„RG CLINIC“ – SUBTILIOS MEDICININĖS ERDVĖS PAVYZDYS

2019 m. sausio 29 d.

JELENA GRABOVSKAJA.

OBJEKTO PAVADINIMAS: burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos klinika „RG clinic“

UŽSAKOVAS: „RG clinic“

INTERJERO ARCHITEKTĖ: Laura Butrimavičiūtė, A INTERIOR

ĮGYVENDINIMO METAI: 2018


Medicinos įstaigos paprastai asocijuojasi su baltomis sienomis ir neišvaizdžiu interjeru. Bet šiuolaikinės klinikos drąsiai griauna šį stereotipą. Į jų gretas harmoningai įsiliejo ir nauja burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos klinika „RG clinic“. Jos subtilus interjeras – tikra palaima kiekvieno apsilankiusiojo akiai ir skoniui. Vis dėlto pasiekti tokį rezultatą nebuvo lengva, ypač atsižvelgiant į tai, kad klinikai buvo parinktos nestandartinės patalpos – loftas buvusios Kuro aparatūros gamyklos teritorijoje.

Tokioje aplinkoje norisi sukurti kažką neįprasto, neprarandant unikalaus industrinio pastato elementų. Būtent šis pageidavimas išlaikyti industrinio stiliaus koncepciją padiktavo interjere atsiradusių medžiagų ir formų derinį – faktūriškas betonas, vario spalvos metalo elementai, lakoniško dizaino korpusiniai baldai ir balta spalva, kaip visa jungiantis fonas“, – pasakoja klinikos interjero dizainerė Laura Butrimavičiūtė.

Įgyvendinant bet kurį projektą labai svarbu, kad užsakovo ir dizainerio galutinio rezultato vizija sutaptų. Šiuo atveju abi pusės labai lengvai rado bendrą kalbą, todėl užsakovė visiškai pasitikėjo dizainere ir leido jai įgyvendinti visus kūrybinius sumanymus. L. Butrimavičiūtė neslepia, kad pritaikyti loftą visiškai naujai funkcijai nebuvo paprasta. Reikėjo pakeisti patalpų paskirtį, tinkamai suplanuoti klinikos erdves, siekiant patogumo, funkcionalumo ir ergonomiškumo. Taigi vienu didžiausių iššūkių tapo vientisos ir atviros lofto erdvės tinkamas suskirstymas numatytoms funkcijoms atlikti – tai ir trys procedūrų kabinetai, ir personalo poilsio kambarys, ir pacientų laukiamasis, sanitariniai mazgai bei visos pagalbinės patalpos. Žinoma, reikėjo nepamiršti ir griežto higienos normų bei statybos techninių reglamentų laikymosi, projektuojant šį interjerą.

Klinikos dizainerė atskleidžia ją įkvėpusį šio projekto kodą: betonas / balta / varis. „Betonas, turbūt dažniausiai su industriniu stiliumi siejama medžiaga, buvo pasirinktas kaip dominuojantis, vario spalvos blizgūs paviršiai – išskirtinis, pagyvinantis achromatinę paletę elementas, o universali balta spalva – viską suvienija į bendrą kompoziciją“, – paaiškina savo spalvinį interjero sprendimą L. Butrimavičiūtė.

Įgyvendinant šį projektą, dėl patalpų funkcijų buvo labai svarbu renkantis medžiagas skirti daugiau dėmesio jų charakteristikoms: higieniškumui, atsparumui valymo priemonėms, ilgalaikiškumui ir, be abejo, kokybei. Pasirinktos medžiagos turėjo ne tik atitikti joms keliamus techninius reikalavimus, bet ir derėti prie visos erdvės koncepcijos.

Tinkamų medžiagų paieškos buvo daugiau nei sėkmingos ir „RG clinic“ interjere atsirado apsauginiu laku padengtas betonas, plaunami sienų dažai, lengvai prižiūrima epoksidinė grindų danga, itin atsparūs aukšto slėgio laminato baldų stalviršiai.

Vis dėlto reikia pripažinti, kad patalpų funkcinė paskirtis kartais nustelbdavo estetinius užmojus. Pavyzdžiui, dizainerei teko atsisakyti projekto pradžioje sumanyto labai sudėtingų laužytų formų daugiafunkcio natūraliu variu dengto administratorės baldo priimamajame. Kadangi jį įgyvendinti buvo techniškai sudėtinga, o natūraliam variui reikia kur kas daugiau priežiūros, buvo nuspręsta rinktis paprastesnę formą ir lengviau prižiūrimą medžiagą. Vis dėlto pradinė estetinė idėja buvo realizuota – vario spalvos funkcionalus metalo stalas tapo laukiamojo zonos „vinimi“.

