„Neries ardai“ – kvartalas gamtos pasiilgusiems miestiečiams

2018 m. vasario 27 d.

Giedrė Linden.

Sklypo plotas: 5 853 m2

Pastatų skaičius: 3

Butų skaičius: 65

Butų dydžiai: 35–107 m2

Aukštų skaičius: 3

Energinio naudingumo klasė: A

Vietų požeminėje automobilių aikštelėje skaičius: 66

Besidairantiesiems gyvenamojo būsto neretai iškyla dilema: kur geriau gyventi – mieste, iš kur galima lengvai pasiekti vaikų ugdymo įstaigas, darbovietes, sporto klubus, prekybos ir laisvalaikio centrus, ar gamtos apsuptyje užmiestyje.

Išskirtinių būsto ir lankstaus verslo projektų vystytojai CITUS negalintiesiems apsispręsti turi ypatingą pasiūlymą – apsigyventi naujame mažaaukščių gyvenamųjų namų kvartale „Neries ardai“.

Šis išskirtinis projektas skirtas gamtos pasiilgusiems, bet moderniems miestiečiams, kurie nori suderinti gyvenimo mieste ir pamiškėje teikiamus pranašumus.

Pasak CITUS vadovas Mindaugo Vanago, „Neries ardai“ buvo kuriami taip, kad čia norėtų gyventi patys projekto vystytojai. Šio gyvenamųjų namų projekto išskirtinumą pabrėžia ir „Structum“ kalbinti prie jo įgyvendinimo prisidėjusių bendrovių atstovai.

Ypatinga vieta

Kaip atkreipia dėmesį M. Vanagas, statybų ir nekilnojamojo turto rinkoje šiandien yra nedaug išskirtinumo ir unikalumo, vyrauja masiniai, visiems tinkami sprendimai, turintys garantuoti kuo didesnius pelnus.

„Mes, CITUS, orientuojamės į nišinius projektus, diegiame technologijas, kurios taps būtinos tik po kelerių metų, buriame bendruomenes ir kviečiame žaisti vaikus ten, kur kiti kloja asfaltą arba kasa naujus pamatus. Tokia strategija, vertybės ir veiklos filosofija pasiteisino: mūsų įgyvendintų ir įgyvendinamų projektų portfelis sparčiai auga, mumis pasitiki konkurencingų ir ankštų Vilniaus bei Kauno rinkų klientai – pagal pardavimus stumdomės tarp keturių didžiausių rinkos kompanijų. „Neries ardų“ projektą taip pat kūrėme tokį, kuriame norėtume patys gyventi – ieškojome jam unikalios vietos, išskirtinių architektūrinių ir technologinių sprendimų. Suplanavome ir vystėme nedidelį projektą, nes daugiaaukščiai daugiabučiai nederėtų nei su jo koncepcija, nei su aplinka. Taip gimė trijų išskirtinių mažaaukščių namų projektas su didelėmis poilsio ir laisvalaikio erdvėmis“, – komentuoja pašnekovas.

Kvartalui pasirinktą vietovę būtų sudėtinga priskirti kuriam nors administraciniam mikrorajonui: Žvėrynui, Naujamiesčiui, Lazdynams ar Karoliniškėms. Tačiau ji neabejotinai ypatinga. „Neries ardai“ iškilo netoli Vilniaus centro, greta Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio, piliakalnio. Visai šalia vingiuoja Neris, ošia miškas.

„Čia jautiesi kaip užmiestyje: gali mėgautis ramybe, tačiau bet kurią miesto vietą automobiliu galima pasiekti labai greitai, nes greta yra puikų susisiekimą garantuojančios svarbios transporto arterijos, taip pat planuojamas pėsčiųjų, dviratininkų ir visuomeninio transporto tiltas per Nerį. Neabejojome, kad klientai tai įvertins“, – įsitikinęs M. Vanagas.

Sudėtinga lokacija

Tiesa, projekto vystytojai dar iki statybų pradžios susidūrė ir su kliūtimis, kurias reikėjo įveikti.

