„Cleaneo Single Smart“ akustinės plokštės – protingas sprendimas

2017 m. spalio 31 d.

Admin Structum.

Patalpų akustika apibūdina garso „elgseną“ erdvėje. Tinkama, efektyvi akustika lemia mūsų gerą savijautą, o nekokybiški sprendimai – išprovokuoja įvairias su garso pertekliumi ir triukšmu susijusias problemas. Kaip rasti geriausią sprendimą ir užtikrinti visavertį gyvenimą? Ar tai įmanoma?

Efektyvios akustikos svarba

Akustika patalpoje sukuria komfortą. Akustinės medžiagos daro įtaką garso sklidimui ir tam, kaip mes jį girdime. Dėl šios priežasties mums malonu būti toje patalpoje, kurioje akustika gera. Tokioje patalpoje jaučiame komfortą, galime sklandžiai susikalbėti, girdime, ką mums sako kiti, todėl nežalojame sveikatos. Juk nuolatinis triukšmas veikia mūsų gebėjimą susikaupti, ilgainiui gali lemti galvos skausmus, nuovargį, nerimą.

Efektyvi akustika reikalinga ir individualiuose namuose, ir biuruose, kuriuose praleidžiame tiek pat, o kartais net daugiau laiko. Vis dėlto namų ir, pavyzdžiui, administracinių patalpų akustika yra skirtinga. Individualių namų akustika įprastai būna geresnė, lyginant ją su didelių biuro patalpų akustika. Taip yra dėl to, kad namų patalpose įprastai būna daugiau minkštų paviršių, baldų, kilimų. Be to, tokių patalpų aukštis dažniausiai būna mažesnis, tad ir pats garsas patalpose sklinda visiškai kitaip. Biuruose dažniausiai vienu metu būna daug žmonių, jie daug kalba, kyla triukšmas, be to, biuro patalpos yra nepalyginamai didesnio tūrio, ten yra daug kietų paviršių, stiklo konstrukcijų, kas sukuria daugelio atspindžių, aidėjimą, neaiškų garsą, todėl tokioje patalpoje tampa sunku susikalbėti, mes jaučiamės nepatogiai ir nejaukiai. Gyvenamosiose patalpose dažniausiai yra tyliau, išskyrus tuos atvejus, kai interjere vyrauja kieti paviršiai, nėra kilimų, užuolaidų, yra daug stiklo konstrukcijų – tuomet akustikos aktualumas tampa kur kas didesnis. Jeigu tokioje patalpoje surengiame vakarėlį, klausomės muzikos ar žiūrime filmą per namų kino sistemą ir garsą norime girdėti kokybiškai, aiškiai ir be atspindžių, tai padaryti gali būti sudėtinga – garsas bus neaiškus, aidės, kels nuovargį. Taigi tokiais atvejais akustika tampa ypač svarbi ir individualiuose namuose.

Žinių trūkumas provokuoja klaidas

Akustikos problemų jau pastatytuose biuruose netrūksta, ypač esant minimalistinio pobūdžio interjerams. Įmonių pastatai turi stiklinius fasadus, įrengta daug stiklinių pertvarų viduje, vis dažniau atsisakoma kiliminių dangų, vietoje jų įrengiamos kietos medinės ar PVC dangos, kurios labai atspindi garsą. Dėl to atsiranda aidas, susidaro žemo komforto sąlygos ir jas reikia koreguoti.

Deja, problemų kelia ir tai, kad akustika dažnai suvokiama kaip garso izoliacija, todėl supratimas, kaip garsas sklis, atsispindės ir aidės aplinkoje, yra gana žemas – tų žinių rinkoje yra kol kas labai nedaug ir tik specializuotos mokyklos ar muzikos klasės ieško sprendimų. Na, o paprastoms patalpoms tokių sprendimų neieškoma, nedaroma specialių akustinių projektų ir dažnai akustinį komfortą pavyksta pasiekti tik dėl patalpų geometrijos, baldų išdėstymo ir pan. Jei neišeina pasiekti tinkamos akustikos įrengiant patalpas, ieškoma sprendimų, kaip ją gražiai ir efektyviai pagerinti jau įrengtose patalpose.

Kokybiška ir stilinga akustika

Šiuolaikiniuose interjeruose norima lygių, švarių paviršių, derančių prie kitų interjero elementų, kuriuos būtų lengva derinti tarpusavyje ir kurie labai gerai veiktų akustiškai. Taigi stilingas akustikos sprendimas yra lygus, lengvai atrodantis, interjero negadinantis sprendimas. Problemų, rodos, daug. O norint jas eliminuoti reikia imtis kokybiškų, sistemingų veiksmų... Tad kyla klausimas – ar sprendimas iš viso yra? Taip. Jau 20 metų Lietuvoje veiklą vykdanti UAB „Knauf“ jį rado. Tai – „Knauf“ akustinės plokštės „Cleaneo Single Smart“. Jos yra tolygaus paviršiaus ir kabinamos ant labai plonų, lengvų troselių (atrodo lyg plokštė sklando erdvėje). „Cleaneo Single Smart“ galima montuoti pasirinktame aukštyje, įmanoma ir pasirinkti norimą spalvą, turinčią įtakos interjero dizaino sprendimams.

„Cleaneo Single Smart“ akustines plokštes galima naudoti tiek luboms, tiek sienoms. Taip pat verta paminėti – jeigu plokštė nuleidžiama daugiau nei 1 m nuo lubų, jos akustinės savybės dvigubėja, nes ji akustiškai veikia iš dviejų pusių. Jos sumontavimas ir pakabinimas užtrunka neilgai, nereikia jokių specialių įrankių ar medžiagų. Plokštės priežiūra labai paprasta. O pagrindinę spalvų gamą sudaro balti, pilki ir tamsiai pilki atspalviai.

Plokštės „Cleaneo Single Smart“ tinkamos tiems, kurie ieško netradicinių sprendimų. Jos tinka visų tipų pastatams ir patalpoms – nuo gyvenamosios iki visuomeninės paskirties. Kad ir koks būtų objektas, plokštę įrengti visuomet lengva. Jos įrengimo metu neteršiama aplinka, netrukdomi kiti procesai. Pavyzdžiui, meistras, atėjęs vakare po darbo, per kelias valandas gali pakabinti plokštes ir tai netrukdys darbui ar kitai veiklai. O jeigu mokyklos patalpos įrengiamos po pamokų, iš ryto vaikai jau galės dirbti ir mokytis akustiškai tvarkingoje patalpoje ir nereikės stabdyti veiklos. „Cleaneo Single Smart“ akustinės plokštės yra sumanus pasirinkimas, kai ieškoma efektyvaus sprendimo, galinčio pagerinti gyvenimo kokybę. Nieko keista – juk „Knauf“ siekia užtikrinti geriausių gaminių pasiūlą. Įmonės specialistai prisiima atsakomybę ir įsipareigoja tiekti novatoriškus, aukščiausios kokybės produktus, atitinkančius šiuolaikinio žmogaus poreikius.

 

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti tinkamas medžiagas, skambinkite į „Knauf” informacijos centrą I tel. +370 5 213 2222 arba rašykite I el. p. info@knauf.lt

 

Būk pirmas!