Architektūroje pradedamos naudoti nano dalelės


„Vantablack” sugeria 99,96% paviršiaus šviesos ir sukuria „juodosios skylės” efektą. Šiemet Pietų Korėjoje Piongčango žiemos olimpinėse žaidynėse buvo pristatytas šiomis nano dalelėmis padengtas pastatas. Tai britų architekto Asifo Khano darbas. Nepaisant „Hyundai” paviljono didelės kainos, revoliucinė medžiaga tampa vis populiaresnė.

Pastato išorė yra padengta medžiaga, pavadinta „Vantablack VBx2”. Originali „Vantablack” yra tamsiausia žmogaus sukurta medžiaga, todėl žmogaus akis negali pakankamai iššifruoti to, ką mato.Paviljonas turi keturias išlenktas sienas, kurių kiekvienas yra apsiaustas tūkstančiais mažų žiburių, tokių kaip žvaigždės naktiniame danguje. Tik priėjus arčiau, galima pastebėti kokia masyvi struktūra slepiasi po „Vantablack” medžiaga. Taigi, paviljone dingsta ir forma, ir spalva.  

A.Khanas tikisi, kad jo pastatas išprovokuos lankytojų filosofinę „begalybės gylio ir galimybės” patirtį.

Manoma, kad tai yra artimiausia „juodajai skylei” medžiaga. Taip yra todėl, kad „Vantablack” nėra spalva, tai beveik visiškas spalvų nebuvimas. Ši medžiaga pirmą kartą buvo sukurta prieš trejus metus. Nuo to laiko, Britanijos įmonė buvo užtvindyta užklausų iš dizainerių, architektų ir aviacijos, kosmoso inžinierių. „Kai neturite jokios šviesos, nieko nematote, taigi jūsų smegenys dažo juodą”, – teigia vienas iš „Surrey NanoSystems” įkūrėjų Ben Jensen.

Kaip danga panaudota medžiaga pakeičia objekto matmenis, visiškai pakeičia 3D objektus.

„Norėdami pažeisti pagrindines suvokimo taisykles, kaip tai daro ši medžiaga, 3D gaminiai paverčiami dvimačiais daiktais, jie sugeria šviesą, o ne ją atspindi. Ji yra tokia galinga kaip ir gravitacijos išjungimas. Tai yra nauja architektūros galimybė”, – sakė A. Khanas.

Vieną kvadratinį „Vantablack” centimetrą sudaro maždaug milijardas tolygiai išsidėsčiusių anglies nanovamzdelių. Kai šviesa ateina, ji atsitraukia ir galiausiai įstringa vamzdeliuose, taigi, virsta šiluma.

Anglies nanovamzdeliai yra kaip labai, labai ilgos žolės. Įsivaizduosite, kad esate žmogus, vaikščiojantis žolėje, kurių aukštis siekia 800 metrų. Kiek mažai šviesos Jus ten pasieks? Tai panašu į nanovamzdelius, tik labai mažu masteliu. 

 Iš pradžių „Vantablack” buvo skirta inžinerijai kosminėje erdvėje, tačiau nuo 2014 metų pradėti naudoti architektūroje. Nanovamzdeliai nesugeria šviesos esant aukštesniai nei 430 ° C temperatūrai.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų