Architektas Peteris Cokas apie „madingą“ architektūrą

2018 m. spalio 15 d.

Agnė.

Praėjusią savaitę Berlyne vykusioje Pasaulinėje architektūros parodoje Peteris Cokas (Peter Cook) pasakojo apie įkvepiančią architektūros galią, net ir tokių visuomenes suskaldžiusių įvykių, kaip JAV rinkimai ar „Brexit“ kontekste.

Į planetos geriausiųjų knygų šimtuką patekusios architektūros knygos („Piešimas: architektūros motyvacinė jėga“, angl. „Drawing: The Motive Force of Architecture“) autorius, architektas ir architektų studijos „Archigram“ vadovas Peteris Cokas neslepia, kad pasaulio nedalina į juoda ar balta ir apsvarsto visus sprendimus kaip galimus.

„Aš esu jau senas. Gyvenime mačiau daugiau blogo, nei gero. Per karą, būdamas dar visai vaikas, mačiau į miestus krentančias bombas. Valstybių nepriklausomybė atrodė nuostabi. Jau tada buvo bendros Europos idėjos šalininkų. Manau, kad nors ne visi pasirinkimai yra teisingi, visi yra galimi. Todėl savo projektus kuriu su liberalia dvasia“, – sako architektas ir priduria, kad kuria architektūrą – pagrįstą optimizmu.

Tradicinė liberali prasmė

Peteris Cokas pripažįsta, kad britai išsiskiria savo nuosaikumu. Anot jo, anglai nėra nei labai pesimistiški, nei pasiduodantys į kraštutinį optimizmą. Tai kartais gelbėja, kartais padeda sukurti apsauginį skydą. Todėl ir dabar visi ramiai laukia „Brexit“.

„Mano žmona – ne anglė. Ji negali suprasti, kai net sunkmečiui atslinkus, anglai sako „Eisime toliau ir kažkas nutiks“. Aš savo architektūrą irgi nukreipiu šios perspektyvos link. Todėl daug žmonių, ypač iš kitų kultūrų, apsilankę mano sukurtame pastate neslepia nuostabos – „Tai nuostabi schema – ateities miestas“ – sako jie“, – neslepia architektas. 

Architektūra kartais įkvepia, kartais atspindi pasaulį krečiančius ir keičiančius įvykius bei procesus. Optimistinė, liberali architektūra – populiari ir madinga išliks visada.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!