https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

Ar galima suprojektuoti butą daugiabutyje be kaimynų?

2018 m. rugpjūčio 3 d.

Admin.

Paprastai daugiabučiai projektuojami kaip kompaktiškų dėžučių komplektas su balkonais. HACHI – Tailando sostinėje, Bankoke, iškilę apartamentai suprojektuoti kaip individualių namų, sustatytų vienas ant kito, rinkinys. Kiekvienas balkonas, lyg atskiras kiemelis, kuris gali būti uždengiamas nuo saulės, medinių vartų imitacija.  

Modernūs apartamentai apsupti perkrauto miesto būstų, biurų, įprastų apartamentų ir gatvės šurmulio. Apartamentuose – 34  butai, kurių plotas 26 – 44 kv. metrų.  Penkių aukštų pastato bendras plotas 1 100 kv. metrų.  

Pastatas susideda iš modulinių pastolių, gembinių  sijų, kurių kiekviena yra diferencijuota, įskaitant skirtingą gylį, aukštį, plokštės padėtį. Todėl pastatas atrodo lyg būtų vertikalus kaimas.  

Interjero erdvių išplanavimą įkvėpė senovės rytų idėja, pagal kurią kiekviena iš erdvių yra labai griežtai atskiriama. Kiekviena iš jų turi stiprų emocinį dizainą suskaidytą pagal konstrukcinius elementus ir susietą su išoriniu fasadu. Perėjimas per šias erdves turi užtikrinti žmonių emocijų kaitą nuo prastos arba neutralios iki džiugios, pakilios, intymios. Todėl laiptų aikštelės ir koridoriaus sienos išpuoštos tamsiais akmenimis, grindys – medinės. Šis sprendimas pasirinktas siekiant atkreipti žmonių dėmesį į kelią, virsmą.  

Koridorius ir apartamentai sukurti taip, kad jo gyventojai ir svečiai jaustų ramybę, komfortą. Apartamentuose gausu marmuro, dominuoja marmuro ir medžio tekstūra. Visa tai suteikia šiltą atmosferą.  

Paskutinis patirčių taškas – balkonas. Balkonas – ne skalbiniams džiovinti, o medituoti, pajusti ryšį su prigimtimi.  

Neįprasto projekto architektai Thavin HarnboonsethKitichon PhukiatkongPhotsavat Apariman sako, kad buvo siekta apartamentų gyventojams suteikti galimybę atsiriboti nuo išorės triukšmo, ramybę atrasti gamtoje arba bent jau pasislėpti butaforiniame miške. Todėl buvo suprojektuotas uždaras kiemas su medine pertvara nuo išorės ir individualiems namams būdinga priedanga nuo saulės.  

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!