Atsakas į pabėgėlių krizę – palapinės renka lietaus vandenį ir gamina saulės enegiją

2019 m. vasario 8 d.

Agnė.

Nuo 2011 metų pabėgėlių krizė vadinama viena didžiausių humanitarinių nelaimių. Susidūrus su sunkumais rasti prieglobstį, Jordanijos ir Kanados architektė Abeer Seikaly buvo įkvėpta sugalvoti sprendimą, kuris padėtų pakeisti šių pabėgėlių gyvenimą.

Šis dizainas vadinamas unikaliu, dėl struktūrinio audinio, sudaryto iš tankaus plastikinių vamzdelių tinklo. Vamzdeliai suformuoti į sinusinės bangos kreives. Audinys sukurtas taip, kad būtų lengvai transportuojamas, jis gali būti išplėstas ir įkomponuotas aplinkoje, net ir esant labai blogoms oro sąlygoms.

Be to, palapinė taip pat gali rinkti lietaus vandenį ir suteikti pagrindines sanitarines sąlygas, pavyzdžiui, dušą, nes lietaus vanduo surenkamas iš palapinės viršaus ir filtruojamas jos šonuose iki kol nukeliauja į saugojimo kišenes.

Savo novatorišku inžineriniu dizainu palapinė taip pat gali sugerti saulės energiją ir paversti ją elektros energija, kuri yra saugoma specialiose baterijose.

Projektas buvo pradėtas kurti 2013 metais ir yra tobulinamas iki šiol. A. Seikaly sako, kad tikisi, jog ši palapinė bus prieinama pabėgėliams jau netrukus. Priežastis kodėl taip ilgai trunka šio dizaino kūrimas, yra vandens ir saulės rinkimo, saugojimo bei energijos gamybos technologijų integracija į audinį.

Abeer Seikaly yra žinoma architektė, menininkė, dizainerė. 2002 metais Rodo salos dizaino mokykloje ji baigė architektūros ir dailės bakalauro studijas.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!