Atidarys aukščiausią Afrikos pastatą


Praėjusią savaitę paskelbta apie šių metų pabaigoje atidaromą aukščiausią pastatą Pietų Afrikoje (Sandtono rajone). Tai55 aukštų pastatas, kurio aukštis siekia 745 pėdas (227 metrai). Jis yra vos 15 pėdų (vos keliais metrais) aukštesnis už nuo nuo 1973 metų iki šiol žemyno aukščiausiojo pastato titulą turėjusį „Carlton Center“. Tiesa, vietinė spauda pastatą liaupsino ne dėl aukščio, bet dėl projektuotojų komandos, kurios branduolį sudarė moterys, – skelbia CNN. 

„Šiuo metu pastatyti aukščiausią pastatą Afrikoje yra gana įdomu, nes mes žinome dar kelis kitus projektus, kurie jau yra vystomi. Jie visi aukštesni už tą, kurį ką tik baigėme. Tačiau tikiu, kad šio projekto sėkmė taps lūžiu tarp Afrikos architektų. Žvaigždes įmanoma pasiekti”, – sakė jis.

„Leonardo“ dizainas sukurtas Pietų Afrikos architektų biuro „Co-Arc International Architects“. Pastate yra įrengti biurai, parduotuvės, butai ir net viešbutis su 254 kambariais.

Projekto išorės apdailai architektai pasirinko plonas „Dekton“ plokštes.

Interjero dizaineriams Stevenui Falcke’iui ir Varoomui buvo pavesta sukurti pirmojo aukšto interjerą, integruojant naujausias technologijas ir pabrėžiant prabangą. Taip pat jiems teko pasirinkti energijos vartojimo taupymo sprendimus, optimaliai panaudoti atsinaujinančius išteklius.

Gyventojai, svečiai ir lankytojai atvyks iš automobilių stovėjimo aikštelės arba per „Porte-cochère“ gatvę tiesiai į moderniausią fojė. Perėjus fojė jie ras kavinę, verslo ir konferencijų centrą. Vėliau galės pasirinkti prabangius 1, 2 ar 3 kambarių apartamentus.

Liftu užkilus į viršutinius aukštus, galės naudotis SPA centru, baseinu, sporto sale, restoranais, pro kurių langus bus galima pasigrožėti visa vietovės panorama.

„Leonardo“ siūlo 8 prabangius „Penthouse“ apartamentus, kuriuos vainikuoja 3 lygių, 360 ° vaizdas – „Leonardo Suite“. „Leonardo Suite“ yra 2880 m² ploto prabangus viešbučio kambarys. Nakvynė jame yra geidžiamiausias kolekcininkų grobis Afrikoje.

Opus lyčių lygybės klausimas

Iš 11 architektų komandą sudarė net devynios moterys. Pietų Afrikos architektų instituto atstovai paskelbė, kad 21% šalies registruotų architektų yra moterys – liko nepastebėtas, iki kol projekto metu nebuvo padaryta nuotrauka.

Viena iš jų Malika Walele CNN korespondentas sakė, kad būdama juodaode, jauna (jai vos 27 metai) ir dar moterimi tarp architektų susiduria su iššūkiais kasdien.

Afrikoje vis dar yra tokia nuostata, kad moterys negali būti tokioje aplinkoje. Aš tikrai turėjau sunkiai dirbti, kad įrodyčiau ir įtikinčiau, kad mane vyrai turi išgirsti”, – sakė ji.

Vykdydama projektą ji susisiekė su maždaug 2000 darbuotojų, iš kurių didžiąją dalį sudarė vyrai. Ji susidūrė su seksizmu, tačiau tiki, kad padėjo panaikinti žmonių išankstines nuostatas.

Patrick McInerney, „Co-Arc International Architects“ direktorius, tikisi, kad „Leonardo“ taps architektūros „vilties švyturiu“ žemyne. Beje, remiantis Europos architektų tarybos duomenimis, moterys sudaro tik 31% registruotų profesionalų, o JAV tik 20% profesionalų yra moterys. Tokia pati arba panaši situacija yra ir kitose šalyse.

Lietuvos inžinerinės pramonės sektoriui taip pat būdingas neproporcingas vyrų ir moterų pasiskirstymas. Statistika rodo, kad net 80 proc. šiuo metu dirbančių inžinerijos profesionalų yra vyrai. Panašios tendencijos vyrauja ir visoje Europoje – 2017 m. atliktas „The Women’s Engineering Society“ (liet. Moterų inžinierių bendruomenė) tyrimas atskleidė, kad tik 11 proc. Europoje dirbančiųjų inžinerijos srityje sudaro moterys.

Pasaulio ekonomikos forumas skaičiuoja, kad prireiks dar 202 metų, kol moterų ir vyrų atlyginimai pasaulyje taps vienodi.

Architektų biuro „Co-Arc International Architects“ vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų