AUKŠTAS KOKYBĖS STANDARTAS


Grindys – pagrindinė logistikos centro ar sandėlio konstrukcija, kuri atlieka didžiausią darbą eksploatuojant pastatą, lyginant ją su stogu ir sienomis.

Beveik per tris dešimtmečius projektuodami ir įrengdami pramonines grindis stipriai patobulėjome. Deformacinių siūlių vietose įbetonuojamus kampuočius pakeitė labiau patikimos siūlės „PERMABAN Alpha joint“, o sandėliuose pradėję naudoti greitaeigius krautuvus užsakovai ir rangovai vis dažniau atranda trapezoidines siūles „PERMABAN Signature“, leidžiančias pervažiuoti per siūlę bet kuria kryptimi be jokio dinaminio poveikio grindims. Išmokome skirti poliuretaninius dažus nuo pramoninių grindų dangos, tačiau dar tik pradedame skirti hidroizoliaciją nuo atskiriamojo HDPE plėvelės sluoksnio, kuri grindų konstrukcijoje atlieka atskiriamojo sluoksnio funkciją. Tai užtikrina v/c santykį betone grindų įrengimo metu ir trinties koeficientą tarp grindų ir pagrindo betono traukimosi metu.

Tačiau HDPE plėvelė nėra hidroizoliacinė membrana, nes įrengiant grindis ji pažeidžiama, siūlės nėra sandariai suvirinamos, o betonui traukiantis plėvelė gali būti pažeista dėl trinties tarp skaldos ir grindų. Tą teigia ir kitų šalių, kaip Didžioji Britanija, grindų projektavimui ir įrengimui reguliuoti skirti dokumentai, tokie kaip TR34 3 leidimas (Technical report No. 34, 3rd edition). Esant tokiems pažeidimams, vandens garai patenka į betoną ir kyla iki poliuretaninės, epoksidinės ar kitos grindų dangos, kurios varža garams yra gerokai didesnė nei betono, ir ten kaupiasi. Kaip to padarinys prasideda betono šarminė korozija ir toje zonoje pradeda didėti betono tūris. Dėl to grindų dangų paviršiuje susiformuoja pūslės, kurioms suirus atsiveria betonas, o pažeistos grindų dangos vietos eksploatuojant grindis toliau vis didėja. Tada pradedamos kaltininkų ir remonto sprendimų paieškos, tačiau, sutvarkius vienas zonas, tie patys procesai prasideda kitose.

Suprasdami šias rizikas ir esant aukštam gruntinio vandens lygiui projekto aikštelėje, gamyklos „Continental“ projektuotojai ir rangovas pasirinko naudoti bentonitinio molio gaminius „Voltex“ ir „Swelltite“, kaip garų barjerą ir pagrindinę hidroizoliaciją po grindimis bei pastato cokolinei daliai. Užsakovo pageidauta 3 % santykinė betono drėgmė prieš įrengiant epoksidinę pramoninių grindų dangą – gana sunkiai pasiekiamas rodiklis, todėl rizikingiems sprendimas vietos nebuvo palikta. Buvo lyginamos TPO, HDPE ir PVC membranų alternatyvos, tačiau dėl sudėtingo jų jungimo ir didelės rizikos jas pažeisti grindų įrengimo metu šių sprendinių buvo atsisakyta. Bentonitinio molio membranų pranašumai taip pat neliko nepastebėti. „Voltex“ dangą galima kloti tiesiai ant sutankinto grunto. Pradūrus šią hidroizoliaciją, dėl ypatingo bentonitinio molio savybių ji užsigydo. Siūlių virinti nereikia, nes perdengus membranas vieną su kita molis reaguodamas su drėgme sujungia dvi membranas į vieną. Mazgai prie kolonų ir sienų įrengiami tvirtinant „Voltex“ membraną tik mechaniškai, todėl, norint atlikti kokybiškai hidroizoliacijos darbus, nereikia, kad būtų teigiama temperatūra.

Šiame objekte darbai buvo vykdomi žiemos metu, todėl membranos nepažeidžiamumas, galimybė įrengti hidroizoliaciją šaltyje ir tiesti ją tiesiai ant drėgno sutankinto grunto, t.y. išvengti papildomų laiko, medžiagų ir darbų sąnaudų įrengiant išlyginamąjį betono sluoksnį, VOLTEX hidroizoliacijai suteikė neginčijamą pranašumą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų