Betoninės grindys – blizgios it veidrodis

2015 m. birželio 25 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Pristatymą vedęs „HTC Sweden“ atstovas Tomas Larssonas tikino, kad natūralios betono grindys – puikus ir pasiteisinęs sprendimas, tačiau susiduriama ir su kai kuriomis tokių grindų eksploatacijos problemomis. Švedų bendrovė „HTC“, dar 1996 m. patobulinusi betoninių grindų poliravimo sistemą, siūlo pilką ir purviną betoną paversti spindinčiomis, unikalaus piešinio, ypač lengvai valomomis, patvariomis ir ekologiškomis grindimis, tinkamomis tiek gyvenamosioms, tiek viešosioms ir pramoninėms patalpoms. Gamybinės patalpos, įvairių buitinių, bakalėjos ir gastronomijos prekių sandėliai, parduotuvės ir švietimo įstaigos – „HTC Superfloor™“ puikiai tiks visur, kur reikia didesnio atsparumo, ilgalaikių, ypač lygių ir puikiai estetiškai atrodančių grindų.

„Nesudėtingai prižiūrimos grindys „HTC Superfloor™“ ypač tinka sandėliams ir logistikos centrams. Ant tradicinių betoninių arba epoksidinių grindų sandėlio krautuvų padangos palieka gerai matomų žymių, o ant grindų „HTC Superfloor™“ padangų žymių beveik nematyti“, – konkrečių pavyzdžių pateikė T. Larssonas. Jam pritarė keli pristatymo dalyviai, jau įsirengę tokias grindis savo objektuose.

Patentuotas šlifavimo procesas, o ne produktas

„HTC Superfloor™“ – tai išskirtinis betono paviršiaus poliravimo metodas. Naudojant ypač efektyvią „HTC“ technologiją, pašalinamas viršutinis ne toks atsparus betono sluoksnis – cemento pasta. Atvertas gilesnis, tvirtesnis betono sluoksnis poliruojamas specialiais deimantiniais įrankiais. Gaunamas rezultatas – ypač funkcionalus, puikiai atrodantis, visiškai lygus ir plokščias paviršius.

Pabrėžtina, kad betonui apdirbti nenaudojama jokių cheminių medžiagų. Tai išskirtinai ekologiška technologija.

Šis metodas gali būti taikomas ne tik įrengiant naujas grindis, bet ir renovuojant jau esamas senas epoksidines grindis ar net šalinant statybinį broką. Naudojant šią technologiją, galima pašalinti nedidelius senų betoninių grindų trūkumus: užglaistyti smulkius nelygumus, užtaisyti poras. Atliekant renovaciją, grindys šlifuojamos tol, kol pasiekiamas struktūriškai nepažeistas paviršius, pagerinama jų estetinė išvaizda ir funkcionalumas.

„Neretai klientai betonines grindis dažo, dengia įvairių tipų dangomis. Deja, pasirinkti sprendimai ne visada yra ilgalaikiai, nes medžiaga, kuria padengiamos betoninės grindys, paprastai būna silpnesnė už pagrindo medžiagą“, –
sako gamintojų atstovo Lietuvoje UAB „Mastermann“ direktorius Ugnius Noreika.

Dėl efektyvių „HTC“ dulkių siurblių ir „HTC Mist Cooler“ sistemos darbo metu nesusiduriama su dulkių keliamomis problemomis. Tai ypač aktualu, nusprendus atnaujinti senas betonines grindis pramoninės ir prekybinės paskirties objektuose, nes nėra poreikio stabdyti komercinės veiklos ir technologinių įrenginių.

Pristatymo dalyviams kilo nemažai klausimų. Vienas jų –
kraštų ir kampų apdirbimas. Pasak T. Larssono, bendrovė tam siūlo specialius prietaisus. Specialistai čia pat pademonstravo prietaiso veikimą ir technologiją, parodė, kaip nustatyti betono kietumą ir parinkti tinkamas dalis. Susirinkusiuosius domino ir tokių grindų įrengimo kaina. U. Noreika patikino, jog šis sprendimas tikrai ne brangesnis už kitus analogiškos kokybės sprendimus.

Atitinka europinius standartus

Pagal technologiją „HTC Superfloor™“ sukurtos grindys buvo testuojamos Švedijos techninių tyrimų institute. Gauti rezultatai parodė, kad tokios grindys yra nuo 5 iki 10 kartų atsparesnės trinčiai, nei nustatyta aukščiausio atsparumo dilimui standartuose (testai atliekami su C28/35 betonu). Atlikus testus pamatyta, kad tokios ypatybės kaip blizgesys ir šviesos atspindėjimas stiprėja, atsižvelgiant į „HTC Superfloor™“ poliravimo specifiką.

Paviršiui sušlapus, tokios grindys yra du kartus mažiau slidžios nei epoksidinės grindys.

Pagal Europos Komisijos nutarimą (96/603/EC) „HTC Superfloor™“ šlifuotos betono grindys laikomos visiškai atsparios ugniai, nedegios. Tikrinant atsparumo parametrus nustatyta, kad „HTC Superfloor™“ atitinka standartą SS-EN61340-5-1 ir tarptautinio IEC standarto reikalavimus. Vaikščiojimo su ESD batais testas parodė, kad sukuriama elektrostatinė iškrova yra labai žema arba beveik nėra jokios. Nors „HTC Superfloor™“ jokie parametrai neviršijo ESD standarto ribinių dydžių, tačiau, naudojant elektros prietaisus su maksimalia 100 V įtampa, gamintojas rekomenduoja avėti ESD batus.

Paprasta priežiūra

Pasak T. Larssono, tinkamai prižiūrimos tokios betoninės grindys gali būti naudojamos dešimtis metų. Buvo pastebėta, kad pradėjus grindis valyti cheminėmis priemonėmis blizgesys po pusmečio dingsta. Prieš aštuonerius metus bendrovė rado sprendimą – sukūrė grindims prižiūrėti skirtus aplinkai nekenksmingus valymo lakštus „Twister“. Juose impregnuoti milijardai smulkių deimantų, mechaniškai valančių ir poliruojančių paviršių. Šiuos lakštus galima naudoti beveik visiems populiariausiems grindų paviršiams, pavyzdžiui, mozaikos, keraminių plytelių, linoleumo, natūralaus akmens ir betono. Kitaip nei naudojant įprastas valymo sistemas, pasirinkus šią grindų priežiūros sistemą, nereikia įprastų valymo priemonių – chemikalų, vaško ir kitų poliravimo gaminių.

„HTC Superfloor™“ ir epoksidinių grindų įrengimo išlaidos yra labai panašios, tačiau „HTC Superfloor™“, eksploatuojamos su „Twister“ sistema, tampa ypač patvarios ir ilgalaikės, jų naudojimo laikotarpis neribojamas.

  

Oficialus „HTC Superfloor™“ atstovas

Lietuvoje – UAB „Mastermann“

 

Maloniai laukiame jūsų Kaune, Naglio g. 4C. Išsami informacija

teikiama telefonu (8 37) 453 155 arba 8 699 15 714. www.mastermann.lt

Daugiau informacijos apie HTC rasite http://www.htc-floorsystems.com/.

 

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!