Baltuosiuose rūmuose statomas klasikinis teniso paviljonas

2020 m. kovo 20 d.

Pirmoji JAV ponia Melania Trump atskleidė, kad Baltuosiuose rūmuose išties statomas teniso paviljonas. Nacionalinės parko tarybos (NPS) suprojektuotas paviljonas stitinka  neoklasikinį Baltųjų rūmų stilių.

„Džiaugiuosi galėdama pasidalinti statomo paviljono vizija. Ačiū talentingai komandai už sunkų darbą ir atsidavimą“, – rašė ji savo socialinio tinklo „Twiter“ paskyroje.

Projektas pakeis esamą pastatą į vakarus nuo teniso kortų. Konstrukcija pakeis pastatą, kuriame šiuo metu yra tualetas ir saugykla, šalia teniso kortų aikštelės, kuri užima daugiau nei 18 ha.

Paviljono dizainui „didelę įtaką daro Baltųjų rūmų architektūra“, teigiama ataskaitoje, kurią NPS sukūrė paskutinei projekto peržiūrai. Atsižvelgiant į neoklasicistinio pastato, kuris buvo baigtas statyti 1800 metais nuorodas, paviljono fasadas bus paslėptas už kolonų eilės ir jį puoš arkiniai langai.

„Baltųjų rūmų dizainas bus naudojamas kaip įkvėpimas ir fasaduose bus įtraukti tokie architektūriniai elementai kaip kolonadas, dideli langai nuo grindų iki lubų ir žibintai“, – pridūrė projektuotojai.

Kitos detalės, įskaitant baltą kalkmedį ir varinį stogą buvo pasirinkti taip pat siekiant sukurti darną su Baltųjų rūmų pastatu.

Prezidentas Donaldas Trumpas šiais metais anksčiau yra net kelis kartus išsakęs savo susižavėjimą klasikine architektūra. Jis net sukūrė įstatymo projektą, kuriuo reikalaujama, kad visi federaliniai pastatai būtų statomi tokio stiliaus.

Remiantis NPS dokumentu, teniso paviljonas yra skirtas užtikrinti vienodesnį ryšį tarp dviejų kitų statybų projektų, kuriuos projektavo ankstesnės pirmosios ponios. Tai apima Michelle Obamos pabaigtą „Virtuvės sodo“ ir „Vaikų sodo“ žaidimų erdvės projektą, kuriuos pradėjo1968 metais ledi Bird Johnson. Po šių statybų bus restauruojamas techninės priežiūros pastatas, dar vadinamas „Pony Shed“.

Teniso paviljonas nėra pirmasis Melania įsitraukimas į architektūrą ir dizainą. Liublianos universitete ji įstojo mokytis architektūros bakalauro laipsnį, tačiau po pirmųjų kursų baigė modeliavimo kursus Milane.

Ši aplinkybė paaiškėjo, kai ji melagingai teigė turinti architektūros laipsnį savo tinklalapyje ir buvo priversta panaikinti šią svetainę.

NPS iliustracija

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!