„Viena iš statybų kliūčių buvo sklypo lokacija. Iš vienos pusės jis apsuptas privačių gyvenamųjų sklypų, iš kitos – miško, o sklypą pasiekti galima siauru kelio ruožu, kuriame dar reikėjo sukloti visus namams priklausančius lauko tinklus. Tačiau visi šie dalykai jau sėkmingai išspręsti“, – džiaugiasi M. Vanagas.

Kadangi pasirinktas sklypas yra su šlaitu, susidarė nemažas – daugiau kaip 10 metrų – aukščių skirtumas. Taigi projektuotojams teko nemenkas iššūkis – įkomponuoti namus į šlaitą.

„Kiti iššūkiai buvo malonūs – reikėjo rasti geriausius sprendimus, kaip įkomponuoti namus gamtoje ir kaip išpildyti numanomus būsimų gyventojų lūkesčius“, – pasakoja CITUS vadovas.

Projekto vystytojams nepavyko įgyvendinti tik vienintelio plano – Karoliniškių parke, šalia „Neries ardų“, įrengti pasivaikščiojimo takų, suoliukų vilniečiams. Visa tai galima padaryti tik pagal esamą miškotvarkos planą, kas būtų per daug sudėtinga ir labai brangu.

Aukštesnė nei būtina garso klasė

Įveikus visus teritorijos nulemtus iššūkius pasirinktoje vietoje pamažu iškilo trys elegantiški triaukščiai dau-

giabučiai namai, kurių visos laikančiosios konstrukcijos (ir perdangos, ir sienos) yra iš monolitinio gelžbetonio. Tokios konstrukcijos yra ilgalaikės, tad šiuose namuose galės gyventi ne viena gyventojų karta.

Tarp visų butų įrengtos trisluoksnės pertvaros, kurias sudaro 120 mm storio silikatinių mūro blokelių, 40 mm minkštos akmens vatos ir 20 mm kietos akmens vatos sluoksniai bei dar vienas papildomas mūro blokelių sluoksnis. Tokios pertvaros padėjo užtikrint B garso klasės reikalavimus, nors šiandien užtenka ir C klasę tenkinančių sprendinių.

Fasadams – natūralaus molio plytelės

Kadangi naujasis kvartalas iškilo supamas gamtos, pasistengta, kad namai su gamta ne kontrastuotų, o tarytum susilietų.

Todėl čia vyrauja natūralių gamtinių medžiagų apdaila. Pavyzdžiui, fasadų apdailai parinktos aukštos kokybės vokiškos klinkerinės plytelės, kurias tiekė UAB „Alnida“. Ši įmonė prekiauja keramikos gaminiais, skirtais fasadų ir stogų apdailai, bei turi ypač didelį jų pasirinkimą – nuo ekonominių iki „premium“ variantų.

UAB „Alnida“ komercijos direktorius Giedrius Kavoliūnas pasakoja, kad klinkerinės plytelės „Neries ardų“ fasadų apdailai buvo renkamos ypač atsakingai: „Užsakovui vežėme įvairius pavyzdžius. Net užsakėme, kad gamintojas specialiai šiam projektui pagamintų naujos spalvos keramines plyteles, tačiau buvo pasirinktas variantas iš esamos kolekcijos.“

Fasadų apdailai parinktos plytelės pagamintos iš skirtingų spalvų labai aukštoje temperatūroje degto molio mišinio, nenaudojant jokių cheminių priedų.

„Šis projektas yra unikalioje vietoje – namus supa miškas, tad priderinome gražų ir ilgalaikį produktą. Plytelių spalva šiek tiek primena medžių kamienus. Be to, jos buvo klijuojamos vertikaliai, kad pastatai darniau įsilietų į aplinką ir jiems vizualiai būtų suteikta aukštingumo“, – sako G. Kavoliūnas, džiaugdamasis, kad UAB „Alnida“ galėjo prisidėti prie vieno gražiausių mažaaukščių daugiabučių projektų Vilniuje.

