Architektai renkasi jūrinius konteinerius


Londono architektas Džeimsas Vaitakeris (Jamesas Whitakeris) pristatė namo iš jūrinių konteinerių projektą – ne bet kokį, o kuriame jūriniai konteineriai laiko vienas kitą horizontaliai, vertikaliai… iki kol įgauna neįprastą formą.

Ekcentriška ir netikėta

Šis konteinerių namas, kuris, atrodo, atsirado po sprogimo, buvo užsakyti filmo kūrėjui ir jo žmonai. Namas įkurdintas 36 ha uolėtoje teritorijoje, Kalifornijos Joshua medžio nacionaliniame parke.

Architektas pasakoja, kad visą pastato formą palaiko betoninės kolonos. Tad jos vaizdas iš išorės gerokai kontrastuoja su segmentiniu pastato vidaus išplanavimu.

Ši savybė leido interjerui būti ypač apšviestam, nes konteinerių viršutinėje dalyje bus išpjauta stiklinės durys ir langai. Tokiu būdu kiekvienas iš konteinerių orientuotas taip, kad būtų kuo daugiau natūralios šviesos, dykumos panoraminių vaizdų, tačiau išlaikant privatumą.

Konstrukcija pradėta statyti 2018 metais. 90 arų ilgio sklype.

„Mano klientas aplankė keletą draugų. Vienas iš draugų pasiūlė į kraštovaizdį perkelti vieną iš projektų, kurį publikavau savo socialiniuose tinkluose, tačiau jis niekada nebuvo įgyvendintas. Tad klientas kitą kartą, kai atvyko į Londoną, susisiekė su manimi“, – pasakoja architektas.

Tada ši idėja buvo perkelta į dykumos vietą, uolėtos atodangos viršuje, kur iškritęs lietaus vanduo sukūrė nedidelę įdubą. 200 kv.m. rezidencijoje numatyta virtuvė, svetainė, valgomasis ir trys miegamieji, kiekvienas užpildytas natūralia šviesa ir dekoruotas dizainerio / architekto Rono Arado, buvusio „Whitaker“ vadovo, dirbiniais.

Išorinis ir vidinis paviršiai bus nudažyti ryškiai balta spalva, kad atspindėtų šiltą dykumos saulės šviesą. Netoliese esantis garažas bus padengtas saulės baterijomis, tiekiančiomis visą namui reikalingą energiją. Kad namas taptų tikrove, rengiant techninį projektą, buvo konsultuotasi su AKT II inžinieriumi Albertu Tayloru.

Prabangu ir rafinuota

Sen Paule pernai architektė Marilia Pellegrini pristatė „CASA CONT CasINER“ (liet. konteinerių namas), dar kartą patvirtindama, kad modulinės konstrukcijos gali tapti funkcionaliais ir moderniais namais. Namas sukurtas laikantis ekologijos, natūralumo ir pakartotinio panaudojimo principų.

@Marilia Pellegrini nuotr. 

Architektė sakė, kad nepaisant daugybės pranašumų, vis dar išlieka tam tikras nepasitikėjimas, kurį ypač skatina tradicinės pramonės ir statybos medžiagų gamintojai. Tad šio projekto tikslas – įrodyti tokių namų pranašumą.

60 kvadratinių metrų namas buvo pagamintas iš dviejų konteinerių, sutvirtintų šonuose.

@Marilia Pellegrini nuotr. 

Name yra integruota svetainė, virtuvė ir skalbykla, taip pat vonios kambarys, miegamieji. Erdvėms pasirinkta spalva – balta, kuri ypač padėjo komponuoti minimalistinį klimatą ir nepriekaištingą apdailą.

Architektė pakartojo Kenya Hara (MUJI kūrybos vadovo) išsakytą koncepciją apie „tuštumos dizaino“ svarbą. Todėl buvo pasirinktas „Dekton“ paviršius, kuris yra atsparus saulės spinduliams, įbrėžimams, dėmėms. Šis paviršius padėjo architektei sukurti vientisą apdailą ir rafinuotumą.

„Lego“ namelis

Architektai svarsto, kad žmonėms patinka jūriniai konteineriai (modulinė architektūra), nes jie mėgsta žaisti „Lego“. Šie konteineriai leidžia jiems sukurti namus, kurie jiems patinka, sukurti kažką naujo, – sakė architektai pristatydama savo „lėlių namelio” projektą portalo Structum.lt redakcijai.

„Šiuo atveju, nauja yra tai, kad jūrinis konteineris, kuris dažniausiai yra modulinės sistemos komponentas, tampa pagrindine dizaino dalimi ir gali būti pritaikyta prie bet kokių kliento poreikių”, – sako Prefabcontainerhomes.org. 

@Prefabcontainerhomes.org. komandos iliustracija

Dar vienas svarbus šių konteinerių privalumas – atsparumas ekstremalioms temperatūroms ar mechaniniams pažeidimams.

„Šios savybės paverčia konteinerius labai pritaikomomis sistemomis. Pavyzdžiui, statant namus, kai jie bus išmontuoti arba, jeigu, kada nors ateityje planuojate plėsti namą. Jums tereiktų padidinti konteinerių skaičių. Sukurti architektūrą iš jūrinių konteinerių yra evoliucinis darbas, kuris gali dar labiau keistis ir keisti formas ateityje”, – sakė ji.

@Asociatyvi nuotr. 

@Paris Renfroe nuotr., jeigu nenurodyta kitaip


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų