https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

„Courtyard by Marriott“

2019 m. sausio 2 d.

Admin.

Viešbutis „Courtyard by Marriott“ atidarytas daugiafunkciame kvartale „Business Stadium“, plėtojamame buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje. Be jo, teritorijoje kuriamos miestui skirtos viešosios erdvės, verslo centrai, gyvenamieji namai. Kartu su viešbučiu miestui ir viešbučio svečiams atsivers ir pirmoji kvartale formuojamų viešųjų erdvių dalis – skveras ir promenados segmentas. Jų projektą kūrė ir įgyvendina pasaulinio garso kraštovaizdžio architektės Marthos Schwartz studija Londone.

„Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ projektą realizuoti padėjo UAB Architektų biuras „G. Natkevičius ir partneriai“. Projekto užsakovas ir generalinis rangovas: UAB „Hanner“

„Marriott“ yra globalus, šiuo metu didžiausias pasaulyje, viešbučių tinklas, tačiau kartu jis yra ir šeimos verslas. Tinklo įkūrėjo sūnus Billas Marriottas jaunesnysis vis dar važinėja po pasaulį, kasmet aplankydamas iki 300 savo valdomų viešbučių ir siekdamas, kad visi svečiai, kad ir kurioje pasaulio dalyje rinktųsi jo viešbutį, pajustų tokį patį rūpestį savo poreikiais“, – sako „Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ vadovė Sigita Rudzevičienė. Jau pačią pirmą naktį viešbutyje apsistojo svečiai. Vilniuje atsidariusį pirmąjį Baltijos šalyse viešbutį „Courtyard by Marriott“ atranda ir globalios „Marriott“ lojalumo programos nariai.

Išskirtinė architektūra

Viešbučio pastatą suprojektavo žinomas Lietuvos architektas Gintautas Natkevičius kartu su komanda. Architektas tikina, kad projektuoti viešbutį buvo ir įdomu, ir sunku. Juk tai objektas, kuris į Lietuvą įžengia turėdamas gilias tradicijas ir aukštus standartus.

„Viešbutis „Marriott“ – ambicingas ir drąsus, jam sukurti prireikė daug pastangų, tačiau įgyvendintas jis greitai“, – sako G. Natkevičius. Pasak architekto, projektuojant naująjį viešbutį buvo atsižvelgta ne tik į prekių ženklo „Marriott“ puoselėjamą architektūrinę estetiką, bet ir į netoliese esančius Vilniaus koncertų ir sporto rūmus. Tam tikrą toną davė ir tai, kad viešbutis bus pagrindinis kvartalo taškas, kuris veiks ir vėliau aplink atsirasiančius objektus.

Gal kaip tik dėl to Vilniuje iškilusio viešbučio architektūra yra išskirtinė visame ženklo „Courtyard by Marriott“ kontekste. „Architektūriniu požiūriu, Vilniaus viešbučio pastatas yra vienas šiuolaikiškiausių visame tinkle „Courtyard by Marriott“. Jis žymi šio modernėjančio prekių ženklo, paliekančio senąją amerikietiškąją tradiciją ir atsiveriančio šiandienėms architektūrinėms tendencijoms, estetinį pokytį“, – aiškina G. Natkevičius.

Vilniuje pastatytas „Courtyard by Marriott“ yra išskirtinės konstrukcijos ir architektūrinės raiškos. Dalis pastato kabo ore ir yra dinamiškai pasvirusi. Projekto architektai juokauja, kad „papildomų balų“ dalyvaudami šio projekto konkurse gavo įrodę, kad toks pastato pasvirimas įgyvendinamas.

Lietuvos gamtos įkvėptas interjeras

Viešbučių „Courtyard by Marriott“ kontekste išsiskirs ir Vilniaus viešbučio interjeras. Nors interjerą kūrė tarptautinė Londone veikianti interjero dizainerių studija „Scott Brownrigg“, jis buvo įkvėptas Lietuvos gamtos ir pritaikytas būtent mūsų šaliai.

„Visame pasaulyje rasite vos vieną kitą šio ženklo viešbutį, kurio interjere vietoje tamsaus riešutmedžio būtų naudojamas šviesus medis. Dominuojančių pastelinių jūros, gamtos, nugairintos pilkšvos medienos ir smėlio spalvų interjeras, kaip švelnus pamušalas, paminkština griežtoką ir vidui kontrastingą pastato architektūrą. Besižvalgantieji po viešbutį pastebės ir subtiliai užmaskuotos lietuviškos simbolikos – kambarių paveiksluose galima atpažinti stilizuotą šiaudinių sodų grafiką, kilimuose įžvelgti tautinių ornamentų motyvų“, – vardija G. Natkevičius.

Architektas džiaugiasi, kad pastelinės spalvos ir dinamiškos metalo konstrukcijos sukūrė tobulą lengvumo, nuosaikaus delikatumo bei prabangos pusiausvyrą.

Inovatyvūs sprendimai

„Courtyard by Marriott Vilnius City Center“ generalinė direktorė S. Rudzevičienė atkreipia dėmesį, kad viešbutis išsiskiria ne tik architektūra ar interjeru, bet ir investicijomis į inovacijas. Jis ypač inovatyvus ir šiuolaikiškas. Viena naujovių – Vilniaus viešbutis vienas pirmųjų pasauliniame tinkle turi mobiliojo rakto sistemą. Didelis dėmesys skirtas ir pastato energiniam efektyvumui.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/340x600.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!