Aukščiausias pasaulyje medinis dangoraižis bus pastatytas Sidnėjuje


BVN dizaino studijai ir Niujorke įsikūrusiai „SHoP Architects“ buvo pavesta pastatyti naują programinės įrangos kompanijos „Atlassian“ būstinę, kuri bus pastatyta naudojant medieną, plieną ir stiklą, rašoma BVN pranešime spaudai.

Pastatas bus maždaug 40 aukštų, jame numatyta natūrali ventiliacija ir didelės apželdintos terasos. Ši moderni konstrukcija darys didelę naudą aplinkai.

Hibridinė konstrukcija galėtų sunaudoti 50% mažiau anglies, nei statant įprastais metodais, ir naudoti 50% mažiau energijos nei įprasti pastatai. Jame taip pat bus saulės kolektorių plokštės, o nuo atidarymo dienos bus naudojama 100% atsinaujinanti energija.

„Užsakovų akys nukreiptos į ateitį. Šis projektas bus daugybę kartų pirmasis visame pasaulyje ir Australijoje. Tikiuosi, kad šis projektas padidins aplinkosauginius reikalavimus statybų sektoriuje, kad jis bus tas, kuriuo ekspertai įrodys, kad dar daug dalykų iki šiol laikytų neįmanomais, yra įmanomi“, – pranešime teigė Ninotschka Titchkosky, BVN generalinis direktorius.

Pastate bus naudojama technika, vadinama „Mass Timber Construction“ (MTC), sukurianti plieninį karkasą, palaikantį likusią konstrukcijos dalį.

„MTC“ yra viena iš labiausiai vilčių teikiančių technologijų, perkeliančių statybų pramonę link realių pasaulinės klimato krizės sprendimų “, teigia BVN.

Į planuojamą struktūrą bus įtrauktas ant sklypo šiuo metu stovintis namas, kuriame šiuo metu yra YHA jaunimo nakvynės namai.

Pastatas bus Sidnėjaus centrinėje stotyje ir galėtų būti baigtas iki 2025 metais. Iki to laiko tikimasi atnaujinti teritoriją, kurioje galėtų būti įkurta daugiau nei 25 000 naujų darbo vietų. Iš jų 4000 – naujame pastate.

Nors biurai uždaromi visame pasaulyje, daugelis bendrovių net ir po pandemijos tęs darbo namuose praktiką, užsakovai įsitikinę, kad jų suplanuotas versto centras pakeis darbo rinkos situaciją.

„Mūsų kuriama erdvė bus labai tvari ir lankti. Ji bus sukurta darbo ateičiai, ne rytojaus ir ne šiandienos pasauliui. Net turint labai pasiskirstytą darbo jėgą, mums reikės vietos susiburti. Dabar galime suprojektuoti erdvę šiems naujiems darbo būdams“, – pranešime sakė Scottas Farquharas, „Atlassian“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.

Vietos vyriausybės vadovas, Naujojo Pietų Velso premjeras Gladys Berejiklianas teigė, kad naujasis rajonas sukurs darbo vietas ir paskatins rajono atsigavimą po koronaviruso.

Dabartinis aukščiausias pasaulyje medienos pastatas yra 18 aukštų dangoraižis Norvegijos mieste „Brumunddal“. 280 pėdų (85,34 metrų) aukščio „Mjøstårnet“ pastatas tapo aukščiausiu pasaulyje medienos pastatu, kai jis atsidarė 2019 metais. Visi šie ir kiti projektai vis iš naujo patvirtina, kad mediena gali tapti puikia alternatyva betonui ir plienui. Šiemet tikimasi sulaukti tokių projektų bumo. Australijoje šiemet atidarytas daugiau nei 80-ies metrų aukščio pastatas „HoHo Vienna“, o Pritzkerio premijos laureatas architektas Shigeru Ban suprojektavo „hibridinį“ apartamentų kompleksą, kurį sudaro plieno ir betono karkasas su medienos fasadu. Jis šiais metais bus atidarytas Vankuveryje, Kanadoje.

@Architektų vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų