Aukščiausius įvertinimus pelniusi „Baltic Engineers“ stebina pažangiais sprendimais

2019 m. gegužės 27 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Inžinerinio konsultavimo ir projektų valdymo įmonė „Baltic Engineers“, viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi kompleksiškai taikyti pastatų informacinio modeliavimo (BIM) instrumentus, toliau žengia koja kojon su laiku, savo darbe taikydama pažangiausias technologijas.

Neseniai įmonė sulaukė ypatingo įvertinimo. Šiųmetėje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje statybų parodoje RESTA apdovanotas „Baltic Engineers“ suprojektuotas Vokietijos pramonės milžinės „Continental“ gamybos kompleksas, statomas Kaune. Konkurse „Lietuvos BIM projektai“ projektas apdovanotas už projektavimo ir statybos srityse panaudotas pažangias pastatų informacinio modeliavimo (BIM) technologijas. Iš viso konkursui buvo atrinkta 16 stipriausių projektų, iš kurių pramonės kategorijos lyderiu tapo „Continental“ projektas.

Pernai tuose pačiuose apdovanojimuose laurus skynė ir kitas „Baltic Engineers“ projektas – prekybos centras (PC) „Žali“.

Anot „Baltic Engineers“ vadovo Dariaus Kvedaro, įmonė yra subūrusi stiprią specialistų komandą, dirbančią ne tik projektavimo, bet ir projektų valdymo srityse.

„Dirbame su išskirtiniais projektais ir ambicingais užsakovais. Dauguma mūsų projektų kuriami dirbant tarptautinei specialistų ir užsakovų komandai“, – sakė pašnekovas.

Įmonei teko prisidėti prie išties neeilinių projektų įgyvendinimo. Įdomiausi ir turbūt daugiausia iššūkių sukėlę projektai buvo IKEA prekybos centrai Vilniuje bei Rygoje, MO muziejus, PC „Žali“ ir „Continental“ gamykla.

„Visų šių projektų užsakovai kėlė itin aukštus kokybės reikalavimus. PC „Žali“ tapo pirmuoju BREEAM „New construction“ dizaino sertifikatą gavusiu prekybos centru Lietuvoje. Jis pasiekė „very good“ įvertinimą ir buvo apdovanotas skaitmeninės statybos konkurso „Lietuvos BIM projektai“ prizu kaip geriausias prekybos paskirties BIM projektas.

„Continental“ nenusileidžia PC „Žaliems“ ir siekia tapti pirmuoju gamybos kompleksu Lietuvoje, gavusiu LEED (angl. Leadership in Energy and Environmental Design) „gold“ tvarumo sertifikatą už projektavimo ir statybos darbus“, – pasakojo pašnekovas.

Skaitmeninės statybos konkurse šiemet apdovanotas „Continental“ projektas išsiskiria ambicingumu.

„Tai šiuolaikiška aukštųjų technologijų gamykla, kurios projektui keliami itin aukšti reikalavimai. Projektavimas nuo pat pirmųjų žingsnių vyksta BIM aplinkoje. Siekiama gauti LEED „gold“ tvarumo sertifikatą, taip pat kompleksas turi pasiekti ir aukščiausius „FM Global“ reikalavimus atitinkančius patikimumo standartus.

Projektuojant didelis dėmesys skiriamas būsimam pastato mikroklimatui, darbo aplinkos ergonomikai ir įvaizdžiui.

Šiame projekte pavyko BIM įrankius kompleksiškai taikyti ne tik projektuojant, bet ir statant gamyklą. Statybų metu pastato 3D modelis ir projekto dokumentacija buvo pasiekiama mobiliuose įrenginiuose ir panaudotas papildytosios realybės sprendimas, kai nukreipus planšetę į dominančią pastato vietą ekrane galima išvysti tiek esamą vaizdą, tiek statinio elementus, kurie dar tik turės būti įrengti, matyti jų savybes, suformuoti užduotį rangovui, jei elementas įrengtas netinkamai.

„Continental“ statybos

Kitas įdomus metodas, kurį pritaikėme statybose, yra 3D skenavimas, kuriuo sukūrėme pastato „skaitmeninį dvynį“. Tai virtualus modelis, atspindintis tikrąją statinio būklę konkretaus darbų etapo metu. Statybos reguliariai skenuojamos, o sukauptas taškų debesis paverčiamas trimačiu modeliu, kuriuo galima pasivaikščioti kompiuterio ekrane, atlikti matavimus ar palikti komentarus.

Dėl erdvinio skenavimo palengvėja ne tik statybų darbų kokybės kontrolė, bet ir tolesnė pastato priežiūra – eksploatuojant jį valdytojui suteikiama galimybė bet kada pasitikrinti, kur ir kaip buvo sumontuotos paslėptos inžinerinės sistemos“, – aiškino pašnekovas.

Taigi „Baltic Engineers“, vieni pirmųjų pradėję naudoti BIM, prieš porą metų užsakovams pradėjo projektus pristatyti pasitelkdami virtualią realybę, o šiuo metu papildytosios realybės instrumentus yra įdiegę ir į statybų procesą. Statybų metu defektai fiksuojami naudojantis planšete, susiejant pastabas su 3D modeliu („Dalux“). Visa tai, kas net ir pasaulinėje statybų rinkoje dar tebelaikoma naujovėmis, „Baltic Engineers“ komanda taiko jau dabar.

O kokie yra šios pažangios įmonės ateities planai?

„Ateityje sieksime išlikti savo srities lyderiais, dirbančiais su ambicingais klientais ir išskirtiniais projektais. Mums labai svarbu būti lankstiems, gebantiems dirbti skirtinguose kultūriniuose, technologiniuose kontekstuose, likti neapribotiems vietos ar projektavimo įrankių. Tikime, kad kompleksiškų, holistiniais metodais paremtų projektų tik daugės, o komanda ir toliau sėkmingai diegs naujausius projektavimo ir projektų valdymo metodus“, – teigė D. Kvedaras.

Bendrovės „Baltic Engineers“ nuotr.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!