Daug saulės šviesos

Beveik visi „Neries ardų“ butai yra saviti ir skiriasi vienas nuo kito. Jų dydis – nuo 35 iki 107 m2. Didesniuose 78 m2 butuose suprojektuota po 4 kambarius.

Butų lubos yra nestandartinio aukščio – 2,88 metro. Visi butai parduodami su daline apdaila.

Projekto „Neries ardai“ namai suprojektuoti taip, kad į butus patektų kuo daugiau dienos šviesos, pro langus atsivertų pasakiški vaizdai į upę ar mišką ir jų neužstotų gretimi pastatai.

Gamta bus galima gėrėtis ir iš didžiulių 0,5–2 arų terasų (kiemelių) ar erdvių balkonų, kurių mažiausias yra 15 m2, o didžiausias – net 30 m2.

Iliuminuotos liftų šachtos ir stilingi medžio intarpai fasaduose

„Neries ardų“ namai žavi architektūriniais sprendimais. Pavyzdžiui, erdvių balkonų ir terasų stikliniai turėklai yra su stilingais medžio intarpais. Architektų sprendimas derinti stiklą su mediniais dekoro elementais labai pagyvino visą statinio architektūrą.

Stiklinius turėklus įrengė UAB „Siteks“, kurios specializacija – įvairių balkonų stiklinimo konstrukcijų projektavimas, gamyba ir montavimas.

Ta pati bendrovė pasirūpino ir stikline „Neries ardų“ namų liftų apdaila. Projektuotojų valia, visos liftų apdailos konstrukcijos buvo padarytos iš matinio stiklo su diodų apšvietimu. Tai gana retas sprendimas.

Anot M. Vanago, tiek stikliniai turėklai, tiek stiklinės liftų konstrukcijos kuria lengvumo įspūdį, taip pat turi aliuzijų į vandens skaidrumą.

„Tokie sprendimai kaip stiklinės liftų konstrukcijos nėra pigūs. Tai rodo, kad ir architektai, konstruktoriai, ir, žinoma, pats užsakovas nesirinko pigiausio varianto. Tai tikrai išskirtiniai, ne ekonominės klasės namai“, – įsitikinęs UAB „Siteks“ vadovas Vakaris Žumbakys.

Pasak jo, kaip ir kiekviename objekte, taip ir šiame pasitaikė iššūkių, bet jie buvo sėkmingai įveikti.

„Kiekvienas objektas mums yra išskirtinis ir visada reikia sugalvoti sprendimą, kurio rezultatas būtų ilgalaikis, kurį galėtų išpildyti gamintojai ir kuris tiktų tiek užsakovams, tiek gyventojams“, – kalba V. Žumbakys.

Balkonų apdailai – suomiška termomediena

Visame kvartale gausu medžio elementų. Mediniai langų rėmai, medžiu dekoruoti laiptinės turėklai ir, kaip jau minėta, balkonai bei terasos.

„Neries ardų“ daugiabučių namų balkonų ir terasų apdailai – ažūrinėms sienelėms – panaudoti UAB „Brolis Timber“ tiektos suomiškos termomedienos („ThermoWood®“) gaminiai. Ši stabili, ilgalaikė ir besakė termiškai apdorota pušis, vis dažniau organiškai įsiliejanti į lietuvišką architektūrą, puikiai tinka dideliems objektams, atrodo šiuolaikiškai ir kuria šilumos, ekologiškumo bei žmogiškumo jausmą.

Beje, M. Vanagas pamini ir dar vieną smulkią, bet įdomią architektūros detalę: „Neries ardų“ namai neturi įprastų lietvamzdžių. Lietaus vanduo surenkamas į sistemą ir į balkonų konstrukcijas integruotais vamzdžiais nuteka tiesiai į žemę.

