Berlyną nušvietė kubas

2020 m. kovo 19 d.

Apie šį pastatą pirmiausiai perskaičiau, o tik vėliau jį pamačiau. Turiu pripažinti, kad tai ką pamačiau – nustebino. Jis buvo pristatytas kaip šių dienų Berlyno ikona. Todėl tikėjausi kažko garsiai „rėkiančio”, kaip Zaha Hadid architektų Talino geležinkelio stotis. Tačiau pamačiau griežtą ir tvarkingą geometriją. Net atmetus visas panegirikas apie jo inovatyvumą, tenka pripažinti, kad „Cube berlin“ išeina iš architektūros filosofijos ribų.

„Mums malonu pasidalinti savo dizaino filosofija. Mes siūlome naują komercinės architektūros kelią. Tikiu, kad biurų pastatas iš tikrųjų gali atrodyti kaip meno kūrinys – tai yra supratimas, mes žinome koks svarbus menas yra Berlynui“, – sako Kim Herforth Nielsen, „3XN“ įkūrėjas ir kūrybinis direktorius.

Verslo centras įsikūręs puikioje vietoje  – rajonas juosia pagrindinę Berlyno traukinių stotį. Šis projektas taip pat sukuria naujas sąveikos su miestu akimirkas. Jau dabar galime pastebėti, kad pėstieji traukia kubą. Jiems patinka gaudyti atspindžius stikliniame jo fasade. Tuo pačiu metu verslo centras demonstruoja pažangą Vokietijoje. Šalia pastato berlyniečiai pagaliau gali mėgautis pasivaikščiojimų takais ir poilsio zonomis.

Stebint žmones, kurie sukasi aplink jį ir jame, susidaro įspūdis, kad dizainas tampa kaip katalizatorius. 3XN dizainas skatina bendravimą ir socialinę veiklą per dinamiškus įvairių dydžių darbo vietų konsteliacijas.

„Derindami moderniausią dizainą ir patogumą vartotojui, norime parodyti, kad sveikos, produktyvios darbo vietos taip pat gali būti tvarios. Kai mes pradėjome projektuoti, siekėme sukurti tokį pastatą, kuris pagyvintų viešąsias erdves. Norėjome sudominti praeivius, kartu suteikdami moderniausias biuro patalpas. Mes taip pat norėjome, kad šis projektas suteiktų naujos vertės Berlyno horizontui ir kartu ieškotų naujų būdų, kaip pastatai galėtų sąveikauti su aplinka”, – toliau pasakoja architektų komanda.

Fasado reljefe atsispindi šalia verdantis gyvenimas. Jis kviečia žiūrovus pajusti savo miestą netikėtais – beveik kaleidoskopiškais – būdais. Galų gale objektas pateikia įdomų paradoksą: tai lyg supaprastinta sudėtinga skulptūra.

Verslo centras iš naujo interpretuoja kubo idėją dėl atspindinčio gamtą ir panoramą stiklo, Nors apibrėžianti konstrukcijos geometrija palaiko tikrąjį kubinį tūrį, matuojantį 42,5 metro į visas puses, 3XN sukūrė apgalvotas geometrines transformacijas, kurios sukuria trikampio paviršiaus reljefo modelį.

Stogas įsivaizduojamas kaip „penktasis fasadas“ ir užbaigia kubo koncepciją. Didžioji stogo terasa tarnauja kaip bendra erdvė nuomininkams.

„Cube berlin“ siūlo 10 aukštų lanksčias biuro patalpas; antžeminio lygio maitinimo įstaigas; požemines automobilių stovėjimo aikšteles ir augalų kambarius, stogo terasas; konferencijų zonas. Iš viso verslo centras užima 19.500 m2.

Komerciniams nuomininkams patiks tokios savybės kaip langai nuo grindų iki lubų, iš kurių atsiveria nuostabūs Berlyno orientyrai, įskaitant Tiergarteną, Kanzleramtą, Reichstagą. Patalpos skęsta natūralioje dienos šviesoje.

Visi keturi fasadai palaiko pastate esančių asmenų ir juos supančios aplinkos sąveiką, sąmoningai sukurdami subtilią ribą tarp vidaus ir lauko erdvių.

„Cube berlin“ yra naujos kartos išmanusis pastatas, nustatantis naujus intelektualiųjų skaitmeninių vartotojo sąsajų integravimo standartus. Išmaniosios funkcijos leidžia nuomininkams pritaikyti ir valdyti tokias funkcijas kaip įėjimo kontrolė, patalpų šildymas ir vėsinimas, priežiūra, energijos tiekimas, kambarių ir stovėjimo vietų rezervacija, elektromobilių / dviračių įkrovimas ir kita.

Architektūriniu požiūriu verslo centro visiškai įstiklintas fasadas pateikia dramatišką Berlyno miesto kraštovaizdžio komentarą, o techninės medžiagos savybės suteikia energijos vartojimo efektyvumą ir kontrolę, leidžiančią pastatui gauti DNGB aukso sertifikatą.

Architektų nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!