„Outlet Park“ – dabar jaukesnis, modernesnis ir erdvesnis

2017 m. gruodžio 22 d.

Giedrė Linden.

Evaldo Lasio nuotr.

Užsakovas: AB „Ogmios centras“

Generalinis rangovas: UAB „Lakaja“

Projektuotojas: UAB „Formato grupė“

Architektas: „DO Architects“

 

Šiemet gerokai atsinaujino vienintelis Baltijos šalyse išparduotuvių prekybos centras, įsikūręs Vilniaus „Ogmios mieste“. Pasikeitė ne tik jo pavadinimas – iš „Parko Outlet“ į „Outlet Park“, bet ir paties prekybos centro fasadas, interjeras bei aplinka. Po rekonstrukcijos išgražėjusiame prekybos centre padaugėjo parduotuvių, įvairių paslaugų teikėjų, pramogų, o kartu plūstelėjo ir daugiau lankytojų.

Rekonstrukcijos laikotarpiu, per kurį prekybos centro veikla nebuvo sustabdyta, iš esmės atnaujinta „Outlet Park“ išorė ir vidus. Prekybos centrui parinktas urbanistinis stilius. Šalia buvo pastatytas priestatas. Taip padidėjo bendras prekybos centro plotas. Dėl to ne tik dalis čia veikusių parduotuvių tapo erdvesnės, bet ir atsirado naujų nuomininkų, taigi – padaugėjo parduotuvių ir paslaugų. Iš esmės atnaujintas ir antrasis „Outlet Park“ aukštas, skirtas laisvalaikiui ir pramogoms. Antrajame aukšte įsikūrusiose laisvalaikio terasose galima apsilankyti ne tik sporto klube, bet ir kitose rekreacijos ir ugdymo įstaigose.

Atnaujintas išparduotuvių centro „Outlet Park“ fasadas, kurio apdailai parinktos išskirtinės kokybės medžiagos. Ypatingas dėmesys kreiptas ir į langų, fasadinių vitrinų bei išorinių pastato durų su automatika kokybę. Kiekvienas gaminys buvo parinktas taip, kad atitiktų visus saugumo reikalavimus ir padėtų užtikrinti gerą šiluminę izoliaciją. Langams ir fasadinėms vitrinoms buvo parinkti trijų stiklų stiklo paketai su saugiais stiklais.

Rekonstrukcijos metu, siekdami užtikrinti pastato sandarumą ir aukštą energinį efektyvumą, UAB „Line-x LT“, atstovaujančios vokiečių koncernui BASF, šiltinimo meistrai senoms gamybinėms patalpoms su nelygiomis sienomis šiltinti parinko uždarų porų poliuretano putas. Naudojant šią ekologiškai švarią purškiamą medžiagą, išvengiama šalčio tiltų, gerinama garso izoliacija ir nereikia papildomų tvirtinimo elementų.

Išparduotuvių prekybos centre „Outlet Park“ yra ir gana netikėtų dalykų, apie kuriuos neįtartų paprastas lankytojas. Pavyzdžiui, čia padarytas specialus tunelis, į kurį gali įvažiuoti visas vilkikas. Tunelį dengia įspūdingo dydžio pramoniniai vartai.

Pasikeitė ne tik „Outlet Park“ išorė, bet ir vidus – apie 3 tūkst. m2 padidėjo prekybos centro plotas, kiek pakito parduotuvių išdėstymas, atsirado naujų operatorių. Jau nekalbant apie išvaizdą – dabar „Outlet Park“ atrodo gerokai moderniau ir stilingiau. Interjero autoriai UAB „Erinar“. Naujajame prekybos centro priestate pagamintos ir sumontuotos berėmio stiklo pertvaros su stumdomosiomis durimis, trijose naujose priestato laiptinėse pagaminti ir sumontuoti apie 61 m ilgio berėmio stiklo turėklai. Apie 40 m ilgio juodo metalo turėklų pagaminta ir terasoje. Tiek berėmio stiklo pertvarose, tiek ir turėklams buvo naudojamas saugus grūdintas 10 mm storio stiklas. Tokio stiklo buvo panaudota gerokai daugiau nei 1 000 m2. Grūdintas stiklas pasirinktas dėl savo savybių. Jis yra saugus, nelengvai dūžtantis, laidus šviesai. Be to, galima sakyti, kad toks stiklas gali būti naudojamas ne vieną kartą. Prireikus pakeisti patalpų išdėstymą, galima gana lengvai stiklus permontuoti į kitas vietas.

Komfortiškas sąlygas centro darbuotojams ir svečiams užtikrina vėdinimo įranga. Renovuotame „Outlet Park“ centre sumontuoti A klasės vėdinimo įrenginiai su integruota pažangia valdymo automatika. Užsakovas kėlė aukštus reikalavimus įrangai: ji turėjo atitikti A energinę klasę, todėl šiam projektui buvo pasiūlyti vėdinimo įrenginiai su aukšto efektyvumo rotaciniais šilumokaičiais. Šio tipo šilumokaičiai yra idealus pasirinkimas mūsų klimato zonai, nes rotaciniai šilumokaičiai, kitaip nei plokšteliniai, neužšąla esant neigiamai temperatūrai.

Buvusių mažai naudingų erdvių vietose dabar įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė. Išasfaltuotos ir senosios automobilių aikštelės. Aplink prekybos centrą nutiestas pėsčiųjų takas. Nors išparduotuvių prekybos centre „Outlet Park“ lankytojų niekada netrūko, po rekonstrukcijos jų srautas gerokai padidėjo.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!