Aukštą energinę klasę užtikrino pažangūs sprendimai

„Neries ardų“ pastatai atitinka A energinio naudingumo klasę. Ją padėjo pasiekti ir tokie sprendiniai kaip vokiečių gamintojo „Max Frank“ įdėtiniai balkonus laikantys termoelementai „Egcobox“. M. Vanagas sako, kad tai pažangus ir tikrai nepigus sprendimas, padėjęs maksimaliai sumažinti galimus šilumos tiltus.

Aukštą energinio naudingumo klasę užtikrino ir mediniai langai su trijų stiklų paketais, kurių sistemos vidutinis šilumos laidumo koeficientas yra 0,8 W/m²K, sienos apšiltintos 250 mm neoporo putų polistireno sluoksniu, stogas – 370 mm termoizoliacijos sluoksniu.

Visuose butuose įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, padėsianti visada užtikrinti švarų ir šviežią patalpų orą. Tad gyventojams nereikės varstyti langų ar balkonų, o iš namų neišeis šiluma ar vėsa. Visa tai svarbu A energinės klasės būste.

Taip pat namo gyventojai galės džiaugtis mažomis išlaidomis už šildymą, nes mišri geoterminio bei dujinio šildymo sistema žiemą šildys, o vasarą vėsins namus.

Mėgstantiesiems aktyvų poilsį – kokybiški treniruokliai

„Neries ardų“ gyventojai galės jaustis saugūs. Aplink negyvena daug kaimynų, o visa gyvenamųjų namų teritorija aptverta ir stebima kameromis. Į namų teritoriją, laiptines ar automobilių stovėjimo aikšteles bus galima patekti tik pro įrengtą šiuolaikinę įėjimo kontrolės sistemą.

Be to, projektuotojai pasirūpino gyventojų laisvalaikiu. Teritorijos viduje įrengta 200 m2 aikštelė, kurioje suprojektuotos erdvės skirtingo amžiaus ir pomėgių žmonėms – ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Kadangi „Neries ardai“ yra supami nuostabios gamtos, čia gyvenantiems žmonėms savaime norėsis aktyviai leisti laisvalaikį: pasivaikščioti, pabėgioti, pasivažinėti dviračiais, riedučiais ar pan.

Kad pavyktų įtvirtinti sportuojant pasiektus rezultatus, šalia namų UAB „Patikimas turtas“ įrengė ir treniruoklių suaugusiesiems.

Kaip pasakoja UAB „Patikimas turtas“ direktorė Inga Eimontienė, ne tik žaidimų aikštelės vaikams, bet ir sporto treniruokliai suaugusiems gyventojams labai patinka, o gyvenamųjų namų rajonui suteikia papildomą vertę.

UAB „Patikimas turtas“ pastatyti treniruokliai iš kitų išsiskiria kokybe ir tvirtumu. Jie yra ne tik saugūs, pritaikyti lauko sąlygoms, bet ir apsaugoti nuo vandalų.

Visi treniruokliai padengti antikorozine danga, turi amortizatorius, eigos stabdžius, apsaugančius nuo traumų, jų guoliai izoliuoti nuo išorinio poveikio.

„Mūsų treniruoklių yra daugybėje vietų. Čia jie išstovi nemažai metų, kitaip nei pigesni, kurie jau po metų ar pusantrų dėl gamtinių sąlygų poveikio tampa nebenaudojami. Todėl nemažai statybų vystytojų, savivaldybių ar seniūnijų, anksčiau pirkusių mūsų treniruoklius, jų užsako įrengdamos ir naujus aikštynus. Klientai žino, kad tai – patikimi ir saugūs treniruokliai“, – džiaugiasi I. Eimontienė.

Viršijo visus lūkesčius

Apibendrinamas projekto „Neries ardai“ įgyvendinimo rezultatus, M. Vanagas neslepia džiaugsmo: „Projektas viršijo mūsų lūkesčius – išėjo net gražesnis nei matėme vizualizacijose. Klientai tai taip pat įvertino, todėl greitai nebeliks laisvų butų – jau parduota daugiau nei 80 %.“

Temos:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!