Atkuriant 7 pasaulio stebuklus

2019 m. gegužės 9 d.

Septyni senovės pasaulio stebuklai buvo laikomi geriausiais planetos architektūros kūriniais. Kai kurios iš šių ikoninių struktūrų, įskaitant Didžiąją Gizos piramidę, vis dar išliko iki šių dienų, nors ir apgriauta.

Norint atspėti kaip šios struktūros atrodė pirmaisiais savo metais, architektų studija „NeoMam Studios“ susivienijo su „Budget Direct Australia“, kad sukurtų septynių stebuklų vizualizacijų seriją.

Rodo kolosas

Rodo kolosas – milžiniška graikų Saulės dievo Helijo skulptūra, stovėjusi Rodo saloje III a. pr. m. e., vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Amžininkai rašė, kad vidinę figūros konstrukciją sudarė iš akmens blokų pastatyti bokštai, stovintys ant 15 metrų aukščio marmurinio postamento. Į akmens blokus buvo įkalti geležies strypai, o prie jų tvirtinamos bronzos plokštės, formuojančios skulptūros paviršių. Ši milžiniška saulės dievo Helios statula buvo išgauta iš Kipro kariuomenės lydytų ginklų ir skydų, kurią Rodo salos karalius tuomet buvo nugalėjęs. Skulptūra siekė 35 metrus, tai yra tiek pat koks dabar yra Laisvės statulos aukštis.

Didžioji Gizos piramidė

Prieš maždaug 4 500 metų iš akmenų, kurių kiekvienas svėrė nuo 5 iki 15 tonų, pastatyta daugiau nei 4500 metų Didžioji Gizos piramidė. Ji aukščiausia pasaulyje žmogaus sukurta struktūra buvo beveik keturis tūkstančius metų. Ją statė net 100 000 kvalifikuotų ir gerai maitinamų darbuotojų. Darbuotojams buvo pastatytas laikinas miestas. Taip pat jie pastatė kitas šio regiono piramides.

Babilono kabantys sodai

Ar iš tikrųjų egzistuoja kabantys sodai? Jie yra vienintelis stebuklas sąraše, kuris galėjo būti senovės kelionių rašytojo vaizduotės vaisius. Tačiau jeigu jie būtų buvę, tai buvo įspūdingos inžinerijos simbolis. Sudėtingos sistemos turėjo tiekti vandenį į beveik 20 metrų aukščio terasas. O jose žaliuoti augalai, nepritaikyti šiai klimato zonai.

Aleksandrijos švyturys

Aleksandrijos švyturys pastatytas III a. pr. m. e., valdant Ptolemėjui II, vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Šis pasaulio švyturys prastovėjo apie 1500 metų, iki kol jį sunaikino žemės drebėjimas. Tai buvo 134 m aukščio balto marmuro švyturys, turintis  65 m aukščio kvadratinį pagrindą, kuriame gyveno darbininkai ir kareiviai. Ant pagrindo – 30 metrų aukščio aštuonkampis bokštas. Trečiasis bokštas buvo apvainikuotas 9 m aukščio kupolu ir paremtas marmurinėmis kolonomis, tarp kurių ir degė švyturio ugnis.

Halicarnassus mauzoliejus

Netoli turkų miesto Bodrum yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų – Halicarnassus mauzoliejus.

Tai įspūdingiausias senovės laikų mauzoliejus, pastatytas 350 m.pr.Kr. Persų imperijos valdovui Mausolui ir jo žmonai Artemidei. 50 m aukščio marmuriniai rūmai su įspūdingomis kolonomis. Rūmų pastato struktūra paremta graikų tradicijomis, interjeras – Artimųjų Rytų ir Egipto mišinys. Deja, XV amžiuje mauzoliejus buvo nuniokotas žemės drebėjimo.

Dzeuso statula Olimpijoje

Apie 437 pr. Kr. Feidijas, dėl politinių priežasčių ištremtas iš Atėnų, atkeliavo į Olimpiją, kur Dzeuso šventyklos tarybos kvietimu pradėjo kurti statulą, turėjusią tapti dar vienu iš Septynių senovės pasaulio stebuklų: Olimpijos Dzeusą.

 Feidijo užduotis Olimpijoje buvo suprojektuoti ir pagaminti Dzeuso atvaizdą, kuris turėjo stovėti 466 – 456 pr. Kr. pastatytoje dorėninėje šventykloje, pašvęstoje Dzeusui. Rezultatas buvo nuostabus: jis sukūrė 13 m aukščio figūrą iš dramblio kaulo ir aukso, stovinčią ant 1 metro aukščio marmurinio pjedestalo. Šis kūrinys visiškai užpildė vakarinę šventyklos pusę. Tai buvo sunkiai įvykdomas uždavinys turint omenyje medžiagų rūšis ir patalpos dydį. Statulą pamatyti buvo galima tik iš tolo, nes išpieštos širmos, supančios pjedestalą, neleido jo apžiūrėti iš arčiau. 426-aisiais mūsų eros metais gaisro metu statula buvo sudeginta.

Artemidės šventykla Efeze

Senovės graikai sukūrė šią didžiulę šventyklą medžioklei, grakštumui, miškams ir vaisingumui. Pastatas buvo pastatytas ir sunaikintas tris kartus. Pirmasis, kuris nugriovė, buvo Herostratus, kuris jį sudegino tik tam, kad būtų žinomas. Vėliau šventykla buvo atkurta, tačiau po kelių šimtmečių gotai niokodami miestą, sunaikino ir šventyklą.

Architektų studijos „NeoMam Studios“ ir „Budget Direct Australia“ vizualizacijos

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!