Kalinauskas bei architektė, urbanistė Audronė Paulauskienė.

Komisijos sprendimu geriausiu konkurso projektu paskelbtas architekčių Editos Urbanavičiūtės ir Ugnės Gudiškės darbas. Bandydamos pakeisti nusistovėjusį požiūrį į kliniką, jos pagrindine interjero koncepcija pasirinko centrinėje klinikos dalyje sukurtą sodą po atviru dangumi. Likusios erdvės planuojamos aplink šį centrinį stiklinį akcentą.

Pasitelkiant inovatyvius interjero sprendimus – vamzdinius reflektorius, nematomas duris, modernius dizainerių baldus ir žalias sienas – „klinikos“ paskirtis įgavo naują bei modernų įvaizdį.

Laimėtojoms atiteko ALUCOBOND įsteigtas prizas – „Amberton Spa Druskininkai“ dovanų kuponas, taip pat Rasos Tomkienės knyga „Interjero ABC“ bei „Structum projektai“ prizai – išmanusis laikrodis ir oro valytuvas.

Antrąją vietą komisijos sprendimu užėmė interjero dizainerė Eivina Lazickaitė. Jos ateities klinika „Water spa’ce“ išsiskiria tuo, kad yra projektuojama kitoje planetoje. Vystoma utopinė idėja, kai žmonės turės galimybę perkelti savo poilsį į dar neapgyvendintas vietas.

Interjero erdvė šiame projekte kuriama pasitelkiant architektūrines pastato formas, švieslangius, įvedami natūralaus akmens (meteoritų) luitai. Taip naikinama riba tarp vidaus ir išorės. Kiekvienas interjero kampas apgalvotas remiantis simetrijos ir kompozicijos taisyklėmis, bandant išgauti įdomesnius, netikėtus kinematografinius vaizdus.

Antrosios vietos laimėtoja taip pat galės pasidžiaugti poilsiu „Amberton Spa Druskininkai“ centre. O kad poilsis nesibaigtų, E. Lazickaitei taip pat atiteko „Bed&Sleep“ salonų tinklo įsteigtas prizas – ortopedinė TEMPUR pagalvė ir R. Tomkienės knyga „Interjero ABC“.

Tarp geriausių darbų taip pat pateko trečiąją vietą užėmęs „AIAI Architects“ sukurtas projektas. Ateitis neatsiejama ne tik nuo inovacijų, bet ir nuo naujų iššūkių. Vienas jų – nuolat auganti sausumos urbanizacija. Būtent ši globalinė problema ir padiktavo pagrindinę „AIAI Architects“ projekto koncepciją – kliniką ant vandens.

„Aqua Clinic“ – mobili, modulinė, plūduriuojanti erdvinė sistema, kuri, atsižvelgiant į poreikį, gali prisijungti arba atsiskirti nuo kitų segmentų. „Y“ raidės tipo struktūrinis elementas gali būti ir visiškai savarankiškas vienetas, ir bendra klinikos dalis. Tai ypač aktualu pandemijos sąlygomis, nes kiekvienas blokas gali būti izoliuotas. Interjero koncepcija paremta siekiu išryškinti ir akcentuoti objektą supančią bei pro vitrinas atsiveriančią aplinką – vandenį.

Trečiosios vietos laimėtojai taip pat mėgausis poilsiu „Amberton Spa Druskininkai“ centre ir R. Tomkienės knyga „Interjero ABC“. Jiems atiteko ir interjero salono IMDECO įsteigtas prizas – unikalaus dizaino, marmurinė dėžutė.

Geriausią konkurso „Išmani klinika: futurizmas šiandien“ projektą rinko ir portalo Structum.lt skaitytojai. Jų sprendimu daugiausia simpatijų sulaukė interjero dizaino studija „Bloom House“. Interjero dizainerių Gretos Jočytės, Robertos Sidarkevičiūtės ir Rimos Pozingės sukurta emocinės sveikatos centro „Uždara visata“ koncepcija pelnė beveik 600 skaitytojų balsų.

„Uždara visata“ suvienija „futurizmą“ – išmaniąsias technologijas ir „šiandieną“ – žmogų. Atskirų kupolų (planetų) išsidėstymas aplink pagrindinį registratūros pastatą („Saulę“) leidžia klientams jaustis saugiai ir turėti savo privačią uždarą erdvę, bet kartu dėl didelių stiklinių konstrukcijų ir atveriamų terasinių durų susilieti su gamta. Kiekvienas kupolas – tai atskiros planetos su savo individualiu interjero išpildymu, kuriame įrengta mažytė SPA zona su burbuline vonia ir masažo stalu.

Portalo Structum.lt skaitytojų favoritėms atiteko skandinavų gamintojų interjero aksesuarų ir baldų salono „Skandiamo“ ir autorės R. Tomkienės įsteigti prizai.

Savo simpatijas išreiškė ir konkurso partneriai. Daugiausia jų atiteko architektui Aisčiui Stalaučinskui, kurį už „Harmonijos klinikos“ projektą apdovanojo „Jung“ ir „Laufen“.

Įmonė NARBUTAS apdovanojo geriausia konkurso koncepciją parengusias architektes Editą Urbanavičiūtę ir Ugnę Gudiškę, o „Gaja Decor Group“ favoritėmis tapo interjero dizainerės Karolina Jurgulytė ir Augustė Vaicekauskaitė.

Po apdovanojimų ceremonijos šventės dalyviai mėgavosi gurmaniška „Kavos sinergija“ paruošta kava bei atlikėjos Egidijos Mačiulytės muzikiniu pasirodymu, kuriam aukščiausią garso ir šviesų kokybę užtikrino „Scenos techninis servisas“.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/08/soninis-08.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!