Australijos tiltas „Matagarup“ – novatoriškas plieno monstras

2018 m. liepos 19 d.

Admin.

Tiltas „Matagarup“ – 91,5 mln. JAV dolerių kainavęs projektas, skirtas Australijos rytiniam Perto miestui prijungti prie neseniai pastatyto miesto stadiono. Tai pėsčiųjų tiltas, suteikiantis prieigą prie naujos 60 tūkst. vietų daugiafunkcės stadiono erdvės. Tačiau susižavėjimą kelia ne tilto dydis, o plieninės formos ir vingiuojanti konstrukcija. Šį architektūrinį šedevrą, lyginamą su didžiuoju Sidnėjaus tiltu, sukūrė architektų studija „Parry and Rosenthal Architects“.

„Objektas buvo sudėtingas. Jį kuriant svarbiausias tikslas buvo sukurti puikų ir novatorišką urbanistinį projektą, atspindintį Perto vietos jausmą, ir įspūdingus vartus į naująjį stadioną „Burswood“. Tilto forma elegantiška ir organiška, turi aštrų siluetą ir išskirtinį profilį“, – sakoma architektų tinklalapyje. Jis sukurtas taip, kad virš jos centrinės arkos būtų 70 m aukščio platforma, kuri lankytojams atliktų stebėjimo bokštelio funkciją.

Tiesa, nukakti iki jo teks pereinant žaliąsias zonas, apšviestas membranine oda aptrauktų šviesos diodų (LED) šviestuvų. Spalvoti šviesos diodai panaudoti tam, kad sustiprintų asimetriškos kompozicijos įspūdį.

Apie projektą pirmą kartą buvo paskelbta 2014 m. vasarį. Tiltas oficialiai atidarytas 2016 m. liepos 15 dieną. „Ši konstrukcija buvo viena sudėtingiausių Australijoje ir mūsų ekspertai su tuo susitvarkė“, – per atidarymo iškilmes kalbėjo transporto ministrė Rita Saffioti.

„Matagarup“ yra maždaug 72 m aukščio ir 370 m ilgio. Jis lyg apraizgytas 160 m plieno kabelių, o jo struktūrinė forma panaši į du plaukiojančius gulbės ir tiltelio lankus, kurie sudaro linkę.

Plieninių komponentų ilgis siekia 120 m, o plotis – 35 metrus. Juos buvo gana sudėtinga sumontuoti. Kaip pasakoja architektai, teko baržomis plukdyti plieninius strypus bei sunkiasvore technika kelti ir montuoti prie tilto konstrukcijos.

Tiltui reikėjo 740 m3 betono. Įdomu ir tai, kad vykę tilto bandymai buvo susiję ne tik su sauga, bet ir su vartotojo patirtimi (jo komforto įvertinimu).

Tačiau atidarius tiltą buvo išspręsta pagrindinė problema – susisiekimas su 400 tūkst. vietų turinčiu stadionu. Kai praėjusiais metais buvo atidaryta ši erdvė, teko apriboti leidžiamų lankytojų skaičių dėl riboto susisiekimo galimybių.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/08/340x430-px_Structum.lt_.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!