Vilnius surado naują būdą pritraukti bendruomenę – renginiai Patiltėje, Žvėryne

2019 m. rugpjūčio 13 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Antrus metus skaičiuojanti sostinės savivaldybės inicijuota programa „Kuriu Vilnių“ toliau sėkmingai gaivina įvairias miesto erdves – rugpjūčio 15 dieną atgims Liubarto  tilto erdvė Žvėryne – patiltėje prasidės mėnesį truksiančių skulptūros, kino, muzikos renginių  serija, – skelbia Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. 

Projekto autoriai  – skulptoriai Andrius Labašauskas ir Rytis Urbanskas. Patiltėje nuo rugpjūčio iki rugsėjo vidurio kas savaitę bus rodomi filmai, kuriuos pristatys režisieriai ar renginių ciklo svečiai, vyks koncertai. Menininkai pakvies ne tik bendruomeniškai  leisti laiką mieste, bet ir stengsis atkreipti dėmesį į kiek  primirštas erdves, kaip originaliai ir nestandartiškai galima  jas išnaudoti.

„Kviečiame visus į šią renginių seriją dėl alternatyvaus turinio, kino filmų gausos ir galimybės susitikti, diskutuoti ir užduoti klausimus filmų režisieriams. Laukiame visų, nes norime parodyti, kad nereikia statyti kino teatro iš naujo norint mėgautis geru kinu. Labai tikimės, kad ši neįprasta kino teatro lokacija bus naudojama ne pagal paskirtį ir ateityje“, – mintimis dalinosi projektų vadovas Matas Labašauskas.

Skulptoriai Andrius Labašauskas ir Rytis Urbanskas Liubarto patiltę Žvėryno krantinėje, skulptūros pagalba, transformuoja į viešą kultūrinę erdvę, skirtą bendruomeniškai leisti laiką mieste. Patiltėje atsiras žiūrovų ložę primenantis objektas, ant tilto kolonų kabės ekranas, instaliuota garso sistema.

Patiltės kino ir muzikine programa kviečiame atkreipti dėmesį į miesto erdvių nestandartinės transformacijos galimybes, išgirsti visuomenės marginalų balsus. Kartais ironiškai, kartais su sveiko absurdo doze, o kartais radikaliais ar net fantastiniais būdais šie kūrėjai galvoja apie architektūrą kaip socialinę erdvę, permąsto visuomenės evoliuciją.

Projektą remia Vilniaus miesto savivaldybė „Kuriu Vilnių 2019” dalis. Daugiau informacijos apie renginių ciklą: http://bit.ly/31llUls

Pirmasis filmų vakaras vyks jau šį ketvirtadienį, liepos 15 dieną. Žiūrovai bus kviečiami į Kidlat Tahimik juostą „Iškvėpintas košmaras“. Filmas mus nukelia į vieną Filipinų miestelį, kuriame entuziastingas taksi vairuotojas uoliai klauso „Amerikos balso“, vadovauja kosmoso architekto Wernherio von Brauno fanų klubui, ir, žinoma, svajoja tapti Amerikos astronautu… Kai jis galiausiai savo taksi nuvairuoja iki kito svajonių miesto – Paryžiaus, romantinės iliuzijos apie vakarų pasaulio idealus pamažu išsisklaido.

Vos pasirodęs, šis filmas pelnė garsių kultūros veikėjų Susan Sontag, Wernerio Herzogo, Francis Ford Coppola’os dėmesį, tačiau tarptautinio pripažinimo sulaukė tik po šešerių metų, kuomet buvo apdovanotas tarptautiniu kritikų prizu Berlyno kino festivalyje.

Vilniaus savivaldybės informacija ir nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!