https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

„Danske Bank“ globalių paslaugų centras

2019 m. sausio 2 d.

Admin.

Sostinės gyventojus nustebino dar vienas įspūdingas objektas, žavintis moderniais statybos, architektūros, dizaino ir inžinerijos sprendimais. Inovatyvus 12 tūkst. m2 „Danske Bank“ Globalių paslaugų centras iškilo Saltoniškių g. 7, Žvėryno rajone, buvusioje pramoninėje teritorijoje.

Projekto užsakovų – įmonės „M.M.M. Projektai“ – teigimu, S7 biurų kvartalo, kaip dalies Vilniaus CBD (angl. central business district) vieta parinkta, atsižvelgiant į patogią infrastruktūrą (greta pagrindinių Vilniaus miesto gatvių sankirtos), išvystytą viešojo transporto tinklą (patogiai pasiekiama autobusais bei troleibusais), darbuotojų patogumui šalia esančius didžiuosius prekybos centrus bei kitus komfortą užtikrinančius faktorius, tokius kaip vaikų darželiai, mokyklos, viešbučiai ir pan. „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro projektas buvo patikėtas generaliniam rangovui – UAB „Mitnija“. Objekto projektuotojas – UAB „Archinova“. Architektas – Aleksandras Gvildys (UAB „Archinova“).

Naujos kartos sprendimai

Biurų pastatas išsiskiria šiuolaikiškais ir efektyviais architektūros, bet ir moderniais statybos bei technologijų sprendimais. Ant A energinės klasės biurų pastato stogo sumontuoti saulės elementai, generuosiantys dešimtadalį objektui reikalingos energijos. Aplink pastatą išplėsti ir įrengti nauji dviračių takai, pastate yra elektromobilių įkrovos taškai. Verslo centras pastatytas taikant tvariosios plėtros principus ir siekiant BREEAM sertifikato.

Pasak generalinio rangovo, statant „Danske Bank“ globalių paslaugų centrą didelis dėmesys buvo skirtas ne tik inovatyviems architektūriniams sprendimams ar inžinerinėms sistemoms, bet ir tam, kad atsakingai būtų organizuojamos statybos, sukurtos patogios ir šiuolaikiškos darbo vietos, nepamiršta komunikacija su vietine bendruomene.

Generalinis rangovas atsakingai subūrė patikimą komandą, kuriai kėlė aukštus kokybės reikalavimus, ir užtikrino, kad darbai vyks sklandžiai ir efektyviai. Prie „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro projekto realizavimo prisidėjo daugybė profesionalių komandų, tokių kaip PST „Pastatų apdaila“ specialistai, kurie specializuojasi betoninių, cementinių, šviesintų lieto betono dangų įrengime, betoninių grindų remonte bei betoninių grindų poliravime.

Progresyvus energinis naudingumas

Prisidėdami prie „Danske Bank“ globalių paslaugų centro realizavimo daugelis modernių įmonių tiekė ir įgyvendino inovatyvias koncepcijas, technologijas ir idėjas. Vieni tokių progresyvių specialistų – UAB „Energus“ atliko netradicinius elektrotechnikos įrengimo ir procesų valdymo automatizavimo rangos darbus.

„Energus“ automatizavo ir įdiegė pastato mikroklimato, dirbtinio (šviestuvų valdymas) ir natūralaus apšvietimo (langų žaliuzių valdymas), gaisro gesinimo bei dūmų šalinimo valdymo sistemas, kurios buvo sujungtos į vientisą „Energus“ sukurtą nuotolinio valdymo sistemą. Ji leidžia stebėti ir valdyti visas pastato inžinerines sistemas nuotoliniu būdu, siekiant optimizuoti išlaidas už energiją ir užtikrinti aukštą komforto lygį. Pasitelkus šį įrankį taip pat galima stebėti ant stogo įrengtų atsinaujinančių energijos šaltinių gamybos efektyvumą. Apie įvykusi gedimą sistema praneša automatiškai. „Dingus elektros tiekimui, pastate įrengta rezervinė elektros gamybos sistema, galinti generuoti net 1 500 kW elektros galią“, – pasakoja UAB „Energus“ direktorius Tomas Rakauskas .

UAB „Energus“ taip pat suprojektavo ir įrengė trijų lygių vandens nuotėkio stebėsenos ir apsaugos sistemą bei pasirūpino elektros galios kontrolės sistemos įdiegimu. Ši sistema esant didesniam, nei gaunama iš tinklų, pastato energijos poreikiui sureguliuoja galią automatiškai mažindama neprioritetinių vartotojų galios poreikį. „Energus“ komanda rūpinosi ir objekto apšvietimo pateikimu – pagaminti šviestuvai pagal specialų užsakymą.

Įmonės specialistai į kiekvieną užduotį žvelgia per energinio naudingumo prizmę ir užsakovui pateikia sprendimų atsiperkamumo per energijos sąnaudas analizę. Šis projektas nebuvo išimtis. „Energus“ objekte įrengė elektros reaktyviosios galios kompensavimo įrenginius, kurie net iki 95 % sumažina išlaidas už reaktyviosios elektros energijos suvartojimą. „Pagrindinis iššūkis buvo į bendrą sistemą integruoti daugiau nei 500 laisvai programuojamų valdiklių. Taip pat kiekvienas sprendimas turėjo būti suderintas ir atitikti aukštus „Danske Bank“ bei tarptautinio pastatų tvarumo standarto „BREEAM New Construction“ reikalavimus“, – sako direktorius T. Rakauskas ir teigia, kad galutinis rezultatas toks, kokio ir buvo tikėtasi prieš įgyvendinant projektą.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-7.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!