Apie pastatų dermę kraštovaizdyje – liaudies buities muziejuje

2018 m. rugpjūčio 2 d.

Admin.

Lietuvos architektų rūmai šią vasarą surengė unikalius praktinius kvalifikacijos tobulinimo kursus, kurie, iš konferencijų salių persikėlę į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, sulaukė išskirtinio architektų susidomėjimo ir buvo palydėti puikių atsiliepimų. Čia dirbanti menotyros dr. Rasa Bertašiūtė vedė kursus – ekskursiją „Pastatų dermė kraštovaizdyje“ tema „Regioniniai gyvenamosios aplinkos planavimo ir statybos ypatumai“.

Kursuose, skirtuose regioninės architektūros pažinimui, buvo sujungtos teorinė ir praktinė dalys, kuriose pristatyti skirtingi sodybų planavimo principai ir trobesių statybos ypatumai: medžiagos, statybos technologijos, konstrukcijos, formos, funkcijos/paskirtis ir aplinkos veiksniai. Tai aktualu visos Lietuvos architektams, nes kiekvienas regionas turi savitą specifiką, nulemtą klimato, kultūrinių ir istorinių ypatybių. Atsiliepimuose architektai teigė, kad šie kursai Rumšiškėse grąžina prie šaknų, prie ištakų, formuoja mąstymą ir išgrynina vertybes bei negailėjo komplimentų puikiai lektorei R. Bertašiūtei.

Rūmai yra numatę stiprinti šią sritį, pavyzdžiui, jau šių metų rudenį kartu su asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ organizuos praktinius kursus po Vilnių kartu su neįgaliaisiais, idant architektai patys pajustų ir pamatytų, kiek iš tiesų jų projektuojama aplinka ir pastatai yra draugiški neįgaliesiems.

Per ateinančius trejus metus Rūmai planuoja išplėsti kvalifikacijos tobulinimo kursų temų spektrą: dabar rengiami teisinių, techninių temų kursai bus papildyti dviem dideliais kursų ciklais – „Dailė architektūroje“ ir „Miestas ir kultūra“.

Tobulintis norintiems architektams bus pasiūlytos netikėtos temos: „Tekstilė architektūroje“, „Miesto garsovaizdis: nuo girdėjimo iki (iš)klausymo“, „XX a. Politinių transformacijų raiška miestuose“, „Kūrybinis miestas“ ir kitos.

Tai edukacinės temos, kurios aktualios ne tik profesionalams, bet ir plačiajai visuomenei – Rūmai aktyviai ieško finansinių galimybių padaryti šiuos kursus prieinamus visiems.

Daivos Bitinaitienės nuotr.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!