Bet tai nėra vienintelis ir pagrindinis šio projekto ypatumas. Neįprastu medicininės paskirties patalpoms tapo ir industrinio interjero charakterio bei jam būdingų elementų išlaikymas. Patalpose paliktos atviros betono lubos, matomos inžinerinės komunikacijos, nepaslėpti elektros laidai. Dar vienas klinikos interjero aspektas – kabinetams apšviesti parinkti lakoniški minimalistinio dizaino šviestuvai, suformuojantys dinamiškas „X“ formos kompozicijas ir prikaustantys dėmesį prie nestandartinių lubų.

PATALPOMS ĮRENGTI – SPECIALŪS REIKALAVIMAI

Medicinos paskirties patalpų įrengimo darbai – tai atsakinga užduotis, kuriai atlikti būtinas higienos pasas. UAB „Lasta“, klinikoje „RG Clinic“ atlikusi visus darbus – nuo perdangos montavimo iki dažymo, ne tik atitinka reikalavimus, kurie keliami įmonei, įrengiančiai tokio tipo patalpas, bet ir išsiskiria aukšta darbų kokybe. Kadangi klinika buvo įrengiama lofte, darbams, įgyvendinant projektą, buvo būdinga sava specifika. Erdvė turėjo tapti praktiška ir funkcionali, bet neprarasti estetinio vaizdo. Šiai užduočiai įgyvendinti prireikė sudėtingų inžinerinių sprendimų ir sumanaus komunikacijų perplanavimo. UAB „Lasta“ pavyko įgyvendinti visus dizainerės užmojus tiksliai pagal pateiktus brėžinius – tam puikiai pasitarnavo įmonės darbuotojų profesionalumas, preciziškas požiūris į darbą ir patirtis. Įmonės vadovas Laurynas Kundrotas atkreipia dėmesį, kad įrengiant patalpas teko tikrove paversti neįprastus dizainerės sumanymus: įrengti epoksidines grindis, gelžbetonio sienos imitaciją, neslėpti nulakuoto betono lubų, palikti atvirus laidus ir ventiliacijos vamzdžius. Vis dėlto kiekvienas darbų etapas buvo atliktas nepriekaištingai įkūnijant dizainerės viziją. Rezultatas – komfortabili ir elegantiška erdvė, kurioje patinka būti klientams ir malonu dirbti personalui.

NATŪRALI ŠVIESA – SVARBI DETALĖ

Renkantis langų uždangas, svarbu žinoti, kokią funkciją jos turi atlikti ir kokios paskirties bus patalpos, ar yra ypatingų veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti. Pavyzdžiui, galvojant apie ritinines užuolaidas, drėgnai ar šiaurinėje pusėje esančiai patalpai bei kaitrios pietinės saulės pusėje esančioms patalpoms reikėtų rinktis skirtingus audinius. Šiai interjero detalei svarbi ne tik jos spalva, tekstūra ir pan., bet ir techninės audinio savybės, priežiūra. Todėl šio objekto langų uždangas užsakovai patikėjo tikriems profesionalams, kurių tiekiamų gaminių kokybe neabejojama – įmonei „Domus Lumina“.

Domus Lumina“ asortimente – sprendimai visiems langų uždangų iššūkiams, taip pat ir medicininės paskirties patalpoms. Įmonė savo gausioje skirtingiems pastatams skirtų langų uždangų paletėje turi aibę gaminių, atitinkančių aukštus viešųjų erdvių saugumo reikalavimus – ne tik nedegius, bet ir ekologiškus, akustinius, antibakterinius ritininių užuolaidų audinius, kurie yra ilgalaikiai ir atsparūs mikroorganizmams.

Bendradarbiaujant su „RG Clinic“ interjerą kūrusia dizainere, buvo nutarta klinikoje sumontuoti puikiai įsiliejančias į aplinką funkcionalias ritinines užuolaidas. Renkantis konkrečius gaminius, buvo atsižvelgiama tiek į funkcionalumą, tiek į estetiką. Nuspręsta, kad šiam interjerui labiausiai tiks baltos ritininės užuolaidos – jos saugo privatumą, tačiau ne blokuoja, o švelniai filtruoja šviesą.


Nuotr. Simonas Linkevičius

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!